Stran 19 od 19 PrvaPrva ... 91516171819
Rezultati 181 do 189 od 189

Tema: 30-06 ali 308.

  1. #181
    Član od
    Aug 2012
    Lokacija
    Posavje
    Prispevki
    413

    Privzeto

    Popravek: model puške je bil Heckler&Koch SL-7.

  2. #182

    Privzeto

    Po uradnih podatkih ima 308 win RWS EVO 3347 J na ustju in 2703 J na 100 m. In RWS kolikor je meni znano izdeluje meritve s pomočno 65 cm cevi. Kje smo z meritvami pri kratki 20 inčni cevi je pa Robert napisal.

  3. #183
    Član od
    Aug 2012
    Lokacija
    Posavje
    Prispevki
    413

    Privzeto

    Nekaj malega energije smodniških plinov se porabi tudi za vračanje zaklepa, ker gre tu za polavtomatsko puško. Vseeno sklepam, da pri podobni puški repetirki z 51 cm (20 col) cevjo ne bi nikakor nameril več kot 3200 Joulov 4m od ustja cevi.

  4. #184

    Privzeto

    Citat Robert91922 je objavil: Pokaži objave
    To strelivo sem enkrat že meril s kronografom, streljal sem iz lovskega polavtomata Heckler&Koch P7, cev dolžine 50 ali 52cm. Kolikor se spomnim, je bila izmerjena energija 4m od ustja cevi 3.000 Joulov, Je pa hudo pokalo in rukalo, tudi kronograf sem moral premaknit iz običajnih 3m na 4m od cevi, ker so plini motili meritev. Sklepam, da je to strelivo optimizirano za precej daljšo cev.
    Še direkten odgovor na vprašanje: "Da, glede na pravilnik potrebuješ kaj močnejšega".
    Glede na ZKP pa ne rabiš, če boš na 50m dobro zadel tega medota. Verjetno tudi na škatli od tega streliva piše, da na 100m še ima 3.000J. Če je podatek manj, si priskrbi kaj močnejšega, vsaj škatlo za pokazat
    Poleg omenjenih nabojev imam še te: https://www.avantura.info/naboj-rws-...-classic-11.7g

    Puška je pa taka: http://http://bock.si/product_info.p...e42aqa4h39s2s4
    Last edited by jan31; 6. November 2018 at 12:52.

  5. #185

    Privzeto

    Citat jan31 je objavil: Pokaži objave

    Link za puško ne dela očitno. Torej puška ima 56cm cev in je merkel helix explorer camo.

  6. #186

    Privzeto

    Tvoja kombinacija omogoča oddajo dobrega strela. In ta zadostuje za vse mogoče živali, ki prinas teptajo tla. Tudi zajetnega debelega medota.

    Če pa boš falil, ti tudi .416 Rigby ne pomaga.

  7. #187

    Privzeto

    Citat jereb je objavil: Pokaži objave
    Tvoja kombinacija omogoča oddajo dobrega strela. In ta zadostuje za vse mogoče živali, ki prinas teptajo tla. Tudi zajetnega debelega medota.

    Če pa boš falil, ti tudi .416 Rigby ne pomaga.
    No hvala za vzpodbudne besede. Če bo odlok grem konec drugega tedna v akcijo pol pa je vse odvisno če se bo pokazal.

  8. #188

    Privzeto

    Citat jan31 je objavil: Pokaži objave
    No hvala za vzpodbudne besede. Če bo odlok grem konec drugega tedna v akcijo pol pa je vse odvisno če se bo pokazal.
    Do takrat pa na strelišče ene trikrat po par šusov, da te mine trema, ker predolge debate o primernosti kalibrov .... pogosto pustijo podzavesten strah, kaj pa če bo drugače ... kar vpliva na strelca. Nemiren strelec pa ne more oddati zanesljivega strela.
    Če se ne moreš umiriti, je težava, pa če imaš v rokah .22lr ali .500 nitro. Zato malo treninga za sprostitev in samozavest prav pride. Tudi če boš s flobertom malo pokal bo ok., samo da se malo sprostiš.
    Dober pogled

  9. #189

    Privzeto

    Citat jereb je objavil: Pokaži objave
    Do takrat pa na strelišče ene trikrat po par šusov, da te mine trema, ker predolge debate o primernosti kalibrov .... pogosto pustijo podzavesten strah, kaj pa če bo drugače ... kar vpliva na strelca. Nemiren strelec pa ne more oddati zanesljivega strela.
    Če se ne moreš umiriti, je težava, pa če imaš v rokah .22lr ali .500 nitro. Zato malo treninga za sprostitev in samozavest prav pride. Tudi če boš s flobertom malo pokal bo ok., samo da se malo sprostiš.
    Dober pogled

    Toliko hladnokrvnega strelca kot sem jaz ne srečaš dostikrat. Ko streljam se popolnoma odklopim, sem v čisto drugem svetu in se potem le s težavo spomnim kaj je bilo. Ko me je oče videl streljati na prvega gumbarja mi je rekel "ti ne boš nikoli jager, čisto nič se ti ni tresla roka ali dvignil ritem dihanja kar je pa čisto nezanimivo". Streljal sem tako da sem se vsedel na prekrižane noge na tla. To je super pozicija za miren strel če nimaš preveč trebuščka

    Puško mam nastreljeno na prve naboje ki sem jih omenil, za slednje pa bo treba 5cm/100m spustiti. Jih poznam ker sem z njimi začel.

    Se pa strinjam da dvomi porodijo še negotovost ampak to predelam sproti. Lahko se pa zgodi da bom zgrešil in se bomo smejali potem

Stran 19 od 19 PrvaPrva ... 91516171819

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •