Stran 2 od 6 PrvaPrva 123456 ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 53

Tema: Teža sprožila in naprožilo

  1. #11
    Član od
    Mar 2012
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    201

    Privzeto

    Citat rws je objavil: Pokaži objave
    benjo, ne kompliciraj. Tudi če ima namen pretežno lovit prašiče in jelenjad, je kaliber nedvomno zelo primeren.
    Proženje pa je tam okrog 1000g povsem dovolj za natančne strele z nekaj treninga. Sam imam direkten sprožilec nastavljen na 1200g in naprožilo(na lovu ga sploh ne uporabljam) na 500g, pa ne opažam neke bistvene razlike v natančnosti, res pa je da ne oddam 10 strelov na leto.
    Sploh nisem mislil komplicirati. Želel sem samo vprašati kakšno strelivo uporablja za lov na srnjad, ker je kolega puško v tem kalibru v omaro prikoval zaradi pretiranih poškodb mesa. Sedaj pa uporablja 7x57.

    Kar se mene tiče je večji problem poskakovanje sprožilca pri potegu kot pa teža povleka.

  2. #12

    Privzeto

    Citat Benjo je objavil: Pokaži objave
    ker je kolega puško v tem kalibru v omaro prikoval zaradi pretiranih poškodb mesa.
    Po par letih debat nekateri še vedno mečejo vse v en koš. Kaliber in krogle.
    Prijatelj je zelo zadovoljen z Rem. Core lokt 130 grain ali Barnesom TTSX. Pa ni veliko drugih preizkušal.
    Ne razumem več. Kaliber izbirate do onemoglosti potem pa prve patrone not. Je nekdo tožil za poškodbe pa je imel Varmint krogle Ne vem, kaj je pričakoval.
    Torej 270 je soliden kaliber. Brez naprožila seveda. Kvalitetne puške kot je ta imajo odlično proženje tudi pri 1kg. Pomembno je, da se sprožilec ne vleče, škrta in sprosti vsakič drugače.

  3. #13

    Privzeto

    Citat Benjo je objavil: Pokaži objave
    Mogoče svetovalec tudi sam uporablja ta kaliber na lovu?
    Kaj pa misliš pretežno lovit?
    on ne uporablja. srnjad, muflone, jelenjad,pa gamse(na daljše razdalje..tja do 300m) in če zaide kak prešič v lovišče.

  4. #14
    Član od
    Mar 2012
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    201

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Po par letih debat nekateri še vedno mečejo vse v en koš. Kaliber in krogle.
    Prijatelj je zelo zadovoljen z Rem. Core lokt 130 grain ali Barnesom TTSX. Pa ni veliko drugih preizkušal.
    Ne razumem več. Kaliber izbirate do onemoglosti potem pa prve patrone not. Je nekdo tožil za poškodbe pa je imel Varmint krogle Ne vem, kaj je pričakoval.
    Torej 270 je soliden kaliber. Brez naprožila seveda. Kvalitetne puške kot je ta imajo odlično proženje tudi pri 1kg. Pomembno je, da se sprožilec ne vleče, škrta in sprosti vsakič drugače.
    Alojz, ni ravno tako kot si napisal. Do sedaj samo monolitnih ni preizkusil. Je pa tako, da se je njegovo preizkušanje različnih krogel končalo cca. 15-20 let nazaj.

  5. #15

    Privzeto

    Citat Žan Zagrajšek je objavil: Pokaži objave
    on ne uporablja. srnjad, muflone, jelenjad,pa gamse(na daljše razdalje..tja do 300m) in če zaide kak prešič v lovišče.
    Upam, da z mojim razmišljanjem ne dregnem v osje gnezdo. Vendar osebno sem mnenja da postaneš "dober" Lovec, ko divjad zalezeš oz. se ji približaš na 70 metrov ali manj, divjad dobro oceniš in se kljub bližini divjadi dobro pripraviš in oddaš lovsko pravičen strel.
    Takšen način lova nas naredi Lovce, ne pa flačkanje (v smislu če bo bo, če pa ne bo pa drugič) na razdalje kot je bila zgoraj omenjena in sicer 300 metrov ali celo več.
    Strinjam se, da je potrebno veliko vaje za uspešen strel na takšno razdaljo, ki pa ne uspe vedno, vendar bi bilo dosti lepše če bi nosil posledice slabega zadetka zgolj papir ne pa živo bitje- divjad. Vem pa, da je tak "ameriški" način "lova" že globoko ukoreninjen v naše lovstvo saj z njim zastrupljamo/jo/te že naše pripravnike.
    Drugače pa Žan brez hude krvi to je zgolj dobronameren nasvet staromodnega lovca.

  6. #16

    Privzeto 270

    Glede izbire puške ti ne morem svetovati ničesar, ker je to tvoja osebna odločitev. Glede sprožilca in naprožila pa so ti dovolj povedali že drugi - definitivno se strinjam, direktni sprožilec in teža proženja od 800g - 1200g.
    Kar se tiče izbire kalibra pa iz lastnih izkušenj. S tem kalibrom lovim komaj leto in pol. Dosedaj padlo osem kosov prašičev, dva kosa jelenjadi (šilar in tele) ter nekaj kosov srnjadi. Vsi so bili uplenjeni s kroglo oz. nabojem, S&B 9,7g PTS. Poškodbe normalne, iskati mi do sedaj še ni bilo potrebno. Skratka s tem kalibrom več kot zadovoljen, verjamem, da boš tudi sam v kolikor se odločiš za 270.

    Veliko potrpljenja in dobrih izkušenj v času pripravništva !!!

    Vugi l.p.

  7. #17

    Privzeto

    Citat Benjo je objavil: Pokaži objave
    Alojz, ni ravno tako kot si napisal. Do sedaj samo monolitnih ni preizkusil.
    Druge je nabavljal samo ko Rem. ni dobil. Pa TTSX so menda monolitne.
    Je pa dilema. Kje se pokaže 270 boljši od 7x64 ????Tulca sta zelo podobna. Kdor ni pazljiv lahko manjšega prekalibrira v večjega in se nič ne pozna. Tudi na zadetkih ne.
    Lovec, ki ga Benjo očitno pozna je po 270 kupil 7x64, nato pa spet 270. Vse Styer. Zakaj?

  8. #18
    Član od
    Mar 2012
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    201

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Druge je nabavljal samo ko Rem. ni dobil. Pa TTSX so menda monolitne.
    Je pa dilema. Kje se pokaže 270 boljši od 7x64 ????Tulca sta zelo podobna. Kdor ni pazljiv lahko manjšega prekalibrira v večjega in se nič ne pozna. Tudi na zadetkih ne.
    Lovec, ki ga Benjo očitno pozna je po 270 kupil 7x64, nato pa spet 270. Vse Styer. Zakaj?
    Sem mu že sam pred pol leta omenil, da bi bilo dobro preizkusiti monolitne krogle. Pač nima več interesa, ker že toliko časa lovi z 7x57R. Ni vmes menjaval 270 in 7x64 in tudi nima Styerja. Sploh pa nevem, zakaj se še vrtimo okrog tega. Na moje vprašanje se je že odgovorilo.

  9. #19

    Privzeto

    Benjo, očitno poznava dva različna lastnika 270.

  10. #20
    Član od
    Mar 2012
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    201

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Benjo, očitno poznava dva različna lastnika 270.
    Bo verjetno res tako. Vsekakor hvala za info.

    Žan:
    Jaz ti priporočam, da preizkusiš orožje lovskih tovarišev na prihajajočem preizkusu v LD. Tam boš sam videl kako pa kaj je s proženjem. Lahko tudi "na suho" sprobaš in malo zamižiš pa opazuješ kaj se dogaja pod prstom.
    Osebno mi je bolj všeč streljati z naprožilom in to kjub temu, da ne streljam na velike razdalje. (Glušnikov ne pozabi s seboj vzet)

Stran 2 od 6 PrvaPrva 123456 ZadnjiZadnji

Etikete te teme

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •