Rezultati 1 do 8 od 8

Tema: RWS monolitne krogle

  1. #1

    Privzeto RWS monolitne krogle

    RWS ima sedaj dve monolitni krogli RWS EVO GREEN (8,8 g /308) in pa RWS HIT (10,7 g /308). Vem, da so to drage zadeve, pa me vseeno zanima ali ima kdo kakšne izkušnje z eno ali drugo.

    V temi "Monolitne krogle" mnogi navajate, da naj bi bila teža monolitnih krogel bistveno manjša za od podobnih svinčenih. Zato me preseneča RWS HIT z relativno veliko težo.

    Skratka ali ima kdo izkušnje na to temo ali morda kakšen link iz praktičnih izkušenj.

  2. #2
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Evo Green je daleč od monolitke. Je najbolj podobna staremu H-plašču...
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  3. #3

    Privzeto

    Takole iz prakse. Moraš biti hud strokovnjak, da boš določil z katero monolitko je bila divjad uplenjena. Cene so pa v razponu od 28 do 150 centov (samo krogla).

  4. #4

    Privzeto

    Citat Tine je objavil: Pokaži objave
    Evo Green je daleč od monolitke. Je najbolj podobna staremu H-plašču...
    Imaš prav takoj ko sem stisnil sem ugotovil neumnost. Sta pa obe brez svinca to je to.

  5. #5

    Privzeto

    Ti dve zadevi staneta okrog 75 € in sta dragi še celo v primerjavi z ostalimi uveljavljenimi RWS naboji, pa so že ti dokaj dragi.
    Glede na ceno teh nabojev in pa dejstvo, da se dobi cel kup streliva podobnega delovanja in za precej nižjo ceno, mislim da bo bolj malo uporabnikov tega pri nas. Temu primerno malo bo tudi izkušenj. Tisti, ki znajo nemško bodo verjetno veliko lažje dobili kakšen uporaben feedback na nemških lovskih forumih.

  6. #6

    Privzeto

    Če zelo rad pošiljaš denar skozi cev potem kar kupi, drugače pa imaš cel kup enakovrednega/boljšega streliva in krogel za bistveno nižjo ceno.

  7. #7
    Član od
    Aug 2012
    Lokacija
    Posavje
    Prispevki
    413

    Privzeto

    Bom kar vnaprej naredil kratek povzetek z nemških forumov: "gut aber zu teuer"

  8. #8

    Privzeto

    Naše so tudi dobre, ampak prepoceni (šalim se, da ne bosta proizvajalca resno zagrabila).
    Mi imamo neko dedno bolezen. Vse tuje je boljše. Še ABC je bila dobra šele takrat, ko so jo v tujini delali. Pa imamo doma dva proizvajalca monolitk. Gledamo pa tuje.
    Že lani sem napisal, da pričakujem poplavo teh krogel. Pa pri vsaki so napisani sami superlativi. V resnici pa NI velike razlike. Prvi, ki loči zadetek z Gromom in Naturalisom naj se javi. Ali med LOSom in KJG. V obeh primerih je razlika le v ceni. Večkratna.
    Last edited by alojz1; 15. July 2015 at 14:53.

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •