Rezultati 1 do 6 od 6

Tema: Nemški lovski terier in argentinska doga - ujemanje - nasvet

  1. #1

    Privzeto Nemški lovski terier in argentinska doga - ujemanje - nasvet

    Imam NLT, samca, starega dobrih 6 let. Tipičen hiperaktivnež. Na skupnih jagah dejansko lovi, ostali psi pa za njim. Konflikten do jazbečarjev in še nekaterih psov. Ključa, po katerem postavlja kriterij, ne poznam in ga ne morem ugotoviti.
    Splet okoliščin je nanesel da sem spoznal prijateljico, ki ima argentinsko dogo, samico, sterilizirano, staro 6 let, tudi zelo aktivno ter igrivo.
    Problem je v tem, (ni se potrebno smejati) da res ne vem kako in na kašen način naj psa vzpostavita stik. Do sedaj se psa še nista srečala.
    Ne vem, vendar imam čuden občutek, bojim se konflikta. Vem pa da je prvo srečanje, pristop in reakcija pomembno. Dejstvo je, da sta oba psa zelo aktivna, hitra, da se rada igrata.
    Bojim se, da bi se igral, nato pa "čopnil" ali pa obratno. Težava je v tem, da moj pes ne spusti, z jazbečarjem, ki ga je moj zagrabil za gobec, sta visela približno 10 minut, namreč močnejši kolega je oba zagrabil za repe in dvignil v zrak da sta visela kot klobase.
    Moj se rad podi za svojo žogo, doga pa žoge tudi ne opazi.

    Nisem šel spraševat na kinološke forume, saj menim, da lovci bolj poznajo NLT, tako da upam, da bom dobil kak nasvet, mnenje, izkušnjo.

  2. #2
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Če ima količkaj inteligence ne bo napadal psic. Sicer si pa ne želim psa, ki napada druge pse, ker imaš na pogonih same težave.

  3. #3

    Privzeto

    Detel, imaš prav. moj pes ni napadalen, bezajo ga drugi, včasih jih, tako kot na sprehodih popolnoma ignorira, ga sploh ne zanimajo, čeprav se zaganjajo in lajajo nanj. Kakšnega pa zagrabi, saj ga ne prenaša. Zato ne vem kako bi ta dva psa dal skupaj kako naj speljem prvo srečanje, da se ne zamerita en drugemu. Moj je že itak ljubosumen, ko prijateljico objamem.
    Vrine se med naju, laja, ter me odriva. Če bi pa kdo najo dvignil glas ali stegnil roko proti njej...


    Žal ne poznam nobenega kinologa, zato tukaj tudi to sprašujem...

  4. #4

    Privzeto

    Detel, imaš prav. moj pes ni napadalen, bezajo ga drugi, včasih jih, tako kot na sprehodih popolnoma ignorira, ga sploh ne zanimajo, čeprav se zaganjajo in lajajo nanj. Kakšnega pa zagrabi, saj ga ne prenaša.
    Do ljudi je čisto OK, vendar ne trpi, da ga "poskušajo" božati, ogovarjati, ali da povzdignejo glas.
    Zato ne vem kako bi ta dva psa dal skupaj kako naj speljem prvo srečanje, da se ne zamerita en drugemu.
    Sedaj sva kupila hišo, selimo se naslednji mesec, prvo bom moral postaviti oba pesjaka. Za oba psa bo to novo. Ne vem pa katerega pripeljati prvega, ali jih obenem, ali jih prej seznaniti.
    Problem pri dogi je, da noče v avto, če jo pa že na silo vkrca, psica samo leži in moči.
    Moj je že itak ljubosumen, ko prijateljico objamem.
    Vrine se med naju, laja, ter me odriva. Če bi pa kdo najo dvignil glas ali stegnil roko proti njej...


    Žal ne poznam nobenega kinologa, zato tukaj tudi to sprašujem...

  5. #5

    Privzeto

    Citat projc je objavil: Pokaži objave
    ...
    Zato ne vem kako bi ta dva psa dal skupaj kako naj speljem prvo srečanje, da se ne zamerita en drugemu.
    ...
    Pod prvo je pametno prvo srečanje izpeljati na nevtralnem terenu, kjer noben od psov ne bo imel vzroka po teritorialnem obnašanju. Mogoče le srečevanje na daleč, brez neposrednega kontakta. Napredujte počasi in na osnovi reakcij psov!
    Pod drugo se je potrebno čimbolj otresti psihičnega vpliva vodnikov. Relaksacija, sprostitev, samozavest, nikakor pa ne strah in negotovost, ki se takoj zrcali na psu.
    Pretekli manjko bo težko tu notri prinesti!
    Srečno!
    Verum justicia quod parilitas!

  6. #6

    Privzeto

    Ja nič. Punco boš moral zamenjati.
    Najslabše je imeti psa na povodcu in pustiti, da se malo povohata. Potem pa še vsak svojega malo stran vlečeta. Tako delajo pri petelinjih bojih.
    Oba psa naj se srečata, ko gresta nasproti ob nogi. Nič ustavljati. Eden mimo drugega, brez kontakta. Potem dekletu reci naj po 100m psičko spusti in gre dalje. Ti naredi enako in stran od psov. Če si zraven bo preveč pogumen. Običajno je pa tako, da se različna spola ne stepeta. Je že Detel napisal. Če bo rinil vanjo ga bo malo disciplinirala. Hudega pa ni.

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •