Stran 1 od 3 123 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 23

Tema: Sejem Lov & ribolov Radgona 2015

  1. #1

    Privzeto Sejem Lov & ribolov Radgona 2015

    Zadnjih 6 let sem se odpravljal na tale slovenski bienalni lovski sejem in letos mi je končno uspelo. Kje drugje v tujini tudi še nisem bil.
    Moram reči, da me je nekako razočaral. Saj ne da sem glede na siceršnjo ponudbo te zvrsti v Sloveniji pričakoval kakšne Presežke, ampak... Res pa sem se odpravil v soboto dopoldan, takrat ko pač vsi organizirani obiskovalci očitno.

    Želel sem si predvsem možnosti, da bi čim več različnih modelov (različnega orožja, izvedenk kopit,...) na enem mestu videl, prijel v roke in pri tem imel seveda dovolj časa. Potem pa... po par kosov, občasno da sem videl koga kaj v roke vzeti, da bi bilo kaj repetiranja oz. preskušanja zaklepov se ni videlo (niti slišalo); Pri enem večjem trgovcu orožja sicer polno, a vse lepo v vitrinah, in potem ene pol metra pulta; vidiš enako kot na internetu.
    Pri enem kosu Blaser R8 itak gužva :)

    Se mi zdi, da je bila ponudba Titan še najbolj raznolika, pa da si se hitro lahko zmenil, da si kaj v roke vzel.
    Tudi sejemski popusti niso bili kaj posebnega - mislim 10%, a ni to že skoraj normalno brez sejma,recimo komplet puška+optika+montaža?

    Po drugi strani je bilo s ponudniki optike precej drugače, veliko za vzeti v roke, pogledati; res pa je, da podnevi in v dvorani je vsa optika hitro podobna oz. enako dobra.

    Prav tako je bila velika ponudba poceni lovskih oblačil in tudi prodaja je tam najbolj stekla.
    Tudi prodajo streliva sem videl najmanj na dveh mestih, kar me je pozitivno presenetilo, in mi je žal, da nisem imel orožnega lista s seboj.

    A je na kakšnem drugem sejmu v bližnji soseščini kaj drugače? Še na dnevu slovenske vojske ali policije sem več pušk pa pištol držal v rokah :)

  2. #2
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Pojdi na sejem v Salzburg, tale naš peskovnik po obsegu predstavlja kakih 5% v primerjavi s sejmom v Salzburgu. Tam lahko prešlataš praktično vsako puško, dostikrat se mi je zgodilo, da sem neko puško veselo prijel v roke in malo zavrtel, ko pa sem opazil ceno (kakšno lepo petmestno cifro), sem jo prav previdno dal nazaj
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  3. #3
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Sejem v Gornji Radgoni je vsakokrat boljši in razširjen. Res je da se pojavi v njegovem sklopu, tudi kar ne sodi zraven. Recimo oldtajmerji ali roza lončki za mleko

    Tako kot pravi Ravnohrib je bilo zelo malo orožja za prijet v roke. V takšni gužvi kot je bila v soboto ni kaj drugega za pričakovati. Tam kjer je šla puška v roke je prodajale stal ves čas zraven. Kateri prodajalec upa reskirat, da mu izgine orožje?

    Kar nekaj orožja je bilo priklenjenega na stojala, kjer se je dalo preiskusiti zaklep in kočnico. Tak je bil prodajalec iz Divače, puškar Skob.... pa še mogoče kateri od prodajalcev. Meni je bila zelo všeč rastava najmočnejših slovenskih rrofej, ker je bila res lepo pripravljena.
    Kar nekaj prodajelcev lovske opreme je bilo tudi iz Češke, kjer se je dalo dobiti lovska oblačila zelo poceni.

  4. #4

    Privzeto

    Ja to pa res. Razstava trofej je bila lepo pripravljena.
    Ampak povprašaj po mnenju še tiste, ki so jim jelenove trofeje preluknjali s šravfi! In to brez vprašanja in privolitve!
    Verum justicia quod parilitas!

  5. #5
    Član od
    Jul 2012
    Lokacija
    Vrbljene
    Prispevki
    486

    Privzeto

    DRUŠTVO LJUBITELJEV LOVSKIH PSOV SLOVENIJE, je sodelovalo v nedeljo in se pomerilo v kuhanju ribje čorbe. Ratal je odličen prijateljski FISCH in bili smo UvRšČeNi . No, pojedli smo cel kotel tako da smo na koncu morali dodati še malo divjačinske salamce in seveda poplahovali z odličnim cvičkom. Sejem je bil za našo malo Slovenijo kar dobro pripravljen. Kupil sem si celo camo flis, bolj na koncu, ko cena malo padajo .
    Last edited by aron; 21. April 2015 at 14:30.

  6. #6

    Privzeto

    Citat aron je objavil: Pokaži objave
    DRUŠTVO LJUBITELJEV LOVSKIH PSOV SLOVENIJE, je sodelovalo v nedeljo in se pomerilo v kuhanju ribje čorbe. ....
    Kaj pa predstavitev pasme lovskih psov, ki je bila napisana na sporedu???
    Verum justicia quod parilitas!

  7. #7
    Član od
    Jul 2012
    Lokacija
    Vrbljene
    Prispevki
    486

    Privzeto

    Ne boš verjel, predstavitev je bila, vendar se nismo hoteli vrteti okoli bordercolijev. Pa Nemški ovčarji so bili in tako naprej. Res krasna predstavitev (v celi uri) športnih pasem. Našemu društvu so pa hoteli nameniti bogatih 5 minut za predstavitev pa nismo hoteli kvariti predstave ki je potekala.

  8. #8
    Član od
    Jul 2012
    Lokacija
    Vrbljene
    Prispevki
    486

    Privzeto

    Mugo, pošlji mi mail ali pa izprazni koš (sporočila), saj ti nečesa ne morem poslati.

  9. #9
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    Ja to pa res. Razstava trofej je bila lepo pripravljena.
    Ampak povprašaj po mnenju še tiste, ki so jim jelenove trofeje preluknjali s šravfi! In to brez vprašanja in privolitve!
    Za razstavo so se nekateri res potrudili in jo pripravili na nivoju.

    Sršen, od kje pa ti informacija, da so preluknjali jelenove trofeje?

  10. #10

    Privzeto

    Citat PROF.racoon je objavil: Pokaži objave
    Za razstavo so se nekateri res potrudili in jo pripravili na nivoju.

    Sršen, od kje pa ti informacija, da so preluknjali jelenove trofeje?
    Tako so se pritoževali nekateri uplenitelji.
    Sem pa sedaj že slišal, da so bili vijaki menda dovolj tanki, da ni bilo poškodb.
    Če bi to prej pojasnili, verjetno pri lastnikih trofej ne bi bilo nobene panike.
    Bodo že povedali tisti, ki in ko jih bodo dobili nazaj.
    Verum justicia quod parilitas!

Stran 1 od 3 123 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •