Stran 1 od 6 12345 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 57

Tema: Savage axis

  1. #1

    Privzeto Savage axis

    Pozdravljeni.

    Mene zanima če ima kdo od vas kakšne informacije, še bolje izkušnje s puško Savage axis, še najraje v kalibru 223.

    Rad bi nabavil repetirko v kalibru 223, pa me zanima (cenovno ugodno) Savage axis, Ruger America itd.

    Prosim vas za komentarje.


    Hvala in lp

  2. #2

    Privzeto

    Če si že odločen imeti takšno plastično puško, vsemi raje Ruger American. Zakaj je boljša, uporabi iskalnik, v prejšnjih temah smo to že vse opisali.

  3. #3

    Privzeto

    nekaj sem videl.
    Rad bi pa še kakšno morebitno izkušnjo s Savage Axis.

    LP

  4. #4

    Privzeto

    Na dolgo in široko smo razpredali o vseh poceni ameriških puškah. Očitno si zagledan v Savage. In iščeš en sam pohvalni komentar. Da boš v primeru nezadovoljstva krivil druge.
    Kupi jo in ti poročaj kako se obnese.

  5. #5

    Privzeto

    Alojz1 hvala za tvoj odgovor.

    Bi pa rad povdaril sledeče.
    Na forumu sem prijavljen že kar nekaj časa, vendar se ne rad oglašam, prav zaradi takih odgovorov, kot si mi ga ti sedaj podal.

    Res je da sem zagledan v Savage, ker je poceni, poleg nje sem zagledan tudi v Rugerja.
    Bi pa rad od morebitnih uporabnikov dobil kakšne nasvete, da bi se lažje odločil kaj kupit.
    Primer če mi večina reče da je sav... slaba, verjetno je ne bom kupil, če pa jo že bom, ne bom nobenega krivil, kot samega sebe.

    Bojim pa se, da večina na tem forumu nima konkretnih izkušenj s tema omenjenima puškama. Če se motim, se vam vsem opravičujem!

    Tudi sam berem tuje forume in nato lahko tukaj pišem, ni pa to tako, kot če bi imel sam s tako puško izkušnje.

    Če jo bom pa kupil, vam bom podal morebitne izkušnje z njo.

    Se pa opravičujem, ker nisem pregledal debat o poceni USA puškah.

    Hvala in LP

  6. #6
    Član od
    Aug 2012
    Lokacija
    Posavje
    Prispevki
    413

    Privzeto

    Če boš kupil Savage, vzemi novejši (malo dražji) model Axis II, ki ima boljši sprožilec - Accutrigger, ta je tudi nastavljiv.
    Osnovni model ima sprožilec zelo trd in je potrebno vzmet skrajšati ali zamenjati ter tudi spolirati določene dele v prožilnem mehanizmu, da prideš na normalno proženje za lovsko uporabo, t.j. cca 1,5kg. To sem napisal iz lastnih izkušenj.
    Bolj podrobno zadevo opisuje nekaj filmčkov na You Tube. Imam jo v kal. 308 win, pristreljena pa še ni.
    Last edited by Robert91922; 27. August 2015 at 11:16.

  7. #7

    Privzeto

    Citat Vojak je objavil: Pokaži objave
    vendar se ne rad oglašam, prav zaradi takih odgovorov, kot si mi ga ti sedaj podal.
    Tole potrjuje, da sem zadel bistvo. Pa ti ni všeč. Tako kot prejšnji post kjer ti drug uporabnik Rugerja priporoča.
    Saj Savage tudi strelja. Pa zadane tudi. Pa življenska doba je tudi primerljiva z drugimi.
    Ampak osebno bi raje novejši Rugerjev zaklep, ki je tudi v njihovi novi in najbolj prodajani puški. Potem poglej še sprožilec in pritrditev cevi v zaklepišče. Saj vem, da se cevi pri teh poceni puškah ne menjajo ker je bolje novo kupit. Ampak mene moti.
    So pa tukaj prisotni in tole berejo tudi lastniki axisa. Ne vem, zakaj nihče ne sodeluje. Objektivno seveda.

  8. #8
    Član od
    Aug 2012
    Lokacija
    Posavje
    Prispevki
    413

    Privzeto

    Ker kot možnost dopuščaš tudi Ruger American, ti kot zelo zadovoljni lastnik R.A.Compact kal. 223 Rem tako puško zelo priporočam. Če ti je kopito pri Compact prekratko, vzemi Standard varianto. 18 colska cev je sicer za ta kaliber dovolj dolga.
    Je pa še tretja varianta, R.A. Predator z zelenim standardno dolgim kopitom in 18 col cevjo, ravnokar sem eno videl v oglasih.

  9. #9

    Privzeto

    Tole pa nisem pričakoval. Lastnik Savage pa priporoča Rugerja.
    Čestitam za pošteno mnenje. Čeprav mislim, da bo tudi tvoja 308 po nastrelitvi odlična. Če le ne boš prezahteven pri daljavah. Za long range ni ne prva ne druga (zaradi teže).

  10. #10

    Privzeto

    Jaz imam AXISa v kal 308 .Odločal sem se med axisom in rugerjem in sem ravno, zaradi direktnega sprožilca vzel AXISa.Malo sem ga popoliral in zamenjal vzmet in sem super zadovoljen,v osnovi sem imel namen uporabljati za pogon,vendar jo zelo pogosto jemljem tudi na prežo in na zalaz,kljub temu, da imam še 3 druge risanice.

Stran 1 od 6 12345 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •