Stran 5 od 6 PrvaPrva 123456 ZadnjiZadnji
Rezultati 41 do 50 od 53

Tema: Teža sprožila in naprožilo

  1. #41

    Privzeto

    Citat knezan je objavil: Pokaži objave
    Nepotrebne obtožbe Alojz,
    Ti obtožuješ in enačiš tiste ki streljajo dlje z tistimi, ki lovijo z avta in žarometi. Jaz sem samo ugotavljal, da verjetno poznaš te zadeve iz prakse. Drugače ne moreš soditi in trditi, da je to isto.
    Za pojasnilo. Žarometi in lov iz avta so prepovedani z zakonom.
    Tudi urednik Lovca se je v afriki preizkusil v lovu na večje razdalje. Je potem kršil tvoje etične norme?

  2. #42
    Član od
    Aug 2011
    Lokacija
    Posavje
    Prispevki
    212

    Privzeto

    Rajši tu vprašam.

    Sam imam nemško naprožilo, pa tudi razmišljam o menjavi, ker mi je preštorast. Imam sicer vitke prste, pa mi je še vedno premalo prostora, da bi mirne volje porinil prst med sprožilec in branik. Kaj bi po vaše blo boljše, francosko naprožilo ali direkten sprožlec? Gre se pa za "mauserja".

  3. #43

    Privzeto

    Timneya dej gor al pa kej podobnega.

  4. #44

    Privzeto

    Kupi kvaliteten kratek direkten sprožilec in za vedno pozabi na naprožila.

  5. #45

    Privzeto

    Se strinjam z obema zgoraj

  6. #46
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Tole je fotr streljal brez naprožila(1000g) z mojo puško.Enkrat smo debatirali s športnimi strelci, da je reakcijski čas proženja manjši pri direktnem sprožilcu kot pri naprožilu in on je to vzel za sveto ( no sej to itak drži) Sam na tarčo večinoma streljam z naprožilom(300g), vendar rezultati niso kaj boljši, prej malenkost slabši
    Click image for larger version. 

Name:	DSC_3785.jpg 
Views:	8 
Size:	108.7 KB 
ID:	15667

  7. #47
    Član od
    Aug 2011
    Lokacija
    Posavje
    Prispevki
    212

    Privzeto

    Neki tacga sem imel v mislih. Fr.naprožilo je ene 20€ več. Za timneya pa ne najdem cene...

  8. #48

    Privzeto

    Cena se giblje od 80 do 130 evrov. Odvisno od proizvajalca in če je kombi izvedba. Vsekakor je za neizurjenega strelca boljše kvalitetni direktni sprožilec. Naprožilo te zavaja, med elemnti streljanja se zelo hitro nagibaš k proženju z možgani in ne s prstom, sprehajanje od cilja do križa, (lovljenje desetice). Še kaj bi se našlo, no sunkovito proženje ravno tako spada zraven.
    Skratka dober direkni sprožilec in malo vaje s šolskim nabojem in si zmagal.
    Pa lep uspeh ti želim tako na tarči kot na lovu.

  9. #49
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Avgusta sem na mojo Zastavo dal Rusanov nastavljiv direktni sprožilec. Cena pri Optics-trade je 68€. Na začetku sem potreboval nekaj casa, da sem se ga navadil. Odkočenje je brez zvoka. Pri zakočeni in odkočeni puški gre rigl odpreti. To se mi je na začetku zdela pomanjkljivost. Sedaj mi je super in ga ne menjam.

  10. #50
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Brežice
    Prispevki
    119

    Privzeto

    Citat main757 je objavil: Pokaži objave
    Avgusta sem na mojo Zastavo dal Rusanov nastavljiv direktni sprožilec. Cena pri Optics-trade je 68€. Na začetku sem potreboval nekaj casa, da sem se ga navadil. Odkočenje je brez zvoka. Pri zakočeni in odkočeni puški gre rigl odpreti. To se mi je na začetku zdela pomanjkljivost. Sedaj mi je super in ga ne menjam.
    Enako, super stvar.

Stran 5 od 6 PrvaPrva 123456 ZadnjiZadnji

Etikete te teme

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •