Stran 6 od 7 PrvaPrva ... 234567 ZadnjiZadnji
Rezultati 51 do 60 od 65

Tema: Izbira risanice kot pripravnik

  1. #51
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    pomoje si zadel, če se prav spomnim ravno on uporablja 9.3mm, s tem slabšo natančnost kompenzira z večjim kalibrom

  2. #52

    Privzeto

    Sem si mislil, ja.
    Malo razumevanja bi pa že pričakoval od nekaterih. Deerhunterju sem dva smeška zadaj dodal pa je vseeno smrtno resno razumel. Drugi pa z nakladanjem... čeprav se da vse preveriti. Lahko bi vprašal za ime prodajalca in kupca ali pa tistega, ki je streljal.
    Tudi proizvajalec monolitk ima večkrat podobne težave z nejevernimi. Najbolje da preberete kar je napisal. Sem si dovolil skopirati.

    citat:To je blo takrat ko sem Klemnu in Marjanu omogoču trening na jurja (1km), in jima dejal pojdita fanta in pokažta kako to gre... drugi dan sta si na tekmi delila prvo mesto, naboj je bil nabit na 3050 fps uporablena krogla los ht 140 gre, ki je po mojem mnenju daleč najboljša los krogla, puška ki je na jurja zadevala črni krog z nekimi namenskimi dragimi kuglami je omenjeno kroglo poslala pol metra više na zgornji rob tarče, bolj kot grupa me je zanimala luknja v tarči ki je bla normalna...
    Last edited by alojz1; 7. February 2015 at 22:32.

  3. #53
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Smešna mi je ta forumska logika, da slabi strelci segajo po močnejših kalibrih. Se ne strinjam s tem. Za odstrel srnjadi je dovolj kaliber .222. Kdor si za odstrel srnjadi kupi .243, .223, 6,5x55, 7x57, .308, je slab strelec ali kaj? OMG

  4. #54
    Član od
    Jan 2010
    Lokacija
    gorenska
    Prispevki
    216

    Privzeto

    Citat rws je objavil: Pokaži objave
    pomoje si zadel, če se prav spomnim ravno on uporablja 9.3mm, s tem slabšo natančnost kompenzira z večjim kalibrom

  5. #55

    Privzeto

    Citat main757 je objavil: Pokaži objave
    Smešna mi je ta forumska logika, da slabi strelci segajo po močnejših kalibrih. Se ne strinjam s tem. Za odstrel srnjadi je dovolj kaliber .222. Kdor si za odstrel srnjadi kupi .243, .223, 6,5x55, 7x57, .308, je slab strelec ali kaj? OMG
    Ali tole kdo razume?

  6. #56

    Privzeto

    Alojz1, saj ne vem kako naj komentiram. Najbolje nič, s tem se bo strinjal marsikdo. Pa še prav ima, zato forum največkrat samo še berem. No kakšno pikro tudi spustim. Malo za hec, Kdo to razume – vsi samo ti ne, ha ha ha Alojz1, resnično samo za HEC.
    Močni kalibri, da je nekaj rezerve!? Resnično se sprašujem kako so jagali in plenili naši očetje in dedje 40 nazaj, ko vemo kateri kalibri in orožje so bili v masovni uporabi na naših tleh. Poplava magnumskih kalibrov pa tudi vemo kdaj se je začela.b Tudi sam sem bil mlad in ponosen lastnik magnumskega naboja za repetirno risanico. Kaj sem lovil, večinoma srnjad in dva gamsa sem uplenil z njo. Katastrofa, vendar ne odsun! Pa pustimo debato in vprašanje ZAKAJ. Pač ZATO in je romala v druge roke.
    Res pa me zanima sledeča tvoja trditev, lahko vzameva kateri koli kaliber. Npr. 7x65R, pač vzameš lažjo kroglo, daš v tulec manj smodnika in imaš prijeten naboj za streljanje. SE STRINJAM!!! Ali .30-06 Spr., .308 Win. Pa še bi se našlo. Za tarčo povsem OK, koliko puška butne se dejansko opazi le na strelišču. Na lovu veva oba kako je, malo adrenalina, lovske mrzlice – strasti. Ampak zakaj bi imel naboj .308 Win. napolnjen na minimum, če potem pridem na moč srednje polnitve od 7x57, le tega spet spustim na minimum in sem sredi .243 Win. in tega na minimum sem v rangu 5,6x52R, in tako do kam, do .222 Rem. ???
    Morda razumem napak, torej raje švoh kaliber pa za vse, ker je z njim bolj prijazno streljat.
    Ali no potem malo vprašljivo,ko te pokliče lovec, ki je zastrelil divjad s tašvoh polnitvijo na pomoč s krvosledcem, sicer ne dvomim kar berem na forumu imaš dobre pse krvosledce.
    Ne zameri malce pikrosti, ali pa, tvoja stvar in lep pozdrav.

  7. #57

    Privzeto

    Par pojasnil.
    Pri lažji krogli gre več smodnika. Hitrost je bistveno večja (v moji 7x65R je 940m/s, v 308 pa 900). Energija pa je hitrost x hitrost x teža krogle /2
    iz tega sledi, da je za umiritev naše divjadi popolnoma dovolj lažja krogla. Prej pade kot z kakšno 18g.
    Pa nisem proti večjim kalibrom kot nekateri skušate prikazati. Sem samo proti tem kalibrom v rokah lovcev, ki jih ne obvladajo. Npr. opisal sem primer uspešnega lovca z 308. Za jelena je pa vzel 300 mag. in ga zgrešil bočno stoječega na 50m. Ja res je, iskalci ranjene divjadi vidimo marsikaj. Najprej pogledam z kakšnim nabojem je streljano. In tisti z mag težko prenesejo, da ni padlo. Nekako imajo v glavi, da je dovolj ustreliti pa bo že padlo. Tudi ta z jelenom mi ni verjel in je še drugega krvosledca klical, da mu je povedal isto kot jaz. Od takrat je 300 mag doma ker je priznal, da tudi na tarči niso zadetki tam kjer so pri 308.
    Citat kuglaabc je objavil: Pokaži objave
    Kdo to razume â?? vsi samo ti ne, ha ha ha Alojz1,
    Čeprav je tole posmehljivo in bi lahko gladko preskočil ti moram povedati.
    Imam kar velik krog znancev, ki upoštevajo moje mnenje. Ne moreš verjet ampak pomoči mojih psov skoraj ne rabijo več. Čeprav sem nekatere spoznal ravno preko pogostega iskanja. Divjačino pa veliko odkupijo in pravijo, da je manj odpada kot prej.
    Last edited by alojz1; 8. February 2015 at 11:55.

  8. #58
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    kuglaabc, se strinjam s tabo, vendar 7x57 moraš držat pri maksimumu da si v rangu 243win, pa še to zaradi večje teže krogle
    Glede teh močnih in švoh polnitev bi js reku tako. Švoh polnitev naj se uporablja pri mehkejših soft point kroglah( sierra game king in podobno), pri bolj kompaktnih pa se je bolje držat pri maksimumu, oz pri hitrostih ki jih dosegajo tovarniški naboji.

  9. #59
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Citat rws je objavil: Pokaži objave
    ... vendar 7x57 moraš držat pri maksimumu da si v rangu 243win, ....
    Nekateri smo danes že imeli zajtrk.

  10. #60
    Član od
    Aug 2008
    Lokacija
    Štajerska-Pohorje
    Prispevki
    504

    Privzeto

    No otroci sedaj pa dudico v usta pa spat...
    Ker drugače se boste spet pokregali med seboj!

Stran 6 od 7 PrvaPrva ... 234567 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •