Stran 1 od 6 12345 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 53

Tema: Teža sprožila in naprožilo

  1. #1

    Post Teža sprožila in naprožilo

    zdravo,
    trenutno še hodim na predavanja za lovski izpit vendar že malo mislim na nakup puške, izbran imam model Titan 6 v kalibru .270 win. Zanima pa me:

    -na koliko g potega imate naštimane sprožila,peteline?

    -kaj menite o naprožilu in kakše so vaše izkušnje, uporabnost pri lovu(srnjad,jelenjad,gamsarija, d.prašiči, lisice..)

    model Titan 6 ima možnost: -klasično sprožilo(950g) ali z naprožilom 300g + klasično 1200g.

    prosim za kakšne nasvete.

    se zahvaljujem za vsako pomoč.

    lovski pozdrav

  2. #2
    Član od
    Mar 2012
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    201

    Privzeto

    Citat Žan Zagrajšek je objavil: Pokaži objave
    zdravo,
    trenutno še hodim na predavanja za lovski izpit vendar že malo mislim na nakup puške, izbran imam model Titan 6 v kalibru .270 win. Zanima pa me:

    -na koliko g potega imate naštimane sprožila,peteline?

    -kaj menite o naprožilu in kakše so vaše izkušnje, uporabnost pri lovu(srnjad,jelenjad,gamsarija, d.prašiči, lisice..)

    model Titan 6 ima možnost: -klasično sprožilo(950g) ali z naprožilom 300g + klasično 1200g.

    prosim za kakšne nasvete.

    se zahvaljujem za vsako pomoč.

    lovski pozdrav
    Prvi nasvet bi bil, da premisliš glede kalibra oz. da povprašaš lastnika tega kalibra kako se ta obnese na divjadi, ki jo boš lovil.

    Kar se tiče uporabnosti naprožila je vse odvisno od tebe. Jaz osebno uporabljam oboje. Definitivno je za strelce začetnike naprožilo velik +.
    Teža potega pa je le en faktor pri proženju, poleg teže je še pomembna dolžina in gladkost potega. Z Titanom 6 sem streljal v različici z naprožilom in v kolikor ti naprožilo ni všeč je direktno proženje v tej različici prav dobro.

  3. #3

    Privzeto

    Citat Benjo je objavil: Pokaži objave
    Prvi nasvet bi bil, da premisliš glede kalibra oz. da povprašaš lastnika tega kalibra kako se ta obnese na divjadi, ki jo boš lovil.

    Kar se tiče uporabnosti naprožila je vse odvisno od tebe. Jaz osebno uporabljam oboje. Definitivno je za strelce začetnike naprožilo velik +.
    Teža potega pa je le en faktor pri proženju, poleg teže je še pomembna dolžina in gladkost potega. Z Titanom 6 sem streljal v različici z naprožilom in v kolikor ti naprožilo ni všeč je direktno proženje v tej različici prav dobro.
    hvala za odgovor, posvetoval sem se z majstrom za balistiko v naši družini in samo hvali ta kaliber, čeprav ni toliko znan kot drugi.

  4. #4

    Privzeto

    Kaliber je v redu. Vzemi brez naprožila.

  5. #5
    Član od
    Aug 2012
    Lokacija
    Posavje
    Prispevki
    413

    Privzeto

    Preden se odločiš za določen kaliber, se še pozanimaj po trgovinah o izbiri in cenah streliva v tistem kalibru, pa za kateregakoli se že boš odločil.

  6. #6

    Privzeto

    Direktno proženje je zakon. Puškar ti ga nastavi na 500-600g in na to se navadi od začetka.
    Ko svizec zavije čokolado v folijo:icon_smile:

  7. #7

    Privzeto

    Citat denis jež je objavil: Pokaži objave
    Direktno proženje je zakon. Puškar ti ga nastavi na 500-600g in na to se navadi od začetka.

    Ja, direktno proženje je tisto pravo. Vendar to je občutno prelahka in nevarna nastavitev, primerna le za tekme, ne pa pohajanje po lovišču!
    Verum justicia quod parilitas!

  8. #8
    Član od
    Mar 2012
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    201

    Privzeto

    Citat Žan Zagrajšek je objavil: Pokaži objave
    hvala za odgovor, posvetoval sem se z majstrom za balistiko v naši družini in samo hvali ta kaliber, čeprav ni toliko znan kot drugi.
    Mogoče svetovalec tudi sam uporablja ta kaliber na lovu?
    Kaj pa misliš pretežno lovit?

  9. #9
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    benjo, ne kompliciraj. Tudi če ima namen pretežno lovit prašiče in jelenjad, je kaliber nedvomno zelo primeren.
    Proženje pa je tam okrog 1000g povsem dovolj za natančne strele z nekaj treninga. Sam imam direkten sprožilec nastavljen na 1200g in naprožilo(na lovu ga sploh ne uporabljam) na 500g, pa ne opažam neke bistvene razlike v natančnosti, res pa je da ne oddam 10 strelov na leto.

  10. #10

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    Ja, direktno proženje je tisto pravo. Vendar to je občutno prelahka in nevarna nastavitev, primerna le za tekme, ne pa pohajanje po lovišču!

    Ja drži, da je 500g malo nevarno, vkolikor nimaš puške z napenjanjem tik pred strelom.
    Ko svizec zavije čokolado v folijo:icon_smile:

Stran 1 od 6 12345 ... ZadnjiZadnji

Etikete te teme

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •