Rezultati 1 do 6 od 6

Tema: Kako postati lovec

  1. #1

    Question Kako postati lovec

    Pozdravljeni

    No pa sem se odločila, da se pozanimam kako postati lovec. Sem iz družine v kateri so bili stari starši in pra stari starši vsi lovci ampak so bili vsi moški. Moj oče ni za lov, jaz bi pa to družinsko tradicijo rada nadaljevala. Doma v družini nobeden ne podpira lova in tudi, ko omenim, da bi se rada naučila in postala lovec naletim na nasprotovanje, tudi delno zato ker sem ženska in to naj ne bi bilo za ženske.

    Ampak kljub temu mislim vztrajat in postati lovec. Zdaj pa ne vem kako in kje začeti. V katero lovsko družino se vpisati. Živim na primorskem pa tudi v Ljubljano zahajam, na štajersko pa bolj poredko. Razmišljala sem, da bi se pozanimala najprej katera družina ima že nekaj ženskih članic, da bi mi bilo mogoče lažje začeti in se vklopiti. Bolje bi bilo, da ima lovska družina že nekaj ženskih članic tudi zato, ker meni to pomeni da je družina bolj napredna in da so že navajeni tudi na ženske.

    Lepo bi prosila če mi lahko kdo pomaga s kakšnimi informacijami.
    Resnično me zanima lov in pa tudi sokolarstvo. Lovskega psa pa že imam

    Lep pozdrav

    Kornelija 30+

  2. #2
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Pozdravljena.
    Lovk je med nami kar nekaj, so tudi organizirane v društvo: http://lovke.si/
    Žensk se v nobeni LD ne branijo, tako da s tega vidika nebi smela imeti problemov. Najboljše je biti član v LD, kjer si doma, sat tam že poznaš okolje in sigurno tudi kakšnega člana, pa za samo lovsko udejstvovanje je najbolj praktično. Na območju katere LD si doma, lahko pogledaš tu: http://www.uradni-list.si/files/RS_-...0000.PDF#!/pdf, kaj več o LD pa tu: http://www.lovska-zveza.si/?MenuID=67
    Pa čimprej kontaktiraj koga iz LD, ki jo boš izbrala, mogoče te pa še za letos sprejmejo, ker sprejema se načeloma enkrat na leto na občnih zborih, ki potekajo ravno v tem času.
    Pa veliko sreče želim, pa lahko poročaš kako je šlo
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  3. #3
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Tudi mi smo letos dobili pripravnico, ki je drugače študentka. Je bil celo posnet intervju za VAL202.

    Ženske, vsaj v naši LD, so dobrodošle, saj kakšna ženska roka vedno prav pride!

  4. #4

    Privzeto Kako postati lovec

    O lepa hvala za posredovane informacije..

    Glede izbire lovske družine je pa tako, zaradi službe in šole sem se veliko selila po Sloveniji, na štajerskem me najbolj vsi poznajo, tudi člani tamkašnje LD saj sem od tam doma.
    Trenutno sem na primorskem 2 leti in nobenega lovca ne poznam. Pred primorsko sem bila v LJ pa tam tudi na nobenega lovca nisem naletela čeprav je tam sedež lovske zveze, kaj pa vem mesto je potem se pa to porazgubi. Na vasi na štajerskem je skoraj vsak pri hiši lovec

    Bom pa zdaj pogledala tu na primorskem - obala za lovske družine pa s pozanimala, upam da bi me vzeli še letos noter.

    Zanima me pa če obstaja kakšen javni seznam članov LD...recimo koliko članov ima vsaka lovska družina in koliko od teh je M/Ž ? Domnevam, da ima sigurno to lovska zveza ampak ne vem pa če si lahko to vsak ogleda..

    ...ker res ne bi bila rada prva in edina ženska noter, sploh pa še ker tu na obali niti lovca ne
    poznam pa še forešt sem (prišlek) in nisem domačinka

    lp, K

  5. #5
    Član od
    Mar 2015
    Lokacija
    Cerknica
    Prispevki
    2

    Privzeto

    Pozdrav vsem še z moje strani! :)

    Glede na to, da sem tudi jaz ženska, nadaljujem odgovor kar v tej temi. Sem nova članica na forumu, ki jo je začel zanimati lov. Podobno kot pri korneliji je bil tudi moj star oče strasten lovec. Sem pa na novo priseljena na Cerkniški konec in v bližnji prihodnosti, upam, tudi članica v kakšni LD.

    Kornelija samo pogumno, tudi če v LD, v katero se želiš vpisati, ni nobenega moškega. Iz izkušenj ti povem, da je moški kolektiv ponavadi super! :)

  6. #6

    Privzeto

    Pozdrav

    Kornelija in Ranika kako je z Vašo včlanitvijo v lovsko družino ste morda oddale prošnjo?

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •