Stran 1 od 22 1234511 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 212

Tema: Pripravništvo

  1. #1

    Privzeto Pripravništvo

    Pozdravljeni! Pred kratkim me je znanec prvič peljal na lov ki me je, kot velikega ljubitelja narave in hoje po gorah, takoj pritegnil, in po še nekajkratni jagi se sedaj odločam napisati prošnjo za pripravništvo v Kamniško lovsko družino. Navkljub moji želji in pripravljenosti na delo pa sem študent (resen ) in me zanima koliko časa je potrebno vložiti v pripravništvo tekom leta (se hodi na teren med tednom in kolikokrat, vikendi)?

  2. #2
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Dobil boš program dela pripravnika. Za vikende boš podelal dovolj. Dobil boš mentorja, s katerim se boš dogovarjal za termine. Ni nič takega vse skupaj, le malo zagnanosti moraš pokazat. Veliko veselja ti želim.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  3. #3

    Privzeto

    Kar pogumno. Prvi 2 leti ti bo vzelo nekaj časa, vendar ne toliko, da bi bil ogrožen študij. Čas ti bo vzelo delo, ki ga moreš opraviti kot pripravnik. V 2 letih okrog 100ur, kar pa ni dosti, ker se ure hitro naberejo. Za mentorja se pa dogovori za nekoga, ki ga poznaš, kajti tako je dosti lažje usklajevat čas za lov in oglede lovišča.
    To ti govorim zato, ker sem tudi sam študent in mi je študij na prvem mestu in mi študij vzame dosti oz. večino mojega časa.

  4. #4
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Ko se boš enkrat odločil, začni tudi z organizacijo izdatkov, ki jih je kar nekaj... Če v družini še ni lovske puške, računaj za opremo, izpite, predavanja, zdravniški pregled, orožni list,....... in še kup drugih stroškov minimalno od 1500 - 2000€... Ni malo...

  5. #5

    Privzeto

    Hvala vsem za nasvete. Prebral sem, da lovske družine obravnavajo prošnje za pripravništvo po novem letu, torej šele takrat začnem z delom?
    Žal ne poznam nobenega lovca iz okoliških lovskih družin, vendar če se naredi večino dela med vikendi čas ne bi smel biti problem.
    Sklepam, da lovska puška predstavlja vsaj polovico teh stroškov, kdaj v pripravništvu pa pride potreba po njej?
    Hvala mugo

  6. #6
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Moram popravit predhodnika. Ni treba, da si pripravnik 2 leti. Tudi v enem letu lahko opraviš praktični dle pripravništva. V začetku drugega pa teoretični (predavanja in izpite) in z začetkom sezone na srnjaka si že lovec z izpitom. Spoznaj kakega lovca iz LD, v katero bi se rad včlanil, čimprej. Bo lažje. Pozanimaj se , do kdaj moraš oddati prošnjo z v dotično LD in kaj moraš k njej priložiti.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  7. #7
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Grahovo ob Bači
    Prispevki
    539

    Privzeto

    Citat Volti je objavil: Pokaži objave
    Hvala vsem za nasvete. Prebral sem, da lovske družine obravnavajo prošnje za pripravništvo po novem letu, torej šele takrat začnem z delom?
    Žal ne poznam nobenega lovca iz okoliških lovskih družin, vendar če se naredi večino dela med vikendi čas ne bi smel biti problem.
    Sklepam, da lovska puška predstavlja vsaj polovico teh stroškov, kdaj v pripravništvu pa pride potreba po njej?
    Hvala mugo
    Pri nas je tako, da se prošnje sprejema do konca leta, prošnjo pa se obravnava na občnem zboru, ki je marca. Potem si povabljen na sejo, ker se ti predstavi vodstvo (starešina, gospodar), pravila, obveznosti, ... . Dodeljena sta ti dva mentorja, ki jih lahko izbereš tudi sam, v primeru, da koga poznaš.

    Za tem si dve leti pripravnik, prvo leto imaš kup obveznosti, potem poleti imaš ponavadi kakšne steze ali kaj podobnega. Skratka, narediti moraš 60 ur dela v celem letu.

    Zdaj se bodo počasi začeli skupni in skupinski lovi, ki so, pri nas obvezni za pripravnike. V drugih LD-jih je seveda lahko drugače.

    Drugo leto je začetek leta izpit. Ko ga opraviš ponekod avtomatsko postaneš polnopravni član, drugod (pri nas, denimo) pa si še vedno pripravnik do izteka leta.

    Za orožje potrebuješ potrdilo o članstvu ali lovsko izkaznico in zdravniško potrdilo.

    S stroški pa je približno takole:

    Letna članarina za LD: nekje od 100 do 200€, odvisno od LD
    Izpit: okoli 400€
    Zdravniški pregled: upam, da ga boš delal v Škofji Loki. V tem primeru te stane okoli 40€
    Obleka: okoli 350€
    Ostala oprema, če je še nimaš v lovskem stilu (tj. obleke, obutev, nahrbtnik, noži, ...): tega res ni možno natančno določiti. Recimo okoli 300€
    Dvogled: kolikor si pripravljen dati. Recimo 300€
    Puška: Recimo, da boš vzel kaj rabljenega. 500€.


    Upam, da sem kaj pomagal. Pa kar pogumno.

  8. #8

    Privzeto

    Sicer je mogoče malo s teme, ampak vseeno : Mi smo pred časom spremenili način sprejemanja pripravnikov in sicer tako, da UO LD na podlagi vloge za sprejem v članstvo o njej tudi odloči. Pogoji za članstvo so jasni, omejitve tudi. Pred časom se nam je namreč naredilo, da je bila vloga za članstvo zavrnjena brez konkretnih argumentov. Vlagatelj se sicer ni pritožil, ampak vseeno je neumno tako odganjati ljudi stran od nas.
    Sprejemamo tudi med letom. Pripravništvo pa ne vem zakaj bi moralo trajati dve leti. Če pripravnik izpolni program, ki mo je zadan ne vidim nobenih ovir in omejitev, da ne bi šel na izpit. Imamo pa program, ki obsega cca. 120 ur, v njem pa so zajete vse aktivnosti, ki jih v LD opravljamo.

  9. #9

    Privzeto

    Citat Volti je objavil: Pokaži objave
    Pozdravljeni! Pred kratkim me je znanec prvič peljal na lov ki me je, kot velikega ljubitelja narave in hoje po gorah, takoj pritegnil, in po še nekajkratni jagi se sedaj odločam napisati prošnjo za pripravništvo v Kamniško lovsko družino. Navkljub moji želji in pripravljenosti na delo pa sem študent (resen ) in me zanima koliko časa je potrebno vložiti v pripravništvo tekom leta (se hodi na teren med tednom in kolikokrat, vikendi)?
    Zakaj pa se ne bi včlanil tam, kjer je član že ta tvoj znanec? Ta znanec bi bil tudi več kot dober vir vseh teh informacij. Se mi zdi da ni boljšega, kot da že imaš nekoga "svojega" v družini. Bi tudi sicer rekel, tako čez palec, da je kvečjemu 50% lovcev članov domače družine oz. v domačem kraju.

    Veliko so že napisali drugi; dejstvo je, da te stroški presenetijo tudi če hodiš že v službo, kaj šele kot študenta. Nekatere LD imajo tudi t.i. donacije ranga cca 500 eur ob včlanitvi ali izpitu, ki sicer uradno niso obvezne, ampak saj vemo,...

    Tudi s časom je tako, da se načeloma vse da, je pa tudi res, da je predvsem v prvih letih dobrodošlo, če veliko ur in kilometrov preživiš v spoznavanju narave in lovišča tudi sam, poleg obveznega, kar je ponavadi "glihanje" razritin in druge škode po divjadi.

    Lov in lovstvo je lepo, ko ga daš visoko na lestvico svojih prioritet (ponavadi takoj za svojo družino, veliko pa jih ima lov tudi pred/ svojo družino ;) ) - in ob tem ne razmišljaš koliko časa in denarja namenjaš za to, ker ti je to pač najpomembnejši hobi. Morda vseeno najprej dokončaj študij in si vstop med lovce resno splaniraj v kasnejše obdobje. Tudi sam sem se včlanil kakšnih 10 let kasneje, ko me je prvič zagrabilo. In ko pogledam nazaj, vidim, da je bilo to dobro in prav.

  10. #10
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Ravnohrib, ne strinjam se s tabo v več stvareh:
    1. Daleč najboljše je biti član tam, kjer živiš. Kaj je lepšega, kot če greš od doma peš na lov. Pa ljudi tam okrog že poznaš. Lažje navezuješ stike.
    2.Da se še kar govori o "donacijah" ki so drugače imenovane pristopnine, ki so z zakonom prepovedane je zame nedopustno. LD ki jih imajo kršijo koncesijsko pogodbo in jih je traba javno objaviti in odvzeti koncesijo. Pika!
    3.Največ časa za lov imaš kot študent, sem preizkusil na svoji koži. Kasneje imaš službo, družino..... in manj časa za lov. Pa finance tudi lažje skupaj zbereš kot študent, pa če se še tako čudno sliši. Nimaš kaj dosti drugih stroškov pa se da...

    Tako da Volti, ti samo pogumno in čimprej v akcijo!
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

Stran 1 od 22 1234511 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •