Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 11

Tema: Haenel Jaeger

  1. #1

    Privzeto Haenel Jaeger

    Pozdravljeni vsi skupaj!

    Zanima me ali morda imate kake izkušnje z karabini Haenel Jaeger. Znamka mi je sicer znana samo po imenu, nisem je pa še imel priložnosti videti v živo ali celo preizkusiti.

    Hvala in lep pozdrav

  2. #2

    Privzeto

    Sam jo imam že 3 leta v kalibru 8x57,nimam pripomb,puška solidna za ta denar.

  3. #3
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Rimske Toplice
    Prispevki
    471

    Privzeto

    V kolikor želite si jo lahko ogledate v naši trgovini.
    https://www.artekcenter.com/karabin-...s-30-06-sprg./
    Uroš Kralj

    ARTEK d.o.o.
    T: + 386 (0)3 734 60 78, M: + 386 (0)40 335 435
    W: http://www.artekcenter.com, skype: artekdoo
    Obišči tudi:
    Facebook, Twitter

  4. #4

    Privzeto

    Citat Artek je objavil: Pokaži objave
    V kolikor želite si jo lahko ogledate v naši trgovini.
    https://www.artekcenter.com/karabin-...s-30-06-sprg./
    Hvala,

    Sem si ogledal ponudbo. Enkrat v bližnji prihodnosti se oglasim v trgovini. Morda pade kaka odločitev.

    LP

  5. #5

    Privzeto

    Kakšen kaliber pa imaš v mislih?

  6. #6

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Kakšen kaliber pa imaš v mislih?
    30-06 ali 308. Puška bo namenjena lovu s čakanjem. Kaliber 9.3x62 ki ga imam uporabljam večinoma na pogonih pri lovu divjih prašičev in za čakanje v bolj "gosto" zaraščenih območjih, ta pa bi bila za čakanje. K temu potem seveda še spada neka solidna optika in dobra izbira krogle.

    LP

  7. #7
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Če znaš pravilno kroglo izbrat, ne rabiš 2 pušk in 2 kalibrov.
    Vsaj po mojih izkušnjah je tudi 308win/30-06.... hudo odporen na "bolj" gosto poraščene predele, sploh z neko konkretno kroglo. Velja pa med jagri, da 9.3x62 lahko pred sabo drevesa podira, žal pa ni tako enostavno.

    Zakaj sploh kupuješ še eno puško za isto jago? te moti odsun ali pa 9.3x62 ni dober za manj poraščena območja?

  8. #8

    Privzeto

    Jaz ti 308 sploh odsvetujem. Se bo druga potem samo v omari starala.

  9. #9

    Privzeto

    To je tisto, kar smo že prej večkrat govorili in videli, 9,3mm je super, ampak potem se pa kupuje za čakanje še 7,62mm

    Drugače pa zadnje čase opažam, da tudi v naši LD raste zanimanje za 308 win. Pred leti je bilo karkoli manjšega od 30-06 (tudi 308 win) samo za srnjad streljat dovolj močno... Ljudje so končno ugotovili, da je 308 win zelo posrečena kombinacija širine in teže krogle, zmernega odsuna, moči, kompaktnosti naboja, preciznosti, ugodne cene naboja, gromozanske izbire tovarniškega streliva in krogel, splošne univerzalnosti in lovske uporabnosti itd... Nemogoče je najti naboj, ki bi bil še bolj univerzalen za lov vsega od lisic do medveda.

  10. #10

    Privzeto

    Citat hrabri misek je objavil: Pokaži objave
    30-06 ali 308. Puška bo namenjena lovu s čakanjem. Kaliber 9.3x62 ki ga imam uporabljam večinoma na pogonih pri lovu divjih prašičev in za čakanje v bolj "gosto" zaraščenih območjih, ta pa bi bila za čakanje. K temu potem seveda še spada neka solidna optika in dobra izbira krogle.

    LP
    Rws je lepo povedal. Samo izbira krogle bo dovolj, da lahko jagaš po grmovju ali pa na čisto.

    Če sešteješ strošek nabave dobrega streliva (lahko dve vrsti krogle, eno za grmovje, drugo za čisto ...) in strošek nabave nove puške z optiko ... ugotoviš, da tistih škatel patronov ne boš ponucal kar nekaj let.

    Tudi morebitno brcanje puške lahko delno umiriš s strelivom.

    Če je nujna nabava še ene puške, potem bi jaz šel na skandinavsko 6,5x55. Dobro pomerjen strel smrten za vso našo divjad. Vseeno pa za velike merjasce in jelene malo manj primeren - za te pa imaš 9,3.

    Ker če greš na 308, ti je rezultat že alojz povedal. 9,3 bo šla v predčasen penzjon.

Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •