Rezultati 1 do 5 od 5

Tema: Upravičenost LPN-jev

  1. #1

    Privzeto Upravičenost LPN-jev

    Click image for larger version. 

Name:	LPNZemljevid.jpg 
Views:	187 
Size:	90.4 KB 
ID:	15189
    Država bi morala lovcem za dobro gospodarjenje z divjadjo plačevati, ne pa nam groziti in skubsti s koncesijo!

    Mogoče je eden od korakov v to smer ravno Strokovno mnenje o upravičenosti LPN-jev:

    Ministrstvo za kmetijstvo in okolje je dalo izdelati Strokovno mnenje o upravičenosti delovanja LPN-jev v Sloveniji. Inštitud za ekološke raziskave Erico iz Velenja je objavil dokument o raziskavi, ki pove marsikaj, kar je sicer splošno znano, potrebna pa je bila še znanstvena potrditev.

    Preostalo razmišljanje na http://www.forum-lov.org/aktualno/iz...cenost-lpn-jev
    --------------------------------------------------------
    Vesel sem, ko me ljudje opravljajo za hrbtom. Takrat vem, da sem korak pred njimi.


  2. #2

    Privzeto

    Marjan se strinjam. Pa vseeno je treba imet neko realno sliko dogajanja. Motivacija poklicnih čuvajev v LPNjih je nikakva oziroma temelji samo na entuzijazmu. Plače v javnem sektorju so jasne. Vsak uradnik/birokrat, ki sedi v pisarni in tem ljudem diktira naravo dela ima večjo mezdo In boljše pogoje dela.
    To, da bi se pa zaintersirirani člani LZS udejstvovali pri lovu je pa... ne vem no. Vprašanje kolk in kaj bi to dobrega prineslo. Velika večina je pomoje prisklednikov, ki bi samo fajn jagal, ko je treba pa delat pa nikjer nobenga.....
    Da bi se pa LPNji ukinili je pa za moje pojme zeeeelllllooooo velik korak k privatizaciji. Ljudi, ki imajo veliko denarja ni malo...
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  3. #3

    Privzeto

    Dolgin, niti moje niti mnenje Erica ne težita k ukinjanju LPN-jev.
    Prej gre za poziv, da naj država poskrbi, da bodo LPNji dejansko tisto, za kar so namenjeni in da se začnemo zavedati, da ima država dolžnost poskrbeti, da začno pravilno funkcionirati in obenem da začne spoštovati delo vseh lovcev, ne pa se prilizovati kvazi naravovarstvenikom zaradi političnih točk in potrebe volitev.

    LP
    --------------------------------------------------------
    Vesel sem, ko me ljudje opravljajo za hrbtom. Takrat vem, da sem korak pred njimi.


  4. #4

    Privzeto

    To je stanje, ki eliti povsem ustreza. Z LPN-ji ravnajo, kot politiki in elita z državo. Sesuti vse kar je ali trenutno še funkcionira, ljudem zamegliti smeri delovanja in nato polastniniti. Že stokrat videno v tej državi. Naj to za boga storijo čim hitreje, da bo raja vsaj vedela kaj ji je še sploh ostalo od male Švice.

  5. #5

    Privzeto

    Citat MLikar je objavil: Pokaži objave
    ... ne pa se prilizovati kvazi naravovarstvenikom zaradi političnih točk in potrebe volitev.

    LP
    ...kako lepo se sodobni "Pilati" vklopijo v velikonočni čaš.
    Pa lepe praznike, lovci!

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •