Stran 4 od 5 PrvaPrva 12345 ZadnjiZadnji
Rezultati 31 do 40 od 42

Tema: Nakup risanice

  1. #31

    Privzeto

    Če bi vsaj kaliber napisal pa polnjenje. Bi to modrovanje okrog ukrivljene cevi odpadlo.

  2. #32
    Član od
    Mar 2012
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    201

    Privzeto

    Citat Deerhunter je objavil: Pokaži objave
    To se zgodi, če najprej posumiš vse ostalo, se pravi optiko, potem montažo, nato še celo puško in šele na koncu pomisliš na doma polnjeno municijo.
    Ko se zgodi da puška ne nese prav je treba najprej preveriti več sort streliva, še posebej pa, če je le to doma polnjeno. Zato tudi vsak puškar ob težavah s puško najprej vpraša katero strelivo se je streljalo.
    In tega ne pišem zato ker bi hotel pametovati, ampak v izogib temu, da bi še kdo delal kak tak doktorat na koncu pa ugotovil takšno banalnost.
    Niti na kraj pameti ni padlo, da bi gospod uporabljal doma polnjeno strelivo. Sploh pa je skoraj neverjetno, da nosi domačica na tej puški 1m nižje kot na Haenelu.
    Zanimivo bi bilo izvedeti za koliko klikov je spuščen križ (od sredine nastavitvenega polja) na Haenelu.

  3. #33
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Vesel bi bil, če bi dal podatke polnjenja za Haenel. Ta puška ima namreč twist 8,6 in razmetava normalno polnjeno monolitko. Za Blaserja samo napolni po tabeli pa bo v redu. Za 1m padca je verjetno podzvočna hitrost. Še moj revolver na tej razdalji nima 1m padca.
    Haenel ima v 308win twist 1:12 Blaser pa 1:11, za monolitko ki pa je precej dolga je hitrejši(1:11) bolj primeren.
    Ko pa že mešaš poleg 7x64 in twist 1:8.6...imata Blaser in Haenel enakega.
    Glede podzvočne, fabriška Lapua Subsonic 13g z cca 320m/s začetne hitrosti, pade na 100m cca 20-30cm nižje od klasične municije.
    kakorkoli gledaš, tisti 1m nižje ni niti slučajno kaj normalnega, tudi magna port nima takega vpliva.

  4. #34

    Privzeto

    Zanimivo. Polnjenje 48 grain za 7x64 in 7x65r ki je odlično za vse ostale puške je Heanel grdo trosil. Podatke o twistu mi je pa tule nekdo poslal. Ne najdem. Zato te prosim za link.

  5. #35

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Zanimivo. Polnjenje 48 grain za 7x64 in 7x65r ki je odlično za vse ostale puške je Heanel grdo trosil. Podatke o twistu mi je pa tule nekdo poslal. Ne najdem. Zato te prosim za link.
    https://www.qldgunexchange.com/QGEWe...oductId=164624

  6. #36
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    https://www.qldgunexchange.com/QGEWe...oductId=164624
    http://blaserpro.com/twist-rates/

    48gr(testirali smo še 3 druge loade v razmaku 0.5gr) n140 130gr los ht je v 7x64 na kolegovem steyr mannlicherju trosilo prek 10cm, medtem ko gre fabriški rws dk v 15mm bolj kot ne konstantno.

  7. #37
    Član od
    Mar 2012
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    201

    Privzeto

    Nekaj je raztros, drugo je pa padec.
    Mene bolj zanima, če ima kdo idejo, zakaj bi prišlo do takega padca (1m)?

  8. #38

    Privzeto

    To pa samo Lisac ve. Noče napisati kakšno polnjenje je to bilo.

  9. #39

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    To pa samo Lisac ve. Noče napisati kakšno polnjenje je to bilo.
    Se opravičujem, ker sem bil vmes odsoten. Zgleda da sem pozabil napisat kaliber, ki je 308W. Krogla je LOS HT 10,7g za polnitev pa ne vem, ker ne polnim jaz ampak je bilo napolnjeno preko prijatelja pri nekom, ki po njegovih besedah veliko polni.Napolnjeno je bilo za prejšnjo puško Haenel, ki je z to polnitvijo delala več kot odlično, v Blaserju pa do tarče ne prinese. Kako je z hitrostjo in ostalim ne vem, ker nisem meril, ker nimam s čim, pa tudi daljnogled ni bil nizko z križem, saj smith&bender pokaze položaj križa.

  10. #40

    Privzeto

    Če imaš še kakšen naboj naj ga kolega z Haenelom ustreli. Z tistim, ki kovanec zadane. Nemogoča je takšna razlika. Pa o teh kroglah smo že pisali, da so pretežke za 308.

Stran 4 od 5 PrvaPrva 12345 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •