Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 20

Tema: Podaljšanje kopita

  1. #1

    Privzeto Podaljšanje kopita

    Kolikor sem bral o tem, naj bi se podaljšanje kopita naredilo tako, da se to ne pozna oziroma ne opazi. A ima kdo kakšno sliko kako takšno podaljšanje kopita izgleda?

  2. #2

    Privzeto

    Citat Deerhunter je objavil: Pokaži objave
    Kolikor sem bral o tem, naj bi se podaljšanje kopita naredilo tako, da se to ne pozna oziroma ne opazi. A ima kdo kakšno sliko kako takšno podaljšanje kopita izgleda?
    Vprašanje je, za koliko je potrebno podaljšati.

    Malo že z ramensko kapo korigiraš, pa je kopito enako, samo ramenska kapa je večja.

  3. #3
    Član od
    Mar 2008
    Lokacija
    jagoda
    Prispevki
    334

    Privzeto

    Lahko pa tudi dokupis podaljšek iz gume oz. usnja, katerega navezneš čez kopito. Direktno leplenje se vidi. Varijanta katero sem že videl je, da je bil tist cm podaljšanih z ebenovino, čez to pa je bila nalepljena in obdelana ramenska kapa


    http://www.aliexpress.com/item/Tourbon-Butt-Stock-Extension-Brown-Real-Leather-Slip-on-Shooting-Gun-Recoil-Pad-for-Hunting-Gun/32348416041.html


    https://www.google.si/search?q=rifle...PNW7UHvTb_M%3A

  4. #4

    Privzeto

    Večja gumi kapa ne bi zadostovala. Kopito je dolgo 33 cm, standardna dolžina do sprožilca pa je nekje 36 - 37 cm. Če bi se že odločil da grem v to smer, bi bilo treba narediti nek vložek med kapo in kopitom. Si pa ne predstavljam ravno, kako bi ta stvar, ki naj se ne bi opazila, na koncu dejansko izgledala.
    Usnjeni podaljški pa mi niso všeč.

  5. #5

    Privzeto

    Čeprav konec koncev, če uspeš najti takšnega, ki se lepo prilega, tudi to ni slaba varianta. Kopito ostane v originalnem stanju, ko pa puško rabiš pa navezneš tisti podaljšek gor. (gre za puško, katere vrednost je bolj subjektivna kot objektivna)...
    Ker si ne predstavljam, kako bi se naredilo podaljšanje kopita brez da bi se to poznalo.

    Citat Ostrorogi je objavil: Pokaži objave
    Lahko pa tudi dokupis podaljšek iz gume oz. usnja, katerega navezneš čez kopito. Direktno leplenje se vidi. Varijanta katero sem že videl je, da je bil tist cm podaljšanih z ebenovino, čez to pa je bila nalepljena in obdelana ramenska kapa


    http://www.aliexpress.com/item/Tourbon-Butt-Stock-Extension-Brown-Real-Leather-Slip-on-Shooting-Gun-Recoil-Pad-for-Hunting-Gun/32348416041.html


    https://www.google.si/search?q=rifle...PNW7UHvTb_M%3A

  6. #6
    Član od
    Mar 2008
    Lokacija
    jagoda
    Prispevki
    334

    Privzeto

    Glede ebenovine... Pomoje si že videl, da ima na začetku kopita kakšna puška črno kapico (cca 3-4 cm). No ebenovina je ta les. Ali pa kaj cenejšega toplotno globinsko pajcanega "luženega". To sem videl narejeno zaradi dolžine simetrično spredaj in zadaj.

  7. #7

    Privzeto

    Citat Deerhunter je objavil: Pokaži objave
    Čeprav konec koncev, ...(gre za puško, katere vrednost je bolj subjektivna kot objektivna)...
    .
    Ali ti ta razlika 4 cm ogromno pomeni pri streljanju (gre za šibrenico ali risanico?)

    Malo krajše kopito je lahko celo prednost (debela oblačila ...), se manj zatika, lažji objem z ramo, večji manevrski prostor za naslon komolca ...

    Če bi rad le standardno dolžino, potem prej preskusi, ali ti standardna dolžina pri načinu streljanja z omenjeno puško sploh kaj pomaga (začasno montiraj 4 cm podaljšek, tudi če je iz stirodura ... samo da vidiš kako leži puška).

  8. #8

    Privzeto

    Gre za risanico 8×57 IS od starega očeta, ki jo imam na souporabi. Kopito je sicer zaradi kompaktnosti kot si rekel priročno za nošenje in uporabo, streljanje je pa problem, dolžina kopita sama po sebi ni tak problem, problem je, da me zaradi kratke cevi, velikega odsuna in premajhne razdalje pri držanju puške daljnogled redno buta po nosu, kljub temu da stisnem puško kolikor gre. Puška je lahka in ima kratko cev, kaliber je pa konkreten, potem k temu dodaš še prekratko kopito pa imaš puško, s katero ni ravno prijetno streljati. To se pozna tudi pri zadetkih.
    No to je ta stvar.

  9. #9

    Privzeto

    Tasko je preveč nazaj zmontiran. To je

  10. #10
    Član od
    Mar 2012
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    201

    Privzeto

    Po sliki sodeč, bi rekel, da je strelni daljnogled preveč nazaj. Če k temu dodamo visoko montažo in je zaradi tega prislon na lice nepravilen je rezultat udarec dalnogleda v glavo.

    Poskušaj kopito podložiti doma (improvizacija) ter poskusi streljati, če deluje ...

    Če ne želiš kopita predelovati je najenostavneje, da ti usnjar, oz nekdo, ki se ukvarja z usnjem izdela povišico za lice, katero boš na kopito navezal (podobno z podaljšanjem kopita).

    LP

Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •