Stran 2 od 2 PrvaPrva 12
Rezultati 11 do 20 od 20

Tema: Podaljšanje kopita

  1. #11

    Privzeto

    Ličnica z žepkom za naboje je od 6-10€

  2. #12

    Privzeto

    Daljnogleda na tej puški se zaradi suhl montaže bolj naprej montirati ne da. Tudi če bi menjal daljnogled za kak novejši najbrž ne bi bil nič manjši, kvečjemu še večji in bi štrlel še dlje nazaj.

  3. #13
    Član od
    Mar 2012
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    201

    Privzeto

    Daljnogleda se ne izplača premikati, ker bi bilo potrebno izdelati nov sprednji del. Zato ti tega nihče ni predlagal.

    Ostalo pa lahko preizkusiš zastonj oz. kolikor te stane strelivo in dobra volja.

  4. #14

    Privzeto

    Jaz bi prednjo nožico odrezal, vstavil 3x20x širino nožice ploščico in zvaril. Za to ne rabiš puškarja. Samo malo bronure. Daljnogled boš lahko vseeno snel ker je cev dovolj nizka (zadnji del se dvigne, objektiv pa se ne bo naslonil na cev). To je najlažja rešitev. Pa še lepo kopito ne boš skazil.
    Last edited by alojz1; 30. July 2015 at 16:08.

  5. #15
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Js bi puško opremil s tole gumo http://www.pachmayr.com/home/deceleraton-slip.php
    Sem mel na Steyrju tudi podobne težave s prekratkim kopitom, ta guma podaljša vse skupaj za blizu 3cm, je pa tudi dober blažilec odsuna. Potem sem kolegu posodil tisto gumo(ga je pred tem daljnogled udaril po nosu), pa je tako dobra da je verjetno nikoli ne bom dobil nazaj

  6. #16
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Citat Deerhunter je objavil: Pokaži objave
    Gre za risanico 8×57 IS od starega očeta, ki jo imam na souporabi. Kopito je sicer zaradi kompaktnosti kot si rekel priročno za nošenje in uporabo, streljanje je pa problem, dolžina kopita sama po sebi ni tak problem, problem je, da me zaradi kratke cevi, velikega odsuna in premajhne razdalje pri držanju puške daljnogled redno buta po nosu, kljub temu da stisnem puško kolikor gre. Puška je lahka in ima kratko cev, kaliber je pa konkreten, potem k temu dodaš še prekratko kopito pa imaš puško, s katero ni ravno prijetno streljati. To se pozna tudi pri zadetkih.
    No to je ta stvar.
    Kako ti puška leži brez strelnega daljnogleda? Ima levo kopito - ali streljaš iz leve ali desne rame? Če z desne, potem je najbolje narediti novo kopito.
    Glede na kaliber in dolžino bi bila puška primerna za pogone in če nanjo namestiš piko, te ta ne bo tepla po nosu.

  7. #17

    Privzeto

    Prebral sem dvakrat, pa sploh ne vem kaj hočeš povedati Domače puškarstvo...

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Jaz bi prednjo nožico odrezal, vstavil 3x20x širino nožice ploščico in zvaril. Za to ne rabiš puškarja. Samo malo bronure. Daljnogled boš lahko vseeno snel ker je cev dovolj nizka (zadnji del se dvigne, objektiv pa se ne bo naslonil na cev). To je najlažja rešitev. Pa še lepo kopito ne boš skazil.
    Hvala Rws, tole je dober predlog. Dobi se tudi različne velikosti, da izbereš tisto, ki najbolj odgovarja.

    Citat rws je objavil: Pokaži objave
    Js bi puško opremil s tole gumo http://www.pachmayr.com/home/deceleraton-slip.php
    Sem mel na Steyrju tudi podobne težave s prekratkim kopitom, ta guma podaljša vse skupaj za blizu 3cm, je pa tudi dober blažilec odsuna. Potem sem kolegu posodil tisto gumo(ga je pred tem daljnogled udaril po nosu), pa je tako dobra da je verjetno nikoli ne bom dobil nazaj
    Brez daljnogleda je vsa ta stvar manj problematična. Puška ima levo kopito, sva pa oba z starim očetom levičarja. Kopito je izdelal sam, pač po svojih merah, je precej manjši od mene. Tako da puška je nekakšen unikat. Vojaški Mauser sistem, doma izdelano kopito, merke je izdelal sam, montažo je naredil en dolenjski puškar, cev je bila od nemškega mitraljeza, na žalost popolnoma iztrošena, tako da smo jo lani menjali z novo cevjo Walther Lothar debeline 16 mm dolžine 53,5 cm (skrajšana).
    Nekako za kako brakado sem jo tudi nameraval imeti. Pa predvsem za spomin. Glede na to da je bila menjana že cev, nima smisla menjati še kopito ali optiko, ker bo od originalne puške ostalo bore malo. Za individualno jago in bolj precizno streljanje s preže imam tako ali tako drugo orodje.

    Citat Jagermaister je objavil: Pokaži objave
    Kako ti puška leži brez strelnega daljnogleda? Ima levo kopito - ali streljaš iz leve ali desne rame? Če z desne, potem je najbolje narediti novo kopito.
    Glede na kaliber in dolžino bi bila puška primerna za pogone in če nanjo namestiš piko, te ta ne bo tepla po nosu.

  8. #18

    Privzeto

    Citat Deerhunter je objavil: Pokaži objave
    Prebral sem dvakrat, pa sploh ne vem kaj hočeš povedati Domače puškarstvo...
    Naj ti kdo drug razloži, ki je razumel. Je treba malo logiko vklopit. Je pa tako enostavno, da zna vsak šlosar naredit. Če pa neseš še lasersko zvarit pa sploh ni treba dodatne obdelave.
    Sicer pa je veliko nasvetov. Vse do novega kopita. RWS je predlagal odlično rešitev. Ampak za 28€ ali par pirov bi ti kdo tudi montažo popravil.
    Da ne bo spet 10 strani prekljanja kot takrat okrog Blaser montaže. Nazadnje jo je pa dobro pogledal in ugotovil, da je bil v zmoti.

  9. #19

    Privzeto

    Sem kar v slikarju malo pretirano narisal.
    Odrežeš prednjo nogo in oba dela zvariš na ploščico (črna barva). Tvoj stari oče bi takoj razumel. Je super kopito naredil in ga je škoda kvarit.
    Pomanjšane sličice Pomanjšane sličice montaža.png‎  

  10. #20

    Privzeto

    Aha, zdaj razumem. Sem imel takole narejeno Suhl montažo na češki kombinirki. Puškar je temu rekel Suhl montaža s "zamikom". Takrat je bil ta zamik potreben zato ker so gumbi za nastavitev križa na daljnogledu prišli ravno nad zadnji del suhl montaže, zato je puškar uporabil zadnji del montaže s zamikom, da se je daljnogled dalo vseeno montirati.
    Kopito pa je res posrečeno, bilo bi ga škoda predelovati, najbolje da si res omislim gumijast ali usnjen vložek.

Stran 2 od 2 PrvaPrva 12

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •