Stran 1 od 5 12345 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 48

Tema: Strelivo za kaliber 0.222 REM

  1. #1

    Privzeto Strelivo za kaliber 0.222 REM

    Zanima me, katere naboje bi mi priporočali za kaliber omenjen v naslovu teme, kajti bral sem, da so pri tem kalibru dokaj pogoste podplutbe na plenu, če ni uporabljen ''pravi'' naboj. Puško bi uporabljal samo za srnjad in lisice.

    Hvala za vsakršno pomoč....

  2. #2

    Privzeto

    Barnes TSX (TTSX) ali Hornady GMX najtežjo. Če pa polniš pa minimalno polnitev.

  3. #3

    Privzeto

    Ker sem na tem področju dokaj zelen me še zanima ali sta omenjeni vrsti streliva v Sloveniji dokaj enostavno dobavljivi?

  4. #4
    Član od
    Oct 2008
    Lokacija
    Dolenjska
    Prispevki
    1,207

    Privzeto

    veliko bolj enostavno in ceneje bo če dasta komu napolnit

    ponudba streliva je pri nas bolj skromna

  5. #5

    Privzeto

    Jaz uporabljam RWS matchjagd HP, do sedaj odstrelil okoli 15 kom srnjadi, razen enega mladiča, ki je šel še cca 20 m, vse padlo v ognju, pri enemu srnjaku ni bilo izstopne rane, notranji organi pa so večinoma utekočinjen, pudpludbe so bile zanemarljive.

    Nevem zakaj te krogle sicer ne priporočajo za lov, res je da se hitro deformira, ampak ima dobrer šokovni učinek. Sam poznam kar nekaj lovcev, ki jo uporabljalo v .222 in .223, pa smo vsi zadovoljni z učinkom.
    Last edited by teohafy; 16. August 2012 at 10:59.

  6. #6

    Privzeto

    Malo sem iskal ponudbo preko spleta pri nas in našel sem sledeče naboje:

    - Naboj Hornady .222 Rem. V Max 3,24g / 50gr Moly

    - Naboj REMINGTON .222 Rem PSP, Zrno: 50gr PSP

    - NABOJ NORMA 222 REM ORYX

    - rws .222 Rem. MJ 3,4 g,

    - rws .222 Rem. TMS 3,24 g

    - Strelivo PP .222 Rem.

    - IMPALA .222 Rem., 2,3g - LS

    - Sellier-Bellot SB .222 Rem. SP; 3,24 g


    Ali mogoče kateri od omenjenih nabojev izstopa in bi ga priporočali? Namreč Barnes TSX (TTSX) ali Hornady GMX kot je priporočal alojz1 ne najdem, je pa res, da bo treba it še osebno pregledat trgovine...

    Hvala za pomoč

  7. #7
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Citat Falco je objavil: Pokaži objave
    Malo sem iskal ponudbo preko spleta pri nas in našel sem sledeče naboje:

    - Naboj Hornady .222 Rem. V Max 3,24g / 50gr Moly

    - Naboj REMINGTON .222 Rem PSP, Zrno: 50gr PSP

    - NABOJ NORMA 222 REM ORYX

    - rws .222 Rem. MJ 3,4 g,

    - rws .222 Rem. TMS 3,24 g

    - Strelivo PP .222 Rem.

    - IMPALA .222 Rem., 2,3g - LS

    - Sellier-Bellot SB .222 Rem. SP; 3,24 g


    Ali mogoče kateri od omenjenih nabojev izstopa in bi ga priporočali? Namreč Barnes TSX (TTSX) ali Hornady GMX kot je priporočal alojz1 ne najdem, je pa res, da bo treba it še osebno pregledat trgovine...

    Hvala za pomoč
    Sam sem prve 3 leta jage kar precej lovil z .223rem ki je primerljiv z .222rem in sem popolnoma vse uplenil z 3,4fmj kroglo ki ne da jo ne priporočajo za lov ampak ni dovoljena, kar ni ravno za se hvalit... Izgubil nisem niti enega kosa divjadi, uplenil pa sem srnjaka, nekaj gumbarjev in nekaj netrofejne srnjadi, vse na razdaljah do 150m... Večina jih je padla v ognju, ene par pa jih je po strelu gledalo, kot da jih je strel presenetu, tako da sem ene 2x mislil da sem zgrešil, nato pa so se kar zvrnili...

    Učinek na mesu ni za hvalit, ker so bile podpludbe ogromne...

    Kasneje sem uporabo tega kalibra popolnoma opustil, ker so se v lovišču na veliko pojavili divji prašiči in bi morda šel razočaran iz jage...

    No če zaključim, ti svetujem da vzameš naboj ki ima malce tršo kroglo da jo ne ravno takoj raznese, ostalo se pa ne sekiraj, ker dejansko je hitrost ki ima pri tem naboju glavni učinek in ne toliko tip krogle... Tako, da bi sam izbral kar RWS MJ 3,4gr...

  8. #8
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat Falco je objavil: Pokaži objave
    Malo sem iskal ponudbo preko spleta pri nas in našel sem sledeče naboje:

    - Naboj Hornady .222 Rem. V Max 3,24g / 50gr Moly

    - Naboj REMINGTON .222 Rem PSP, Zrno: 50gr PSP

    - NABOJ NORMA 222 REM ORYX

    - rws .222 Rem. MJ 3,4 g,- polnooplaščene krogle niso dovoljene za lov
    - rws .222 Rem. TMS 3,24 g

    - Strelivo PP .222 Rem.

    - IMPALA .222 Rem., 2,3g - LS

    - Sellier-Bellot SB .222 Rem. SP; 3,24 g

    Ali mogoče kateri od omenjenih nabojev izstopa in bi ga priporočali? Namreč Barnes TSX (TTSX) ali Hornady GMX kot je priporočal alojz1 ne najdem, je pa res, da bo treba it še osebno pregledat trgovine...

    Hvala za pomoč
    Če ti je edini kriterij podplutba rabiš trdo kroglo torej impalo ali oryx. Vsi ostale krogle so podobnih konstrukcij soft point, in je učinek pri velikih hitrostih, kot bi vrgel kepo v zid.
    Kaj pa si streljal do zdaj oz na kaj je puška nastreljena ?

  9. #9
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Saj .222 rem RWS MJ 3,4g ni polno oplaščena krogla, je hollow point krogla, sam pač je ne priporočajo za lov...

  10. #10
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Pardon, sem zamenjal za Target.

Stran 1 od 5 12345 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •