Stran 10 od 19 PrvaPrva ... 67891011121314 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 91 do 100 od 189

Tema: 30-06 ali 308.

  1. #91

    Privzeto

    Jaz brez problema priznam, da streljam bolje z 308 ali pa 222 kot pa z 8x57. Zavestno se ne bojim odsuna/poka, podzavestno pa to verjetno vpliva na moje streljanje z 8x57 in tega ne morem(ne znam) kontrolirati.

  2. #92

    Privzeto

    Mene je pri lovu s 3-06 ali 8×57 motilo že samo razmišljanje o odsunu pred strelom. Brez da bi bil prisoten kakršen koli strah, ker nisem streloplašen. Ampak že tisto razmišljanje, kako bom naslonil in prijel puško, da bo trdno na mestu in da ne bo preveč butnila, že to je pred strelom nepotrebno. Ker se koncentriraš na odsun, namesto na strel in zadetek. In to po možnosti pri strelu na mladiča srnjadi, ki bi padel tudi z 223 ali čim še bistveno manjšim.
    Treba je tudi poudariti da so konstrukcije enakih krogel za take kalibre kot je 30-06 dostikrat različne in bolj trdne v kakšnem močnejšem kalibru kot v manjših kalibrih, enostavno ker proizvajalec pričakuje, da se bo z močnim kalibrom in težko kroglo lovilo veliko divjad.
    Tako je npr. splošno znano, da je recimo legendarni Nosler Partition v premeru 7,62 in teži 11,7 bistveno trše skonstruirana krogla, kot recimo v premeru 6,5mm in 8,2 teži. Preprosto zato, ker proizvajalec prilagodi konstrukcijo ene in iste krogle kalibru in torej divjadi, ki naj bi se jo s tem kalibrom lovilo. Toliko o rezervi in o lovu na srnjad, gamsa... s 30-06, saj je posledično na lažji divjadi lahko učinek takšne krogle, ki naj bi bila namenjena za lov jelenjadi, medveda itd.. celo slabši, kot pri kakšnem manjšem kalibru z nekoliko konstrukcijsko mehkejšo kroglo, ki je namenjena za manjšo divjad. Takšna krogla gre samo čez malo divjad, se bolj malo odpre in pobeg je lahko še daljši kot pri kakšnem manjšem kalibru. Večina energije gre pa v ozadje.

  3. #93
    Član od
    Mar 2012
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    201

    Privzeto

    Fino bi bilo se zavzet za dovoljenje uporabe dušilcev. Bo pok in odsun manjši, okolice (ostalih uporabnikov prostora) pa ne bo toliko motilo.

  4. #94

    Privzeto

    Kdor se boji standardnega kalibra(odsun)....npr.308,7x64,30-06,8x57...naj gre raje med ribiče!!!...ampak tud tam se ti lahko kak sulc na palico obesi...ko pa že razpredate toliko o teh kalibrih pa še kakšno strokovno o vzrokih za morebiten večji odsun raziščite...oblika kopita,teža puške,teža krogle,dolžina cevi la,la,la.....steyr mannlicher classic v 308win z 60cm cevjo bolj neprijetno sune kot 9,3x62 v Blaser R8 PROFESSIONAL...V 308WIN 11,7G krogla v 9,3 pa 18,5g....u bistvu je 9,3 čist lepo streljat...potrjeno tudi od pripadnic nežnejšega spola.....se pa strinjam da standardni naboj s primerno kroglo zadostuje za vse vrste lova na divjad pri nas!!!Malo več strokovnosti pri opisovanju odsuna prosim....Lp

  5. #95

    Privzeto

    Fino bi bilo se zavzet za dovoljenje uporabe dušilcev. Bo pok in odsun manjši, okolice (ostalih uporabnikov prostora) pa ne bo toliko motilo.
    Včasih je fajn če kšnga kej moti...

  6. #96
    Član od
    Mar 2012
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    201

    Privzeto

    Citat Dule je objavil: Pokaži objave
    Včasih je fajn če kšnga kej moti...
    Včasih ja, večinoma pa ne. Veliko ljudi se orožja boji.

  7. #97

    Privzeto

    Citat Benjo je objavil: Pokaži objave
    Fino bi bilo se zavzet za dovoljenje uporabe dušilcev. Bo pok in odsun manjši, okolice (ostalih uporabnikov prostora) pa ne bo toliko motilo.
    Koliko pa veš o dušilcih poka?!
    Verum justicia quod parilitas!

  8. #98
    Član od
    Mar 2012
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    201

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    Koliko pa veš o dušilcih poka?!
    Bolj malo, ker pri nas za lov niso dovoljeni in jih nimam. (Princip delovanja mi je znan)

    Gledam pa Angleške oddaje (Fieldssports Britain, The shooting show,... ), kjer jih velika večina uporablja. Dušilce zvoka so, če se pravilno spominjam, celo testirali.

  9. #99

    Privzeto

    Citat Benjo je objavil: Pokaži objave
    Bolj malo, ker pri nas za lov niso dovoljeni in jih nimam. (Princip delovanja mi je znan)

    Gledam pa Angleške oddaje (Fieldssports Britain, The shooting show,... ), kjer jih velika večina uporablja. Dušilce zvoka so, če se pravilno spominjam, celo testirali.
    To niso dušilci, temveč razbijalci poka!

    Filmi marsikatero pravljico pokažejo!
    Verum justicia quod parilitas!

  10. #100
    Član od
    Aug 2012
    Lokacija
    Posavje
    Prispevki
    413

    Privzeto

    No, pa dajmo spet malo offtopic smetit, the more - the merrier
    O odsunu je bila že ena tema odprta, pa o dušilcih tudi. In ko sem v temi o odsunih napisal, kako zelo pomaga, če imaš primernejšo gumo na kopitu, se je takoj en pacient norca delal, da naj raje jem špeh in čebulo za zajtrk, kot jogurt.....kot da sem jaz jamral glede odsuna.
    O dušilcih pa na kratko tole: če kdo misli, da bo z običajno lovsko municijo in dušilcem streljal skoraj neslišno in da bo manj odsuna, se pač moti. Naj malo pogugla po internetu, kako in pod kakšnimi pogoji deluje dušilec na strelnem orožju.
    Sicer pa ostajam na 30-06 kot mojem glavnem lovskem kalibru, sem že par postov nazaj razložil svoje videnje
    Last edited by Robert91922; 13. February 2015 at 12:11.

Stran 10 od 19 PrvaPrva ... 67891011121314 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •