Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 12

Tema: Str. daljnogled "Hunter"

  1. #1

    Privzeto Str. daljnogled "Hunter"

    Zdravo!
    Sam sem kot pripravnik odkupil puško - rabljeno seveda - na kateri je japonski strelni daljnogled znamke "Hunter" (6x40). Dopolniti moram še 18 let tako da puške še nimam.
    Ali ima kdo izkušnje s tem strelnim daljnogledom oz. nasvete? Bo za začetek zadostovalo, ali bi moral kupiti Zeissa ali Swarovca?
    Hvala za odgovore!
    Lp, slaviček

  2. #2

    Privzeto

    Spet eden, ki najprej kupi nato sprašuje. Ne napišeš niti kalibra niti povečave in premera okularja.
    Odvisno od tega koliko si plačal. Lahko je čisto v redu. Kako se pa strelja z to puško? To je pomembno.
    Last edited by alojz1; 6. July 2015 at 12:17.

  3. #3

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Spet eden, ki najprej kupi nato sprašuje. Ne napišeš niti kalibra niti povečave in premera okularja.
    Odvisno od tega koliko si plačal. Lahko je čisto v redu. Kako se pa strelja z to puško? To je pomembno.
    Kaliber 7x64, povečava 6-krat, premer okularja 40. Na 200m nese točno.

  4. #4

    Privzeto

    Problem rešen, če na 200m nese točno je tudi na 100m v redu.
    Hunter oznako ima mnogo daljnogledov. Zato sem vprašal.

  5. #5

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Problem rešen, če na 200m nese točno je tudi na 100m v redu.
    Hunter oznako ima mnogo daljnogledov. Zato sem vprašal.
    Hvala lepa za odgovor.

  6. #6

    Privzeto

    Točnost tvojeha Hunterja je lahko čisto solidna. Več boš pa vedel, če v mraku pogledaš še skozi katerega drugega. In potem ugotoviš ali za tvoj način lova in finančne zmožnosti rabiš kaj boljšega.

  7. #7

    Privzeto

    Na puški starega očeta 8×57 IS je Hunter 3-9×40. Če gre v tvojem primeru za daljnogled izdelan na japonskem gre morda za čisto solidno zadevo. Ta naš je po 30 letih jage in veliko streljanja popolnoma iztrošen in optično daleč za kakšnimi kvalitetnimi daljnogledi, ampak deluje pa še in tudi križ drži strel.

  8. #8

    Privzeto

    Tole Hunter zadevo bi rad pristrelil na novo strelivo, ki nese pribl. 4 cm pod center. Zgornja kupula ima oznako UP. Na novejših daljnogledih ta UP pomeni, da ob vrtenju v smer UP, višaš točko zadevanja. Pri nekaterih starejših daljnogledih pa je ravno obratno, če znam pravilno razložit, s premikanjem v smer UP višaš križ in dejansko s tem nižaš zadetke. Daljnogled je precej star. Kakšen uporaben nasvet kam naj zavrtim ker ne bi rad po nepotrebnem s trošenjem streliva ugotavljal?

  9. #9

    Privzeto

    Moja Hunter zadeva je v smeri UP dvigala zadetke. Križ je torej šel dol.
    Lahko pa daljnogled fiksiraš (daš v primež) in par klikov zavrtiš pa boš videl.

  10. #10

    Privzeto

    Hvala. Bom probal zavrteti v smer UP.

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Moja Hunter zadeva je v smeri UP dvigala zadetke. Križ je torej šel dol.
    Lahko pa daljnogled fiksiraš (daš v primež) in par klikov zavrtiš pa boš videl.

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •