Stran 3 od 6 PrvaPrva 123456 ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 57

Tema: Savage axis

  1. #21

    Privzeto

    Saj nihče nikogar ne prepričuje kaj naj kupi. Vprašanje je bilo glede izbire med Axis in American. Če želiš dražjo puško boš pač plačal več in načeloma tudi dobil več. Kolikor denarja toliko muzike pravijo. Gre za "entry level" puške. Za tiste, ki želijo za malo denarja dobiti kar se da veliko. S Zastavo pa je ti dve puški škoda primerjat. Je preveč razlik v ceni in v sistemu. Ruger American je bistveno novejša puška in je s svojo nizko težo, kratko dolžino in solidnim sistemom po lovski uporabnosti precej pred 3,5 kg težko, 115 cm dolgo Zastavo s klasičnim mauser sistemom. Ampak nekdo bo vseeno raje izbral preverjeno rešitev v obliki jeklenega Mauser sistema. Tudi nič zato. Vsak naj si izbere kar mu je všeč. Samo ne tukaj pisati, da bi radi imeli določeno puško, potem pa čakati, da bomo vsi kimali kako super ste se odločili. Ker vsake oči imajo svojega malarja... Nekdo tretji vidi določeno puško bolj objektivno, kot pa nekdo, ki se je že odločil, kaj bo kupil, potem pa na forumu išče le še potrditev, da se je pravilno odločil...

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Bolj ko prebiram vaša mnenja o Rugerju in Savagu, vse manj želje imam, da bi ju kupil... pa niti ne bom, raje Zastavo...

  2. #22

    Privzeto

    Citat FRANCI je objavil: Pokaži objave
    Ti jih pa bereš in to veš. Me pa zelo zanima kaj je na puški ki jo uporablja svetovni prvak od zastave razen imena pa še to ne verjamem. Verjetno po tvojih postih sodeč si že kdaj videl tekmovalno puško in verjetno si videl da so sestavljene vsaj v veliki večini.
    To je pravi odgovor. NE VERJAMEM. Pa se zaključi vsa debata. Nima smisla posta lepit. Po tvoje je tako vse laž. Namignem pa lahko, da je kaliber 50 bmg (12,7x99). Išči sam.
    Zastavo pljuvamo samo mi. V tujini so kar priznane puške. Predvsem v Avstraliji. Res pa je, da so cenejše kot konkurenca.

  3. #23
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Tisti tvoj prvak je mogoče kak prvak "divje vaške lige", lahko pa prilepiš link da ti bomo lažje verjeli.
    Sploh pa smo brezveze iz lovskih pušk prešli na "težko topništvo", za jagrski long range je kvalitetna lahka puška prav tako uporabna, kot pa neko ameriško sranje od Remingtona(ajde, da se ga spedenat, v osnovi je pa polizdelek) in podobnih. Tvoj post sem razumel, kot da bi Savage axis sicer bil primeren za long range, vendar mu manjka teža

  4. #24

    Privzeto

    Citat rws je objavil: Pokaži objave
    za jagrski long range je kvalitetna lahka puška prav tako uporabna, kot pa neko ameriško sranje od Remingtona
    Saj ne verjameš to kar sam pišeš. Ali pač?

  5. #25
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    pa še kako verjamem, Remington je v primerjavi z top Evropejci(Sako, Sauer, Blaser)polizdelek.
    In še vedno nas nisi razsvetlil s tisim prvakom z Zastavo in 50bmg, ga ne najdeš, ali pač?

  6. #26

    Privzeto

    Vse puške v rangu pod jurja so na nek način polizdelki, ker so pri izdelavi uporabljene vse možne bližnjice, da se cena končnega produkta zmanjša na minimum. Ima pa ta stvar dva vidika, po eni strani še vedno dobiš čisto solidno puško za majhen denar. Po drugi strani, če želiš dodelano puško jo boš pa pač dobro plačal. Še enkrat, kolikor denarja, toliko muzike.

  7. #27

    Privzeto

    Citat rws je objavil: Pokaži objave
    Sploh pa smo brezveze iz lovskih pušk prešli na "težko topništvo",
    Poglej kaj si napisal. Potem pa zahtevaš link za 50 BMG. Išči sam.
    Hkrati pa mečeš v en koš poceni puške in tiste enkrat dražje. Malo posortiraj.
    Jaz sem napisal, da je tudi Axsis za lovske namene v redu poceni puška. Samo predaleč ne segati z njo. To sem napisal z razlogom. Iz tvojega konca je nekdo kupil Rugerja z 18" cevjo. Hotel je čim manjši odsun zato je izbral lahke krogle in blažjo polnitev. Čez en teden je pa želel že čez 300m streljati.
    Menda ti je jasno, da 2,6kg puška ni za močne polnitve in težke krogle. Poka že, ampak zadetki so bolj "švoh".

  8. #28

    Privzeto

    Ne samo lahka puška, tudi "18" cev ni za težke krogle in močne polnitve, še najmanj pa za strele na 300 m. Taka cev je mišljena za strele na blizu recimo iz preže na krmišče ali na pogonu. Za nekoliko daljše strelne razdalje je bolje imeti daljšo cev.

  9. #29
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Menda ti je jasno, da 2,6kg puška ni za močne polnitve in težke krogle. Poka že, ampak zadetki so bolj "švoh".
    Z višjecenovnim Sako Finnlight(51cm cev in 14.7mm premer) imam drugačne izkušnje, kot so tvoje ugotovitve. Od fabriške municije najbolj natančno strelja Lapuo Scenar 185gr, prav tako polnjeno municijo.Pred kratkim sem sprobal še RWS Target Elite(long range), grupe od 10-15mm/100m, testiral sem jo tudi v varmint cevi(22mm premer in 60cm dolga), grupe identične, odsun jasno precej manjši.

    Ruger/Savage pa je že v osnovi narejena za krajše razdalje, čeprav se najde kak srečnež, ki naleti na 1 od 10ih ki grupira zelo dobro(tudi pod 2cm/100m), drugače se strinjam, za lov so tudi te povsem primerne.

  10. #30

    Privzeto

    Logično, Derhunter.
    Ko pa nekdo išče same ++++ za svojega Sakota in same --- za najcenejšo puško. To neobjektivno navijanje me hudo moti.
    Za namen, ki si ga napisal je pa kratka cev odlična. Do 200m z optiko. Potem pa kdo namesti piko in je razočaran ker ne seže tako daleč. Vse ima svoj namen. Najhuje pa je, da to preizkušajo na lovu.
    Večkrat sem naposal. Strel na divjad je upravičen na razdaljo kjer še z veliko gotovostjo zadanemo glinastega goloba. Pa me RWS še kar sprašuje kakšne grupe dosegam.
    Postavi golobe od 100 do 400m. Na vsakih 50m. Pa povej, kdaj si zgrešil.
    Ne pa cel dan streljati, da enkrat zadaneš. Takšen lovec zgrešene v trenutku pozabi. Zadetek pa obeša na veliki zvon.

Stran 3 od 6 PrvaPrva 123456 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •