Stran 2 od 3 PrvaPrva 123 ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 29

Tema: Mosin Nagant

  1. #11

    Privzeto

    Citat Simo.Hayha je objavil: Pokaži objave
    Pri karabinskih verzijah, ki so bile proizvedene večinoma po vojni (m44, m59) pa je problem, da je potrebno na puški imeti bajonet, da nese metek v center.
    Ja kdo ti je pa te bučke natrosil?

  2. #12

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Ja kdo ti je pa te bučke natrosil?
    Dejansko je tako. Les je bil narejen tako, da je zraven montiran zložljiv bajonet. Če bajonet odstraniš, potem puška ni več balancirana. Seveda je mogoče bajonet odstraniti in merke centrirati, vendar baje da s težavo centriraš (merki so neprilagodljivi ali nekaj). Če odstraniš bajonet in ne nastreliš, pa ti nese v levo.
    Men love to wonder, and that is the seed of science.
    - Ralph Waldo Emerson

  3. #13
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Browningov BOSS sistem po rusko

  4. #14

    Privzeto

    Jaz ne vidim bajoneta. https://www.youtube.com/watch?v=3gPq52Tulhg
    Je pa res, da tudi tarče ne. Tole ni streljanje ampak samo pokanje.
    Te puške so delali vse od finske Tikke do Bolgarije. VSE imajo nastavljive merke tako, da ni problem.
    Drugače je finska sniperska legenda pri katerem si si sposodil ime uporabljal Finski Nagant brez optike (pa brez bajoneta tudi).
    Last edited by alojz1; 4. May 2015 at 17:16.

  5. #15

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Jaz ne vidim bajoneta. https://www.youtube.com/watch?v=3gPq52Tulhg
    Je pa res, da tudi tarče ne. Tole ni streljanje ampak samo pokanje.
    Te puške so delali vse od finske Tikke do Bolgarije. VSE imajo nastavljive merke tako, da ni problem.
    Drugače je finska sniperska legenda pri katerem si si sposodil ime uporabljal Finski Nagant brez optike (pa brez bajoneta tudi).
    A mi hočeš povedat, da naj uporabljam mehanske merke? Ja sej bi jih, pa me bodo lovci pri nas čudno gledali. Drugače pa je video, ki si ga poslal nagant M59, ki ni narejen z zložljivim bajonetom. Pri nas pa prodajajo le M44 na katerih je bajonet. Pač m44 je narjen za streljanje z bajonetom in pika. Seveda se lahko to popravi ampak pol za brez veze uničiš "zgodovinskost" puške. Kar si pravil, da so karabini narejeni tudi v drugih državah je res, vendar sem jaz govoril le o ruskih varjantah. Tuje varjante imajo ponavadi tudi čisto druge kalibre in se na tak ali drugačen način razlikujejo od ruskih.

    Simo Hayha je uporabljal mehankse merke, saj so v tistem času strelni daljnogledi odsevali v soncu in so lahko ostrostrelcu izdali pozicijo. Glede na način boja, ki so ga izvajali Finci, pa je seveda lahko bil zelo uspešen tudi brez daljnogleda. Brez bajoneta pa je seveda uporabljal, ker ni nikogar jurišal
    Men love to wonder, and that is the seed of science.
    - Ralph Waldo Emerson

  6. #16

    Privzeto

    Evo uporabno predelavo https://www.youtube.com/watch?v=dPgLSOMCRO4
    Je pa takole. Če si našel vzornika med ostrostrelci se zgleduj po njegovih sposobnostih. Orožje je za današnjo rabo zastarelo (res bi te čudno gledali z mehanskimi merki, sploh, če bi falil).

  7. #17

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Evo uporabno predelavo https://www.youtube.com/watch?v=dPgLSOMCRO4
    Je pa takole. Če si našel vzornika med ostrostrelci se zgleduj po njegovih sposobnostih. Orožje je za današnjo rabo zastarelo (res bi te čudno gledali z mehanskimi merki, sploh, če bi falil).
    Lahko ti rečem, da sem imel v roki že nekaj pušk različnih cenovnih razredov (cz, čz, tikka, steyr) in sem z usemi naredil lepe grupe znotraj devetke, ko smo imeli nastrelitev. Tako da mislim da mi strelanje z daljnogledom ni težko. Drugače pa si tudi ne bom belu glave, če mi kdo kaj pripomne da hodim z m48 na lov, ker bi se jaz lahko smejal tistim, ki imajo puško pa daljnogled za 5000€ in še vedno zadanejo kakor bi imeli puško na smodnik.

    Drugače pa za video, ki si ga poslal ... Zdej ravno nism mislu nardit nove puške na bazi nagantove cevi XD ... raje si kupim steyr ssg04 pa bom glih tako zgledau ko vojaski ostrostrelec. Dnarja v tak nagant uložiš glih tolko.
    Men love to wonder, and that is the seed of science.
    - Ralph Waldo Emerson

  8. #18

    Privzeto

    Vidim, da znaš in se tudi spoznaš. Zato je tvoje vprašanje čisto odveč. Sploh, ko se z nobenim komentatorjem ne strinjaš. Naredi kot želiš pa bo volk sit in koza cela.
    Jaz imam tudi Nagant puško. Strokovno uničeno, da mi ne dela napote v OL. Streljam pa z drugimi.
    Last edited by alojz1; 4. May 2015 at 19:02.

  9. #19

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Vidim, da znaš in se tudi spoznaš. Zato je tvoje vprašanje čisto odveč. Sploh, ko se z nobenim komentatorjem ne strinjaš. Naredi kot želiš pa bo volk sit in koza cela.
    Jaz imam tudi Nagant puško. Strokovno uničeno, da mi ne dela napote v OL. Streljam pa z drugimi.
    Se opravičujem! Nisem želel izpasti, kakor da zatiram komentarje vseh ostalih. To pa je res ta zadnje kar hočem .
    Samo želel sem popraviti nekatere tehnične podrobnosti, ki se bolj tičejo zgodovine. Seveda sem se nekoliko spoznal s puško, njenimi varjantami, težavami s tem orožjem itd. preden sem odprl vprašanje o teji temi. Nikakor pa nevem vse, zato sem povprašal po izkušnjah in mnenjih o predelavi in ali se splača ter ceni.

    Se res zahvaljujem vsem, da sploh sodelujete :)
    Men love to wonder, and that is the seed of science.
    - Ralph Waldo Emerson

  10. #20

    Privzeto

    Ni potrebe po opravičevanju. Napiši, da si navdušen nad to puško. Kaj boš dodelal si že odločil zato ne sprašuj za nasvete. Zmotilo me je le to, da brez bajoneta ni "balansirana" kot praviš.
    Pa še malo za veselje https://www.youtube.com/watch?v=o4EB1H9sbNQ
    Ga imajo ameri tudi. Samo tam lahko za par deset € dobiš puško in zaboj streliva. Pa si daš duška.

Stran 2 od 3 PrvaPrva 123 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •