Stran 2 od 2 PrvaPrva 12
Rezultati 11 do 19 od 19

Tema: revir

  1. #11

    Privzeto

    Če si v situaciji, ki ni varna je najbolje pobrati šila in kopita. Bolje za zdravje in za živce. Potem pa tako situacijo rešiti interno.
    Sam sem bil tudi že v situaciji, ki je za moj okus bila preveč nevarna- po koncu pristrelitve, se potem vlečejejo ven vsi mogoči kosi, nobeden ne glede več na položaj kazalca, smer cevi, preverja stanje orožja.
    Velik problem je mačizem, ko nihče ne more priznati, da je človek - da je zmotljiv, ko ima prst na sprožilcu(pri tem da sploh ne meri vtarčo, ampak se le "sprehaja "po strelišču), ga na to opozoriš, pa te pomiri: "Saj je prazna".
    Kultura varnega rokovanja z orožjem, kot odgovornost posameznika, se mora v Sloveniji šele razviti. S tečaji varnega rokovanja z orožjem, ki so zakonsko obvezni od 2001, grejo stvari na bolje.Verjetno bi lahko strelske organizacije tudi interno, brez zakonske prisile temu vprašanju posvetile več pozornosti.

  2. #12

    Privzeto

    Kar se tiče revirjev Ld po Sloveniji bi bilo pomojem najboljše da bi postali kot delovna oblika in razrez strukture divjadi. Za lov pa bi bilo dovoljeno povsod, saj plačaš članarino in imaš pravico lovit povsod. In mislim, da bi tudi lažje dokazali kakšen krivolov, ki se v zadnjem času vse bolj pogosto dogaja v celi Sloveniji.

    lp

  3. #13
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat Legvan je objavil: Pokaži objave
    Kar se tiče revirjev Ld po Sloveniji bi bilo pomojem najboljše da bi postali kot delovna oblika in razrez strukture divjadi. Za lov pa bi bilo dovoljeno povsod, saj plačaš članarino in imaš pravico lovit povsod. In mislim, da bi tudi lažje dokazali kakšen krivolov, ki se v zadnjem času vse bolj pogosto dogaja v celi Sloveniji.

    lp
    Če z revirjem misliš revirje v lovišču posamične lovske družine in s "povsod" misliš le področje svoje lovske družine imaš sicer prav, a je to stvar ureditve posamične LD.

    Če pa slučajno s "povsod" nisliš celo Slovenijo, je pa to popolnoma nesprejemljivo.

  4. #14

    Wink

    Ne, ne mislim cele Slovenije, ampak samo v svoji Ld. :icon_smile:

  5. #15
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat Legvan je objavil: Pokaži objave
    Ne, ne mislim cele Slovenije, ampak samo v svoji Ld. :icon_smile:
    V tem primeru pa mi ni jasno, kako imajo lahko nekatere LD razdeljeno lovno pravico za svoje člane po revirjih in se s tvojim mnenjem strinjam.
    Opisani načini običajno vodijo k delitvi na boljše in slabše revirje ali pa vsaj različne in poleg tega še delitev med lovci. Za "naše" ta boljše, za ostale pa ostanki. Neenakopravnost v organizacijah, ki temeljijo na prostovoljnosti, se je vedno maščevala.

  6. #16
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    gorenjska
    Prispevki
    2,752

    Post O revirjih

    Lp!

    Kot gost sem nekoč lovil v ld, kjer imajo tako ureditev, da lahko loviš samo znotraj revirja v katerem si. Komično se mi je zdelo, da mi vodnik ni upal dovoliti streljati srnjaka čez mejo revirja. Ponavljam bil sem gost pobratene ld, ki me je vabila na srnjaka. Popolnoma se strinjam z vsemi mnenji, ki tako "obliko" revirjev kritizirajo. Revirji ali oddelki kakor jim že rečemo morajo biti, normalno, ampak le zaradi lažje evidence (oddani streli, uplenjena divjad, opravljeno delo...) in razporeditve biomelioracijskih del.
    Pri nas imamo lovišče razdeljeno na 10 revirjev. Vsak revir ima svojega vodjo, ki beleži oddane strele, planira delo in ga usmerja, vodi skupne love.... pač revirni je tisti lovec, ki najbolje pozna svoje območje. Lovimo lahko pa po celem lovišču vse vrste divjadi. Bi bilo "smešno", da nekdo, ki je v nižinskem revirju, nebi smel loviti gamsa v gorskem in tudi "obvezne" letne delovne ure niso vezane na revir, pač po potrebi. Nek mlad lovec, pa če tudi je razporejen v nižinski revir, bo redne ure opravljal v gorskem, če bo seveda potrebno. Se mi porajajo ob taki organiziranosti zle slutnje, da si bomo kar sami zapečatili svojo usodo.

    Lovski zdravo
    Janez L

  7. #17
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Pri nas ne poznamo revirjev, naši sosedje pa jih imajo celo pet. Lovec sme loviti samo v svojem....čudne reči .

  8. #18

    Privzeto

    V moji prejšnji in zdajšni LD smo imeli in imamo revirje, in to samo zaradi lažje organizacije del v lovišču...evidenc...Lovimo pa lahko po celotni LD.
    Tako je edino prav.

  9. #19

    Privzeto

    Citat Legvan je objavil: Pokaži objave
    Kar se tiče revirjev Ld po Sloveniji bi bilo pomojem najboljše da bi postali kot delovna oblika in razrez strukture divjadi. Za lov pa bi bilo dovoljeno povsod, saj plačaš članarino in imaš pravico lovit povsod. In mislim, da bi tudi lažje dokazali kakšen krivolov, ki se v zadnjem času vse bolj pogosto dogaja v celi Sloveniji.

    lp
    Si že sam pravilno ugotovil.Ali imajo nekateri LD-ji po Sloveniji organiziranost še iz nekih časov,ko nas še ni bilo?Lovišče je lovišče in je za vse člane enako.Revirji so samo zaradi razporejanja članov za dela v lovišču.Vsaj na našem koncu je tako.

    Lp

Stran 2 od 2 PrvaPrva 12

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •