Rezultati 1 do 10 od 10

Tema: Prehodna divjad

  1. #1

    Privzeto Prehodna divjad

    Mene pa zanima kako je z odstrelom divjadi ki je v loviscu samo prehodna. Pri nas v nase lovisce ze par let v tem casu hodijo prasici, ker je kr precej koruze in jih kr pridno streljamo, ce prav jih nimamo v planu odstrela in do zdaj se ni bilo nobenih tezav. Zanima pa me ce enako z jelenjadjo, ki sem jo v zadnjem mesecu veckrat zasledil, pred nekaj dnevi pa sem imel sreco in tudi videl jelena ki se mi je zdel mlad. In zdaj me zanima ce bi ga lahko uplenil po 16.8.? Ne da bi imel kake tezave z inspektorjem?

  2. #2

    Privzeto

    Ne. Jelenjad morate planirati.

  3. #3
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    gorenska
    Prispevki
    718

    Privzeto

    Alojz misliš, da to velja kar za vse LUOte? Namreč v našem Gorenjskem LUO imamo osrednje območje, robno območje in območje neželjene prisotnosti jelenjadi. Osrednje območje ima načrt odvzema za vsako lovišče posebej, robno območje ima skupni načrt za vsa lovišča v določeni ekološki enoti skupaj, območje neželjene prisotnosti pa ima številčno neomejen odvzem telet, enoletne jelenjadi ter košut, odraslega jelena pa morajo pokrivati s košuto ali junico.
    Loviti tako, da ohranjamo. Loviti tako, da smo si dobri tovariši. Loviti tako, da bogatimo duha in telo.

  4. #4
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    gorenska
    Prispevki
    718

    Privzeto

    Klemenk svetujem ti, da si dobro prebereš letni načrt LUO v katerem si. Lahko pa seveda vprašaš tudi gospodarja.
    Loviti tako, da ohranjamo. Loviti tako, da smo si dobri tovariši. Loviti tako, da bogatimo duha in telo.

  5. #5

    Privzeto

    Sem si prebral in je dovoljeno, s tem da je predhodno potrebno pokrit z dvema komadoma z. spola oz. teleta. Tak da s tega nevem ce bo kaj, ker sledi so vec ali manj po velikosti iste in na istem obmocju. Zgleda da je mlad jelen malo zasel, koruza mu pa zelo odgovarja ker je iz dneva v dan skoda vecja. :)

  6. #6
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Štajerska, prlekija
    Prispevki
    117

    Privzeto

    Pri nas ne rabimo planirat jelenjadi, moramo pa jelena pokrit z dvema komadoma mulaste jelenjadi. Prej je bil en komad dovolj, zdaj pa so dvignila na dva (verjetno lobiji sosednjih LD, kjer imajo planirano jelenjad).

    Boljše je pa res vprašat gospodarja, v primeru, da je kakšna pobegla jelenjad iz obore ne moreš kar tako straljat.

  7. #7

    Privzeto

    Citat iztok66 je objavil: Pokaži objave
    v primeru, da je kakšna pobegla jelenjad iz obore ne moreš kar tako straljat.
    kako to misliš?

  8. #8
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Štajerska, prlekija
    Prispevki
    117

    Privzeto

    Koliko je meni znano če lastnik obore prijavi pobeg divjadi ima 15 dni časa, da jo sam spravi nazaj v oboro. V tem primeru divjadi ne moreš uplenit, je pa tukaj spet težko rečt ali je določen komad iz obore ali ne, ker divjad ni označena.

  9. #9

    Privzeto

    Citat iztok66 je objavil: Pokaži objave
    Koliko je meni znano če lastnik obore prijavi pobeg divjadi ima 15 dni časa, da jo sam spravi nazaj v oboro. V tem primeru divjadi ne moreš uplenit, je pa tukaj spet težko rečt ali je določen komad iz obore ali ne, ker divjad ni označena.
    Lastnik obore ima čas odloviti pobeglo divjad 8 dni, odstrel ni mogoč v lovopustu, čigava je divjad je težko dorečt, če ni označena divjad.

  10. #10
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Pri nas je jelanjad prehodna. Ko pade jelen ga pokrijemo z netrofejnim komadom, potem pa spet lahko pade jelen. Jelenjadi ne planiramo, oz. je nimamo v planu.

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •