Stran 2 od 6 PrvaPrva 123456 ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 56

Tema: Enakopravnost ld članov

  1. #11
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Citat tarfila je objavil: Pokaži objave
    Še to: pristopnine pri nas ni, ker vemo, da je protipravna. Ampak jaz gruntam, de bom pošizu, ker sem bil eden zadnjih, ko je še obstajala...
    Podajva si roke. Hvala enako!

  2. #12
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    NeverLand
    Prispevki
    104

    Privzeto

    Najbolj pravična je tista ureditev, ki dovoli pripravniku odstrel vse divjadi, ki jo ima pravico odstreliti njegov lovski mentor. Loviti sam tako ne sme, zato so kakršnekoli omejitve pri odstrelu pripravnikov težka bedarija. Če je merjasec ali jelen pa naj bo, zakaj pa ne.

  3. #13

    Privzeto

    Citat Lakotnik je objavil: Pokaži objave
    Najbolj pravična je tista ureditev, ki dovoli pripravniku odstrel vse divjadi, ki jo ima pravico odstreliti njegov lovski mentor. Loviti sam tako ne sme, zato so kakršnekoli omejitve pri odstrelu pripravnikov težka bedarija. Če je merjasec ali jelen pa naj bo, zakaj pa ne.
    Čak, čak mal, kako tisto divjad, ki jo ima pravico odstreliti mentor? Ne tako? Torej strelja tisto, kar ima pravico mentor. ta se pa pod nosom obriše za "svojo"? Na ta način lahko lovi itak vsakdo, s sosedovo staro mamo vred, če jo na lov povabi lovec z lovskim izpitom in lovno pravico!

    Če si pa mislil, da ima s sprejetjem v LD pripravnik pravico odstreliti katerokoli divjad v planu enakopravno z ostalimi člani, torej tudi s pripadajočimi obveznostmi ipd, potem pa ja, se strinjam.
    V tem primeru pa ne vem zakaj bi plenil enako kot mentor. Kaj pa če ima ta za določeno divjad čakalno dobo, prepoved ipd.?

    V prasi pa je najpogostejše, da pripravnik ne sme pleniti trofejne divjadi, netrofejno pa lahko.
    Vzrok?
    Klasika .... fovšija.
    Verum justicia quod parilitas!

  4. #14
    Član od
    Mar 2012
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    201

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    V prasi pa je najpogostejše, da pripravnik ne sme pleniti trofejne divjadi, netrofejno pa lahko.
    Vzrok?
    Klasika .... fovšija.
    Lahko si razlagaš kot fovšijo ali pa nagrado.

  5. #15
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    NeverLand
    Prispevki
    104

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    Čak, čak mal, kako tisto divjad, ki jo ima pravico odstreliti mentor? Ne tako? Torej strelja tisto, kar ima pravico mentor. ta se pa pod nosom obriše za "svojo"? Na ta način lahko lovi itak vsakdo, s sosedovo staro mamo vred, če jo na lov povabi lovec z lovskim izpitom in lovno pravico!

    Če si pa mislil, da ima s sprejetjem v LD pripravnik pravico odstreliti katerokoli divjad v planu enakopravno z ostalimi člani, torej tudi s pripadajočimi obveznostmi ipd, potem pa ja, se strinjam.
    V tem primeru pa ne vem zakaj bi plenil enako kot mentor. Kaj pa če ima ta za določeno divjad čakalno dobo, prepoved ipd.?

    V prasi pa je najpogostejše, da pripravnik ne sme pleniti trofejne divjadi, netrofejno pa lahko.
    Vzrok?
    Klasika .... fovšija.
    Tukaj imaš prav, seveda sem mislil na popolno enakopravnost vseh članov. Na čakalne dobe in disciplinske prekrške nisem niti pomislil. Škoda bi bila namreč, da bi bil pripravnik prikrajšan za odstrel npr. srnjaka, za katerega mentor ne bi imel pravice streljati. Bila bi dragocena izkušnja za pripravnika manj.

  6. #16

    Privzeto

    Citat Lakotnik je objavil: Pokaži objave
    Škoda bi bila namreč, da bi bil pripravnik prikrajšan za odstrel npr. srnjaka, za katerega mentor ne bi imel pravice streljati.
    Ja takoj jim je treba vbiti v glavo, da samo najboljša trofeja nekaj velja. To naredi lovca.

  7. #17
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Pripravnik postane polnopravni član z vsemi pravicami ko naredi lovski izpit. Kot pravi Alojz, ni potrebe, da ga že takoj naučimo, da je edini cilj lova, da bo nabil trofejo na zid. Ne rabi že naslednji dan ko je bil sprejet za pripravnika že začet največjega srnjaka iskat. Pokažimo mu vse načine lova in da je lep lov na vso divjad, ne le na trofeje. Če mu pa mentor odstopi kakšen odstrel, je pa seveda čisto prav.Ampak po mojem mnenju mora to biti izključno dobra volja mentorja oziroma njegova sodba, kdaj je pripravnik pokazal dovolj, da mu bo to odstopil. Pa ne me razumet, da me daje fovšija ali kaj podobnega, da ne privoščim pripravnikom da bi kaj uplenili. Nasprotno. Tudi sam sem mentor in imam zelo vredu pripravnika, ko bo prišel pravi čas mu bom dal puško v roke in bo poleg mene uplenil tisto, kar sicer pripada meni. Pa če bo to jelen, muflon ali pa največji gamsov kozel. Za začetek pa prav gotovo kakšna lisica in kaj pernatega, pa kakšen gumbarček ali mladica. Pa nekaj papirnatih tarč vmes, seveda.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  8. #18

    Privzeto

    Ravno bremzanje pri trofejnih naredi to "več vredno"!
    Zakaj jih ne bi raje učili, da to je trofeja, tole poleg pa so še "ušesa", ki jih moraš ravno tako pleniti in je oboje sestavni neločljivi del lova. Ne pa preko folšije, da je trofeja zanj, ki je še ni vreden prepovedana, za nas, ki smo nekaj več pa je rezervirana. Tako se dela kult trofeje ne pa s sprostitvijo trofejne za vse enako.
    Verum justicia quod parilitas!

  9. #19

    Privzeto

    Trofeja naj bo spomin na uplenitev, ne pa nekaj kar je dovoljeno le nekaterim (beri NE pripravnikom). Ne vidim razloga zakaj pripravnik nebi smel upleniti trofejne divjadi, kjub temu, da jo pripravniki tudi v naši LD ne smejo loviti. Seveda pa potem septembra pripada tudi uplenitev "ušes".
    Kako pa se bo drugače naučil pripraviti trofejo?
    Lp

  10. #20
    Član od
    Mar 2008
    Lokacija
    jagoda
    Prispevki
    334

    Privzeto

    Citat JevŽ je objavil: Pokaži objave
    Kako pa se bo drugače naučil pripraviti trofejo?
    Ko bo z mentorjem skakal po lovišču, bosta nekaj skupaj uplenila (če bo "sreča" bo imelo na lobanji izrastke). Če je pa nebo bosta pa čeljust okuhala in jo pripravila za oddajo. Ravno tako mora biti obdelana lepo... in po pravem postopku.
    Last edited by Ostrorogi; 16. February 2015 at 17:41.

Stran 2 od 6 PrvaPrva 123456 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •