Stran 1 od 5 12345 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 42

Tema: Nakup risanice

  1. #1

    Privzeto Nakup risanice

    Lp sem lovec začetnik in kupujem svojo prvo novo risanico, ki pa naj bi bila z lesenim kopitom in snemlivim nabojniku kal. 308 win. Pa me zanima kaj bi bilo za cca 1300-1400€ najbolša izbira oz. najbolše za ta denar? Vaše mnenje oz. izkušnje, Hvala.

  2. #2
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Ljubljana, Dolenjska
    Prispevki
    430

    Privzeto

    V tem cenovnem razredu je izbira zelo velika (predvidevam, da govoriš o ceni brez optike).

    Iz kupa Amerikank dobiš kakega X-bolta hunter eclipse, pol so tu razni Haeneli, Titani, Tikke, Howe, čehinje....

    Spravi se tu na forumu brat prispevke v temah "risanice", pa boš ugotovil, da odgovora, katera je najboljša, ne boš dobil. In prav je tako. Tudi zate bo, na koncu, najboljša tvoja.

  3. #3
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Nabavi Tikko.

  4. #4

    Privzeto

    V kolikor nameravaš kupiti novo orožje ne pozabi da poleg puške potrebuješ še solidno montažo in daljnogled, to dvoje pa stane ponavadi nekje še enkrat toliko kot sama puška, če želiš kolikor toliko kvalitetno robo.
    Jaz bi trenutno ob nakupu nove puške v cenovnem rangu od 1000 - 1500 evrov pogledal Mauser M12, pa mogoče še Browning X-bolt ali Tikko T3, kar od tega ti je vizuelno najbolj všeč.

  5. #5

    Privzeto

    Jaz bi pa kakšno rabljeno. Ima že vse gor in je treba le preizkusiti. Pri streljanju z več puškami šele začetnik ugotovi katera mu najbolj odgovarja. Pa še najceneje je.

  6. #6

    Privzeto

    Se strinjam. Za tak denar lahko najdeš super lepo ohranjeno puško z kvalitetno variabilno optiko.

  7. #7

    Privzeto

    Jaz bi tudi vsakemu pripravniku priporočil za prvo puško raje kaj rabljenega, vsaj dokler po nekaj letih jage ne ugotovi da dejansko rabi nekaj specifičnega in si morda šele potem omisli kaj novega. Kot sem že zgoraj napisal, z novim orožjem v kompletu z montažo in optiko hitro prideš čez 2000 evrov.
    Za 1400 evrov pa se lahko dobi solidno rabljeno karabinko s snemljivo montažo in variabilnim daljnogledom. Kasneje pa prodaš pa še izguba ni velika.

  8. #8

    Privzeto

    Sam sem mnenja da če kupiš novo stvar je potem takem tudi za nekaj časa oz. zavedno... Glede optike bi pa bil pripravlen dati približno 800-900€ Tako da za vse skupaj Max. 2400€ je pa potem tudi to za nekaj časa... Hvala za zgoraj navedena mnenja...

  9. #9
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Za 1300-1400 dobiš popolnoma novo Steyr Mannlicherco.

  10. #10

    Privzeto

    To je res, je pa bistveno daljša in težja kot zgoraj naštete. Sistem je morda res primerljiv ali boljši kot pri zgoraj naštetih, ampak za jago je pa priročnost tudi zelo pomembna.

    Citat main757 je objavil: Pokaži objave
    Za 1300-1400 dobiš popolnoma novo Steyr Mannlicherco.
    Kvalitetnih daljnogledov do cca. 900 € je kot listja in trave, pušk do cca. 1400 € ravno tako, pa ne pozabi še na montažo. Za okoli 2400 € bi dobil že zelo kvaliteten komplet. Vzemi karkoli ti je vizuelno všeč, pazi le da ni predolgo, prenerodno in pretežko. In da nima nemško naprožilo
    Drugo vprašanje je ali pripravnik rabi puško za toliko denarja. Tudi nasvet kolegov glede rabljenega orožja sploh ni napačen...

    Citat Mm125 je objavil: Pokaži objave
    Sam sem mnenja da če kupiš novo stvar je potem takem tudi za nekaj časa oz. zavedno... Glede optike bi pa bil pripravlen dati približno 800-900€ Tako da za vse skupaj Max. 2400€ je pa potem tudi to za nekaj časa... Hvala za zgoraj navedena mnenja...

Stran 1 od 5 12345 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •