Stran 2 od 6 PrvaPrva 123456 ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 57

Tema: Savage axis

  1. #11

    Privzeto

    Imam Ruger American v 223. Razen že predebatiranih težav z okvirjem, sem s puško zelo zadovoljen. Če bi sedaj iskal kaj podobnega, bi pa zagotovo poklical na tisti oglas, ki ponuja Predatorja z Vortex daljnogledom. Pa dobro izberi.
    Lp
    Matej

  2. #12

    Privzeto

    Pozdravljeni.

    Hvala za nasvete in seveda tudi tebi Alojz1 za tvoje komentarje.
    Naslednji teden bom šel s "puškarjem" v trgovino in seveda primerjal med seboj axis ter axis2 in potem se bom odločil.
    Je pa cena cca 100,00€ razlike, tako da če bo puškar rekel, da mi sproženje poštima ne vidim smisla kupovat dražjega modela. Imam vsaj deset lovskih pušk in ta bo po večini za zvitorepke.
    Videl sem tudi oglas, vendar za kar bom jaz rabil puško, se mi zdi preveč.

    No če jo bom seveda kupil, pa vam bom sigurno poročal kako in kaj.

    PS. je pa res da bi bila zanimiva tudi Ruger America, vendar bom sedaj pogledal ta komplet (axis) in nato bomo videli, kako in kaj.

    LP

  3. #13

    Privzeto

    Pri American dobiš za malo več denarja veliko več puške. Predvsem sistem je precej boljši. Bodi pozoren na repetiranje in varovalko pri obeh puškah, pa boš verjetno razumel o čem govorim.

  4. #14

    Privzeto

    Sicer nimam axisa imam pa remington 770 .308 win, ki je bil prav tako v kompletu z daljnogledom, kot sem gledal istim, kot ga ima savage. Sama puška je tako-tako, preciznost dobra, proženje nastavljivo -zelo dobro, se pa zatikajo naboji pri repetiranju. Daljnogled pa živa polomija. Vprašanje , če je to sploh bushnell, meni je razpadel po nekaj strelih. Križ je kar poplesaval sem in tja. Tako da imej v mislih, da bo treba nabaviti drugi daljnolged ali pa če se da, kupi boljši daljnogled posebej.

  5. #15

    Privzeto

    Citat Vojak je objavil: Pokaži objave
    Imam vsaj deset lovskih pušk in ta bo po večini za zvitorepke.LP
    Pri toliko puškah bi pričakoval, da boš ti delil nasvete. In nobena od njih ni dobra za lisice?
    Ali pa jih bo kmalu enajst. In boš kmalu iskal za dvanajsto.
    Jaz imam dve.Pokrivata vse. Tudi 3kg lisičke do 400m. V tem mesecu jih je 5 brez zgrešenega strela.

  6. #16

    Privzeto

    American je tudi občutno krajša od Axis. Kot je napisal Robert, dobi se celo model Predator z 18 inčno cevjo, ki je dolga vsega 97 cm. Pri meni bi že samo to prevladalo. Ampak, če je edini kriterij najnižja cena, potem nima nobenega smisla naštevat ostalih prednosti in slabosti (ki pa jih je dejansko več kot pa je razlika v ceni)...

  7. #17
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Tudi 3kg lisičke do 400m. V tem mesecu jih je 5 brez zgrešenega strela.
    dober si,kako grupo pol konstant streljaš na 400m?
    Drugače pa si v enem od prejšnjih komentarjev omenil da Savage za long range ni primeren zaradi teže, po mojih izkušnjah je teža najmanjši problem, če je puška( in seveda optika) taka kot mora bit.

  8. #18
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Bolj ko prebiram vaša mnenja o Rugerju in Savagu, vse manj želje imam, da bi ju kupil... pa niti ne bom, raje Zastavo...

  9. #19

    Privzeto

    Svetovni prvak na 1 miljo tudi strelja z Zastavo. Ima pa okrog 14 kg. Čeprav RWS pravi, da je teža nepomembna. Drugi to ne vedo, ker ne berejo njegovih komentarjev.

  10. #20

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Svetovni prvak na 1 miljo tudi strelja z Zastavo. Ima pa okrog 14 kg. Čeprav RWS pravi, da je teža nepomembna. Drugi to ne vedo, ker ne berejo njegovih komentarjev.
    Ti jih pa bereš in to veš. Me pa zelo zanima kaj je na puški ki jo uporablja svetovni prvak od zastave razen imena pa še to ne verjamem. Verjetno po tvojih postih sodeč si že kdaj videl tekmovalno puško in verjetno si videl da so sestavljene vsaj v veliki večini.

Stran 2 od 6 PrvaPrva 123456 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •