Stran 12 od 19 PrvaPrva ... 28910111213141516 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 111 do 120 od 189

Tema: 30-06 ali 308.

  1. #111

    Privzeto

    Lani je en naših lovcev kupil CZ 30-06 s skrajšano 51 cm cevjo. Na nastrelitvi ga je s prvim strelom daljnogled pošteno do krvi udaril po čelu. Očitno enostavno ni pričakoval takšnega odsuna in puške ni dovolj trdno prijel. Zato pa govorim, da je puško polne moči pred strelom pač potrebno pravilno nasloniti in konkretno stisniti, v izogib kakšnim neprijetnostim. Vse to razmišljanje o odsunu in priprava na strel pa lahko podzavestno vpliva na sam strel. Kot tudi močan pok. Jaz že dolgo časa streljam z glušniki. Zakaj bi si uničeval sluh, če ni potrebno.
    In takšne zgoraj opisane primere sem že prej na lastne oči videl že večkrat. Največkrat gre za kakšne močne kalibre 300 win mag ali pa za puške standarnih kalibrov s (pre)kratkimi cevmi.

  2. #112

    Privzeto

    .300 WSM v pravi puški nima motečega odsuna pri cevi 62cm. Crvena zastava v kalibru 7x64 in cevjo dolžine 60cm pa zelo.Govorim o 3kg težkem sakotu in 3,5kg čene še več težki zastavi. Tako da to je larifari da lahke puške v močnih kalibrih brcajo. Če je puška izdelana tako kot je treba nima motečega odsuna pa tudi če v magnum naboju. Če pa je puška izdelana s kako srbsko ali češko natančnostjo pa zna brcat po nepotrebnem. In nehajte že enkrat govorit o motečih odsunih kalibra .30-06 in podobnih. Sprijaznite se z dejstvom,da dobro izdelane puške ne brcajo.
    Ko svizec zavije čokolado v folijo:icon_smile:

  3. #113

    Privzeto

    Ne morem se v celoti strinjati s tabo. Ena od mojih pušk v kalibru 30-06 je bila Browning X-bolt, ki ima zelo kvalitetno kopito z odlično gumi kapo, druga moja puška v kalibru 30-06 pa je bila celo po mojem naročilu in merah izdelana s kopitom vred. Odsun je bil vseeno pri obeh upoštevanja vreden, čeprav niti nista imeli skrajno kratkih cevi (ena 56 cm, druga 60 cm), pa tudi ekstremno lahki nista bili, pač pa standardne teže... 30-06 ima upoštevanja vreden odsun, to je dejstvo. Dejstvo pa je tudi da nekatere moti, druge pa pač ne. Če si ti med tistimi, ki jih ne moti super, niso pa vsi taki. Kot lahko tudi prebereš v tej temi.
    Pa tudi glede na to da tvoje trditve najbrž vsaj delno držijo in kvalitetno izdelano orožje najbrž ima res subjektivno gledano nekoliko manj odsuna, ki se pač zaradi kvalitetnih ustreznih kopit in drugih sistemov za zmanjševanje odsuna nekoliko ublaži, še vedno je velika večina pušk v povprečni LD Crvenih Zastav in Zbrojevk Brno itd..., ki imajo po možnosti še stare bakelitne kape. Na takih puškah odsun definitivno je in to je treba pri nakupu take puške upoštevati in tukaj tudi jasno napisati.

  4. #114
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Citat denis jež je objavil: Pokaži objave
    .300 WSM v pravi puški nima motečega odsuna pri cevi 62cm. Crvena zastava v kalibru 7x64 in cevjo dolžine 60cm pa zelo.Govorim o 3kg težkem sakotu in 3,5kg čene še več težki zastavi. Tako da to je larifari da lahke puške v močnih kalibrih brcajo. Če je puška izdelana tako kot je treba nima motečega odsuna pa tudi če v magnum naboju. Če pa je puška izdelana s kako srbsko ali češko natančnostjo pa zna brcat po nepotrebnem. In nehajte že enkrat govorit o motečih odsunih kalibra .30-06 in podobnih. Sprijaznite se z dejstvom,da dobro izdelane puške ne brcajo.
    Denis, kakšna je puška izdelana kot treba? Jaz čutim razliko pri strelih na tarčo in pri strelih na lovu, pa naj bo zastava ali merkel .

  5. #115
    Član od
    Mar 2012
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    201

    Privzeto

    Citat denis jež je objavil: Pokaži objave
    .300 WSM v pravi puški nima motečega odsuna pri cevi 62cm. Crvena zastava v kalibru 7x64 in cevjo dolžine 60cm pa zelo.Govorim o 3kg težkem sakotu in 3,5kg čene še več težki zastavi. Tako da to je larifari da lahke puške v močnih kalibrih brcajo. Če je puška izdelana tako kot je treba nima motečega odsuna pa tudi če v magnum naboju. Če pa je puška izdelana s kako srbsko ali češko natančnostjo pa zna brcat po nepotrebnem. In nehajte že enkrat govorit o motečih odsunih kalibra .30-06 in podobnih. Sprijaznite se z dejstvom,da dobro izdelane puške ne brcajo.
    Me samo zanima kaj si po poklicu?

  6. #116

    Privzeto

    Citat denis jež je objavil: Pokaži objave
    Sprijaznite se z dejstvom,da dobro izdelane puške ne brcajo.
    Tale zmaga.

  7. #117

    Privzeto

    Jaz nikakor ne poskušam favorizirati 308 win zato ker je to kaliber, ki ga trenutno uporabljam. Vsakemu vedno objektivno povem tako kot je. Za pogone vsakemu bolj priporočam 8×57 kot 308 win. Več moči, širša in težja krogla, večji šok - ki je pač potreben na pogonih, kjer lovimo adrenalina polno bežečo divjad. Hkrati zaradi širšega strelnega kanala povzroča hitrejšo izkrvavitev oziroma lažje sledenje obstreljenih prašičev. Za lovišča polna jelenjadi in prašičev ter lov na čakanje kot tudi na pogonu brez slabe vesti priporočim tudi 30-06. Ampak dejstvo pa je, da 308 win ima od vseh teh treh daleč najmanj odsuna. Zdaj, kdor na odsun ni občutljiv mu to ni važno, tisti, ki pa je, mu je to zelo pomemben podatek. Hkrati je 308 win zelo univerzalen kaliber, saj se da z njim udobno loviti vse od lisic, gamsov in srnjadi, pa do prašičev in jelenjadi in celo medveda. Še posebej na lovu na čakanje pri dobro pomerjenih strelih, saj se tam zaradi pričakovanih dobrih zadetkov ne potrebuje "rezerve". 308 win tudi omogoča kratko cev ter kratek zaklep, torej priročno, elegantno puško. 30-06 je sicer pri ceveh nad 56 cm nekoliko močnejši, vendar je treba v zakup vzeti, da ta kaliber rabi daljšo cev, puška ima zaklep polne dolžine in pa nenazadnje večji odsun. Zdaj pa iz vsega mora vsak sam potegniti neke zaključke in se sam odločiti kaj mu najbolj ustreza. Jaz ne pravim da je 308 najboljši kaliber. Je najboljši zame. Pa še jaz imam še sekundarno puško za brakade v 8×57. Kalibra, ki bi bil najboljši za vse pač ni, je pa vsak kaliber najboljši za določen namen.

  8. #118

    Privzeto

    Berem.... prebiram....pa zmer isto. Madona poveličujete tale odsun kokr da b bli..... še to ne. Nobena lovka se ne pritožuje nad odsunom 3006 pa poznam ene dve al pa tri.
    deerhunter, ni štos u odsunu ampak v premalo treninga.
    in ni tolk štos v samem kalibru kot pa v tem kaj streljaš zaeno municijo. a mislš da 6,5/57 pa ne buta?
    Last edited by dolgin; 15. February 2015 at 08:00.
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  9. #119

    Privzeto

    S 30-06 sem veliko prestreljal. Mnogo več, kot je lovsko povprečje strelov na leto. Včasih v enem dnevu po 20, 30 nabojev. Trening gor ali dol, odsun je in to je dejstvo. Tvoj post izgleda kot da 30-06 nima odsuna. Pa ga pač ima. Se pa strinjam s tabo, da je odsun večji pri težjih kroglah. Tako ni eno ali isto, če s 30-06 streljaš 9g krogle ali pa 11,7g.
    Samo še to sem čakal, da nekdo omeni še 6,5×57. Streljal sem tudi s 6,5×57, ker ga ima oče. In ne morem razumeti, kako lahko primerjaš 30-06 in 6,5×57. Seveda ima slednji tudi odsun. Ampak pol manjšega kot 30-06.

    Citat dolgin je objavil: Pokaži objave
    Berem.... prebiram....pa zmer isto. Madona poveličujete tale odsun kokr da b bli..... še to ne. Nobena lovka se ne pritožuje nad odsunom 3006 pa poznam ene dve al pa tri.
    deerhunter, ni štos u odsunu ampak v premalo treninga.
    in ni tolk štos v samem kalibru kot pa v tem kaj streljaš zaeno municijo. a mislš da 6,5/57 pa ne buta?

  10. #120

    Privzeto

    Ali si polniš naboje sam?
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

Stran 12 od 19 PrvaPrva ... 28910111213141516 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •