Stran 5 od 19 PrvaPrva 12345678915 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 41 do 50 od 189

Tema: 30-06 ali 308.

  1. #41

    Privzeto

    Vsak tule bi bil vesel takega strela. Kdor pa ne more ali ne zna ima pa vsaj visoke etične standarde.
    Naj spomnim, da je sneg in polna luna. Videlo se je kot podnevi. Ni streljal z PP v sredo tropa, kot sem tudi že doživel.
    Pa sploh se ne gre za to kdo zna in zmore, kakšen sneg je in luna, gre se zgolj za to kar tudi ti cel čas poudarjaš in sicer o mestu zadetka, noben ti ne more 100% garantirat kako se bo krogla obnašala v prvem telesu, kaj šele kje bo prebila če sploh bo in kako bo vplivala na drugo telo. Se pravi se lahko upravičeno sprašujemo če nekdo po dva na hkrati strelja in je večkrat uspešen koliko prašičev ali druge divjadi je bilo tako nevede ali pa vede ofcane in je potem nekje počasi crkovala, seveda en prašič pa jasno da leži. Ja in seveda greste vsak tak strel preverit z krvosledcem in ste vsakič uspešni, ma daj Lojze no...

  2. #42
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Citat Deerhunter je objavil: Pokaži objave
    Ampak 308 win pa jaz ne bi primerjal s 7×57 še manj pa s 6,5×57. Prvi je šibkejši tako po moči kot po premeru krogle, drugi pa je realno gledano primeren le za odstrel srnjadi. Zato ju nima smisla primerjati s 308 win, ki je veliko univerzalnejši saj se lahko z njim uspešno lovi skorajda vse v evropskem prostoru.
    Ampak ne pozabi, da najmočnejše tovarniške polnitve 7x57 prekašajo najšibkejše tovarniške polnitve 308.

  3. #43

    Privzeto

    Dule, midva se morava srečat. Bom prvega lovca spoznal, ki strelja z 100% gotovostjo.
    Ja no saj takih je veliko ampak samo v pogovoru. Ko ga pa spomniš na "tisto iskanje" je pa puška ali patron kriv.
    Sploh nisem mnenja, da je bilo to pravilno. Veš pa, da sem kot vodnik krvosledca prvi pri težavah. In vidim veliko neumnosti. Pa še tule me nekdo z visokimi etičnimi normami sprašuje kako daleč gre lahko lanščak streljan z 223 na 50m. Zato mislim, da sta ta dogodek in debata o njem pretirana.

  4. #44

    Privzeto

    Citat main757 je objavil: Pokaži objave
    Ampak ne pozabi, da najmočnejše tovarniške polnitve 7x57 prekašajo najšibkejše tovarniške polnitve 308.
    Ni potrebe po primerjavi energije. Tudi premer je odločujoč.
    Dejstvo pa je da 7x57 večina lovcev podcenjuje.

  5. #45

    Privzeto

    če bi naši predniki imeli možnost uporebe .308 win, bi ga uporabljali tako kot mi zdaj,
    zato ne vem zakaj bi uporabljal 7x64 samo zato ker je evropski. Bi razmislil o uporabi, če bi bil slovenski. :)

  6. #46

    Privzeto

    Dule, midva se morava srečat. Bom prvega lovca spoznal, ki strelja z 100% gotovostjo.
    Nikoli nisem trdil da streljam 100%. 100% ga ni bilo, ga ni in ga ne bo, zato pa je smiselno oddajat strele tako da je čim manjša možnost za napako. In zavestno skozi dva kosa je zame neodgovorno.

  7. #47

    Privzeto

    Najmočnejše polnitve 308 win pa gladko prekašajo standardne polnitve 30-06, da ne govorim tukaj zraven še o 7×57.. Ampak ni bil moj namen to poudarjat. Jaz sem pač hotel povzeti neko povprečje in ne kaj se z enim ali drugim da narediti z max polnitvami...
    Poleg tega pa se strinjam s tem kar je Alojz napisal, že samo premer krogle je pri tem odločujoč, zaradi večje teže ter zaradi širšega strelnega kanala in vsega s tem povezanega.

    Citat main757 je objavil: Pokaži objave
    Ampak ne pozabi, da najmočnejše tovarniške polnitve 7x57 prekašajo najšibkejše tovarniške polnitve 308.
    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Ni potrebe po primerjavi energije. Tudi premer je odločujoč.
    Dejstvo pa je da 7x57 večina lovcev podcenjuje.

  8. #48

    Privzeto

    Citat Dule je objavil: Pokaži objave
    Nikoli nisem trdil da streljam 100%.
    Potem tudi od drugih ne zahtevaj tega. Tako sem razumel (pa verjetno ne samo jaz).
    Citat Dule je objavil: Pokaži objave
    noben ti ne more 100% garantirat kako se bo krogla obnašala v prvem telesu, kaj šele kje bo prebila če sploh bo in kako bo vplivala na drugo telo.

  9. #49

    Privzeto

    Lojze ti nisi nicesar razumel, ti ne vem ce razumes samega sebe. Jaz se umikam iz debate, zelim vam dober pogled in ravne cevi, lovski zdravo.

  10. #50

    Privzeto

    Sem kar prav razumel.
    Hočeš 100% potrditev, da Grom v tem kalibru vsakič prebije 2 pujsa po 20kg, če sta pol metra narazen. Jaz mislim, da bi test uspel. To je lovska krogla ki ima kar največjo prebojnost.

Stran 5 od 19 PrvaPrva 12345678915 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •