Stran 13 od 19 PrvaPrva ... 391011121314151617 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 121 do 130 od 189

Tema: 30-06 ali 308.

  1. #121

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Tale zmaga.
    Kako pa bi pojasnil te dve dejstvi: en primer je bil Sako kaliber 300WSM naboj RWS EVO 11,9g in Zastava 7x64 Naboj RWS EVO 10,3g. Več kot 1000J energije več in več kot pol kilograma lažja puška.
    Kaj je tu potem vzrok za občutno manjši odsun?
    Drug primer Bokarica Wolf Suhl 9,3x74R Naboj RWS Hmantel 16,7g in Češka bokarica 7x57R Češki naboj krogla nevem točno okrog 10g, teža pušk približno enaka, spet ogromna razlika v energiji in tudi teži krogle Pri 9,3mm ima skoraj 2x težo od 7mm. Spet je bil pri močnejšem obvladljivejši odsun, plus češka je imela gumo na kopitu suhl pa plastiko.
    Poznam še primer obe puški 7rem mag enako strelivo, prva Zastava druga Mauser 66, spet ogromna razlika v odsunih kljub enakim pogojem.

    Po moji kmečki logiki je tu problem v ležiščih?
    Ko svizec zavije čokolado v folijo:icon_smile:

  2. #122
    Član od
    Mar 2008
    Lokacija
    Sodražica
    Prispevki
    236

    Privzeto

    Ti gledaj ležišče, ko ga dobro pregledaš vrzi oko še na kopito in premeri vse naklone in dimenzije omenjenih pušk in najdi težišče iz vseh strani, pa povej kaj si ugotovil.

  3. #123

    Privzeto

    Jaz ne bom nič meril,ker mi je čisto vseeno. Lahko si pa ti kaj izmeriš.
    Ko svizec zavije čokolado v folijo:icon_smile:

  4. #124

    Privzeto

    Denis. Kolikor vidim so tvoje ocene okrog odsuna subjektivne. Skregano z logiko in fiziko. Priznam pa, da je od puške tudi veliko odvisno. Češke bokarce imajo izredno neugodno kopito. Pa še drugi faktorji so.
    Ampak dokler ne bodo na 100m na tekmah najboljši rezultati z močnimi naboji, do takrat bom verjel, da je z blažjimi bistveno lažje zadeti.

  5. #125

    Privzeto

    Jaz si tole fiziko razlagam takole. Bolj kot je ležišče naboja natančno narejeno in cev natančno upasana manj odsuna je. Ali po kmečki logiki, če nekoga brcneš z zaletom bo bolj bolelo kot če nogo prisloniš na njega in ga nato brcneš.
    Ko svizec zavije čokolado v folijo:icon_smile:

  6. #126

    Privzeto

    Bob razložil po tvoje.
    Brcni žogo z zaletom ali brez. Nato brcni bowling kroglo, da bo imela enako hitrost.
    Če še ne razumeš pa probaj.
    Last edited by alojz1; 15. February 2015 at 16:43.

  7. #127

    Privzeto

    Alojz, če bowling kroglo brcneš in prej nogo prisloniš na kroglo ne bo bolelo, če pa jo brcneš z zaletom bo pa zelo.
    Ko svizec zavije čokolado v folijo:icon_smile:

  8. #128

    Privzeto

    Citat Benjo je objavil: Pokaži objave
    Me samo zanima kaj si po poklicu?
    Mene tudi.
    Pa na bistvo si pozabil oz. ga ne vidiš.
    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    da bo imela enako hitrost.

  9. #129

    Privzeto

    Alojz nisem trdil da ima enak odsun 9,3x74R in 7x57R vkolikor gre za strel iz puške,ki ima enako dobro izdelano ležišče in je cev upasana kot mora bit. Ne vem kaj sta po poklicu ti in Benjo niti me ne zanima. Verjetno se zelo spoznata na to tematiko.
    Razložita mi strokovno zakaj ima recimo 30-06 spr. z isto municijo iz dveh pušk sistema mauser 98 zelo različen odsun? Zakaj se z eno strelja lepo normalno,druga pa tolče?
    Ko svizec zavije čokolado v folijo:icon_smile:

  10. #130
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Učitelj tehničnega pouka spet fiziko razlaga?
    Vsako leto na preiskusu gledam naše strelce kako jih 3006 prebutajo. Najbolj na udaru so rame in arkade :))))
    Kaliber je potrebno prilagoditi divjadi ki jo večino časa loviš. Za streljanje srnjadi s preže je 3006 absolutno premočan, no faj je , ker ti komad že spuca :))
    Za odstrel medveda si raje puško sposodim, kot da me celo življenje puška brca.
    To je samo moje mnenje. Lp

Stran 13 od 19 PrvaPrva ... 391011121314151617 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •