Stran 6 od 6 PrvaPrva ... 23456
Rezultati 51 do 57 od 57

Tema: Savage axis

  1. #51

    Privzeto

    Prav zabavam se ob teh komentarjih.
    Pred leti me je znanec prosil, če mu pomagam nastreliti rusko prelamačo. Nosi 2mm desno.
    Ko sem ga debelo gledal je kot dokaz privlekel na plano tarčo. Zadetki kar dobro razpršeni. Ampak on je z ravnilom poiskal geometrično središče. To pa je bilo 2mm desno od vertikalne črte. Meril je z pomičnim merilom.
    In seveda sem izpadel nesposoben ker sem mu povedal, da to ne gre. Naj še eno grupo ustreli pa bo geo središče drugje.
    So ga pa drugi lovci gledali kot snajpersko čudo. Saj 2mm je res zavidanja vredna napaka.

  2. #52
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Zabavo pa si začel sam z Zastavo in 50bmg-jem

  3. #53

    Privzeto

    Pri takšni puški je tudi do neke mere vprašljiva lovska uporabnost. OK, za tarčo ali za kako brakado je gotovo uporabna, je pač ni škoda za luknjat karton ali če padeš. Za take namene ni problema. Ampak tukaj se je omenjalo lisice. Na puški je daljnogled za 100$. Ko lisica pride v mraku jo čez tisti daljnogled sploh ne razločiš več. Sem že videl, kako se je menjalo daljnogled za daljnogledom, ker v mraku niso bili lovsko uporabni. Ali pa enostavno crkne, kot je nekdo že napisal primer. Ali pa na tako majhno tarčo kot je lisica zaradi nekvalitetnega sprožilca zategneš strel, dovolj je že nekaj cm. Potem pa predelave, menjave, piljenje, brušenje, da se na koncu več ne upaš puško bolj na trdo postavit da ne bi počila. Če nameravate puško imeti za resno jago, ali ni bolje v štartu kupiti malo boljše? Saj na koncu se cena po predelavah in zamenjavah tako ali tako pogliha. Sam se pač raje držim ene dobre puške za več namenov kot pa petih povprečnih za en namen.

  4. #54

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Prav zabavam se ob teh komentarjih.
    Pred leti me je znanec prosil, če mu pomagam nastreliti rusko prelamačo. Nosi 2mm desno.
    Ko sem ga debelo gledal je kot dokaz privlekel na plano tarčo. Zadetki kar dobro razpršeni. Ampak on je z ravnilom poiskal geometrično središče. To pa je bilo 2mm desno od vertikalne črte. Meril je z pomičnim merilom.
    In seveda sem izpadel nesposoben ker sem mu povedal, da to ne gre. Naj še eno grupo ustreli pa bo geo središče drugje.
    So ga pa drugi lovci gledali kot snajpersko čudo. Saj 2mm je res zavidanja vredna napaka.
    A si mogoče pomislil, da te ima za bedaka, če pa nisi potem pa verjetno to si.

  5. #55

    Privzeto

    Ne, nisem pomislil. Je pa parkrat falil, vse skupaj prodal in ni več zelen (šekast).
    To, da drugega imenuješ bedak je lahko bumerang. Razmisli.

  6. #56

    Privzeto

    Čeprav tvegam, da me Franci spet ozmerja z bedakom bom opisal še en primer.
    Lovec je brakiral z dvocevko. Vedno je vstavljal le en naboj. Trdil je, da leva cev nosi 1m desno. Hodil okrog puškarjev pa nihče ni hotel puške niti pogledat. Potem je sklenil, da bo cevi razlotal in pravilno sestavil.
    Jaz sem mu svetoval, da ustreli iz naslona. Sumil sem, da na prednji sprožilec hudo cuka.
    Franci, kaj misliš ti? Kako se je končalo?

  7. #57

    Privzeto

    Sigurno je cukal prožilec, ko je prožil! Uf sem
    Ajd lp.

Stran 6 od 6 PrvaPrva ... 23456

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •