Stran 3 od 5 PrvaPrva 12345 ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 42

Tema: Nakup risanice

  1. #21

    Privzeto

    V Zastavi so vsak mesec pogruntali kaj novega. Tudi barvane (bele) številke. Pa na kopitu je bila tudi vtisnjena. Na tej pa nič. Zadnji merek je odstranjen in je gor narejen nosilec daljnogleda vpet samo spredaj. Zadaj nič.
    So pa delali tudi podaljšan zaklep in magazin za 30-06. V to se pa ne da namestiti.

  2. #22

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Če puškar ugotovi ukrivljenost cevi jo res lahko vrneš. So pa stroški z prepisom.
    Lahko jo pa poravna. Brez posledic za natančnost.
    Tole pa nihče ne komentira?
    Cev ukrivit ali poravnat sploh ni problem.

  3. #23
    Član od
    Mar 2008
    Lokacija
    jagoda
    Prispevki
    334

    Privzeto

    Ja, ali ne ravnajo vsako na novo ozlebljeno cev? Kvaliteto mislim...Vsaka naj bi bila malenkost kriva, katero potem mojster na svetlobno lino naravna. Eno bolj drugo manj. To sem videl samo enkrat. Kdo pa to dela pri nas?

  4. #24

    Privzeto

    Se spomnim starega knapa, ki je za hobi puške popravljal. Zase je naredil cev iz jamskega svedra. Ko ni zadel je v jezi ukrivil cev skoraj pravokotno. Potem je ugotovil, da je Vega optika zanič. In je cev poravnal tako, da je za stavo uro zadel na 100m.
    Ja Ostri. Nove tudi ravnajo. Brez nekih posebnih naprav.

  5. #25

    Privzeto

    No tudi mene zanima kdo pri nas ravna cevi, imam namreč en karabin ki ima ukrivljeno cev pa bi ga rad "porihtal"

  6. #26

    Privzeto

    Kako ste komot
    Prvega puškarja, ki sem ga poklical je rekel "prinesi". Sicer pa močno dvomi, da je cev pri R93 kriva.

  7. #27

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Kako ste komot
    Prvega puškarja, ki sem ga poklical je rekel "prinesi". Sicer pa močno dvomi, da je cev pri R93 kriva.
    Problem se je včeraj tudi rešil. Po pregledu puške pri puškarju je ta izključil vse mehanske napake, ter na koncu predlagal menjavo streliva. Izkazalo se je, da LOS domačica, ki je v heanelu za šalo delala grupo v velikosti kovanca za en evro,v blaserju z magnaportom padla več kot en meter pod center. Zamenjali strelivo za konfekcijsko in strel v tarči. Malogdo od neprisotnih težko verjame.

  8. #28

    Privzeto

    Citat lisac je objavil: Pokaži objave
    Problem se je včeraj tudi rešil. Po pregledu puške pri puškarju je ta izključil vse mehanske napake, ter na koncu predlagal menjavo streliva. Izkazalo se je, da LOS domačica, ki je v heanelu za šalo delala grupo v velikosti kovanca za en evro,v blaserju z magnaportom padla več kot en meter pod center. Zamenjali strelivo za konfekcijsko in strel v tarči. Malogdo od neprisotnih težko verjame.
    To bi bilo pa zanimivo hitrost izmeriti.
    Verum justicia quod parilitas!

  9. #29

    Privzeto

    Vesel bi bil, če bi dal podatke polnjenja za Haenel. Ta puška ima namreč twist 8,6 in razmetava normalno polnjeno monolitko. Za Blaserja samo napolni po tabeli pa bo v redu. Za 1m padca je verjetno podzvočna hitrost. Še moj revolver na tej razdalji nima 1m padca.

  10. #30

    Privzeto

    To se zgodi, če najprej posumiš vse ostalo, se pravi optiko, potem montažo, nato še celo puško in šele na koncu pomisliš na doma polnjeno municijo.
    Ko se zgodi da puška ne nese prav je treba najprej preveriti več sort streliva, še posebej pa, če je le to doma polnjeno. Zato tudi vsak puškar ob težavah s puško najprej vpraša katero strelivo se je streljalo.
    In tega ne pišem zato ker bi hotel pametovati, ampak v izogib temu, da bi še kdo delal kak tak doktorat na koncu pa ugotovil takšno banalnost.

Stran 3 od 5 PrvaPrva 12345 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •