Stran 19 od 19 PrvaPrva ... 91516171819
Rezultati 181 do 189 od 189

Tema: 30-06 ali 308.

?lan od
    Aug 2012
    Prispevki
    407

Privzeto

Popravek: model pu?ke je bil Heckler&Koch SL-7.

Privzeto

Po uradnih podatkih ima 308 win RWS EVO 3347 J na ustju in 2703 J na 100 m. In RWS kolikor je meni znano izdeluje meritve s pomo?no 65 cm cevi. Kje smo z meritvami pri kratki 20 in?ni cevi je pa Robert napisal.

?lan od
    Aug 2012
    Prispevki
    407

Privzeto

Nekaj malega energije smodni?kih plinov se porabi tudi za vra?anje zaklepa, ker gre tu za polavtomatsko pu?ko. Vseeno sklepam, da pri podobni pu?ki repetirki z 51 cm (20 col) cevjo ne bi nikakor nameril ve? kot 3200 Joulov 4m od ustja cevi.

Privzeto

Citat Robert91922 je objavil: Poka?i objave
    To strelivo sem enkrat ?e meril s kronografom, streljal sem iz lovskega polavtomata Heckler&Koch P7, cev dol?ine 50 ali 52cm. Kolikor se spomnim, je bila izmerjena energija 4m od ustja cevi 3.000 Joulov, Je pa hudo pokalo in rukalo, tudi kronograf sem moral premaknit iz obi?ajnih 3m na 4m od cevi, ker so plini motili meritev. Sklepam, da je to strelivo optimizirano za precej dalj?o cev.
    ?e direkten odgovor na vpra?anje: "Da, glede na pravilnik potrebuje? kaj mo?nej?ega".
    Glede na ZKP pa ne rabi?, ?e bo? na 50m dobro zadel tega medota. Verjetno tudi na ?katli od tega streliva pi?e, da na 100m ?e ima 3.000J. ?e je podatek manj, si priskrbi kaj mo?nej?ega, vsaj ?katlo za pokazat
    Poleg omenjenih nabojev imam ?e te: https://www.avantura.info/naboj-rws-...-classic-11.7g

Pu?ka je pa taka: http://http://bock.si/product_info.p...e42aqa4h39s2s4
    Last edited by jan31; 6. November 2018 at 12:52.

Privzeto

Citat jan31 je objavil: Poka?i objave

Link za pu?ko ne dela o?itno. Torej pu?ka ima 56cm cev in je merkel helix explorer camo.

Privzeto

Tvoja kombinacija omogo?a oddajo dobrega strela. In ta zadostuje za vse mogo?e ?ivali, ki prinas teptajo tla. Tudi zajetnega debelega medota.

?e pa bo? falil, ti tudi .416 Rigby ne pomaga.

Privzeto

Citat jereb je objavil: Poka?i objave
    Tvoja kombinacija omogo?a oddajo dobrega strela. In ta zadostuje za vse mogo?e ?ivali, ki prinas teptajo tla. Tudi zajetnega debelega medota.

?e pa bo? falil, ti tudi .416 Rigby ne pomaga.
    No hvala za vzpodbudne besede. ?e bo odlok grem konec drugega tedna v akcijo pol pa je vse odvisno ?e se bo pokazal.

Privzeto

Citat jan31 je objavil: Poka?i objave
    No hvala za vzpodbudne besede. ?e bo odlok grem konec drugega tedna v akcijo pol pa je vse odvisno ?e se bo pokazal.
    Do takrat pa na streli??e ene trikrat po par ?usov, da te mine trema, ker predolge debate o primernosti kalibrov .... pogosto pustijo podzavesten strah, kaj pa ?e bo druga?e ... kar vpliva na strelca. Nemiren strelec pa ne more oddati zanesljivega strela.
    ?e se ne more? umiriti, je te?ava, pa ?e ima? v rokah .22lr ali .500 nitro. Zato malo treninga za sprostitev in samozavest prav pride. Tudi ?e bo? s flobertom malo pokal bo ok., samo da se malo sprosti?.
    Dober pogled

Privzeto

Citat jereb je objavil: Poka?i objave
    Do takrat pa na streli??e ene trikrat po par ?usov, da te mine trema, ker predolge debate o primernosti kalibrov .... pogosto pustijo podzavesten strah, kaj pa ?e bo druga?e ... kar vpliva na strelca. Nemiren strelec pa ne more oddati zanesljivega strela.
    ?e se ne more? umiriti, je te?ava, pa ?e ima? v rokah .22lr ali .500 nitro. Zato malo treninga za sprostitev in samozavest prav pride. Tudi ?e bo? s flobertom malo pokal bo ok., samo da se malo sprosti?.
    Dober pogled

Toliko hladnokrvnega strelca kot sem jaz ne sre?a? dostikrat. Ko streljam se popolnoma odklopim, sem v ?isto drugem svetu in se potem le s te?avo spomnim kaj je bilo. Ko me je o?e videl streljati na prvega gumbarja mi je rekel "ti ne bo? nikoli jager, ?isto ni? se ti ni tresla roka ali dvignil ritem dihanja kar je pa ?isto nezanimivo". Streljal sem tako da sem se vsedel na prekri?ane noge na tla. To je super pozicija za miren strel ?e nima? preve? trebu??ka

Pu?ko mam nastreljeno na prve naboje ki sem jih omenil, za slednje pa bo treba 5cm/100m spustiti. Jih poznam ker sem z njimi za?el.

Se pa strinjam da dvomi porodijo ?e negotovost ampak to predelam sproti. Lahko se pa zgodi da bom zgre?il in se bomo smejali potem

Pravila objavljanja

• Ti ne more? objavljati novih tem
  • Ti ne more? objaviti odgovora
  • Ti ne more? objavljati priponk
  • Ti ne more? urejati svojih objav
  •