Stran 7 od 19 PrvaPrva ... 3456789101117 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 61 do 70 od 189

Tema: 30-06 ali 308.

  1. #61

    Privzeto

    Voda bolj zavira???? https://www.youtube.com/watch?v=LBJH-GGl6XI
    Impala je prelahka, da drži smer in ima veliko prebojnost. Težje so Grom, TTSX in Naturalis. Pa mislim, da prva najbolje prodira.

  2. #62

    Privzeto

    Ja res je, da imajo .30 pač nekaj širši kanal ... ampak čudi me, da lovci zaradi tega hitro menjajo 7x64 za .308 ali pa 8x57 za .30-06. Ne verjamem da je taka razlika, da si ustvarjaš nov strošek. Ker dostikrat potem na kroglah šparajo, pa so še na slabšem.

    Če bi nekoč hodilo res viška dnarja, pa bi tudi sam menjal orožje. Izbor pa bi bil bokarica 12/8x57irs in karabin 6,5x55.

  3. #63

    Privzeto

    Jereb, ne zaradi potrebe. Želje pač. In argument za zamenjavo mora bit. Pa tudi, če si ga izmislimo.

  4. #64
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Voda bolj zavira???? https://www.youtube.com/watch?v=LBJH-GGl6XI
    Impala je prelahka, da drži smer in ima veliko prebojnost.
    In deformirana krogla bolje drži smer?

  5. #65
    Član od
    Mar 2012
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    201

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Takšne debate so kar dobrodošle. Bolje kot mrtvilo, ko par dni ni nobenega posta. Ali pa le LB.

    Pri naštevanju neetičnih dejanj bi lahko nadaljeval. Pa se večini kar logično zdi ustavit avto in na streho naslonit. Ali pa posvetit, če se ne vidi več. Poglejte malo doma kakšne svetilke imate. Za hodit je dovolj tisti obesek na ključu ali telefon. Za bolj zahtevne pa naglavna svetilka. Pa se vsem kar normalno zdi. Kakor tudi klic srnjaka v prsku. Jelena ali košuto v ruku pa že kritiziramo. Zakaj že takšna razlika????

    Pa krogla v tem primeru je ključnega pomena. Z kakšno KS ali SPCE bi bilo pa to res neodgovorno početje.
    Alojz, saj bi citiral, pa nimam toliko časa, da bi lahko vse napisal. Razmišljat je potrebno tako, da sam pri sebi stvari urediš in če bi to vsak naredil se o tem tukaj nebi pogovarjali.

    Krogla je postranskega pomena, zato ker je debata tekla o zavednem in nezavednem neetičnem ravnanju.

    Verjemi, da če bi imel toliko grehov, se nebi niti oglasil. Je pa res j***no poslušat človeka (nisi mišljen ti ali kdo drugi v debati) ki ti pridiga o etiki strelov in razdalijah in ..., medtem pa ko hodi iz pogona poleg tebe mu iz polavtomatske puške moli nabojnik na 10 ali 15 nabojev. Ko ga opozoriš na nabojnik, pa odvrne "aja, saj je treba menjat, da inšpektor ne vidi". Pol pa ostaneš


    Debata je pa itak o 30-06 in 308.
    Kar se mene in mojih izkušenj tiče kupi 308, čeprav sam imam 30-06. 308 je bolj higienski kaliber za srnjad.

  6. #66
    Član od
    Mar 2008
    Lokacija
    jagoda
    Prispevki
    334

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Voda bolj zavira?
    Nisem napisal da bolj zavira. Odvisno od strukture penetratorja. Drugace pa je, ko zadanes materijal, ki je pretezno sestavljen iz vode in les.

  7. #67
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Ljubljana, Dolenjska
    Prispevki
    430

    Privzeto

    Hkrati zagovarjat natančne strele (z lahko kroglo) na eni strani, in šus poprek čez dva kosa (če slučajno ni še kakšen zadaj) na drugi strani, je dvolično. Pa se ne postavljam na nobeno stran.

  8. #68

    Privzeto

    No vidiš, jaz sem pa ravno zato omenil ta dogodek ker je (za dva) treba znati streljati. Tisti, ki ne zna užge tja kjer je največ črnih.
    In ti zadnji bodo to vedno označili za nemoralno dejanje. Zato, da sami izpadejo v lepši luči..
    Ko sem pred leti prvič omenil strel v glavo je bil plaz kritik. Ni etično, itd. Enako pri strelu na večjo razdaljo. Danes pa beremo v naši reviji prispevek urednika. Na lovu v afriki je imel tečaj streljanja na 600m.
    Last edited by alojz1; 4. February 2015 at 09:35.

  9. #69
    Član od
    Aug 2012
    Lokacija
    Posavje
    Prispevki
    413

    Privzeto

    Jaz pa svetujem nabavo kalibra 30-06, raje kot 308 win. Prvič zato, ker če sam polniš (če še ne, pa mogoče še boš), imaš možnost večjega razpona, kar se tiče moči streliva, saj lahko narediš naboj v rangu od švoh 308 win (2500 J) pa vse do začetnih moči 300 win mag (4200 J) oz. lahko uporabiš tudi težje krogle 220gr/14,3g katere so za 308 win že pretežke.
    Tudi če kupuješ le tovarniško strelivo, je omenjeni razpon dosegljiv, če se malo potrudiš in poiščeš primerno strelivo. Npr. lovsko strelivo Kynoch 30-06 (lahka krogla 10,3g) v trgovini v PO ima le 2700 J in zelo lepo grupira, odsun je zanemarljiv. Če kupiš pa RWS s kroglo Evo 12,7g ali Geco z 11g Plus kroglo ali Hornady Superformance z 11,7g kroglo, pa imaš zelo močno strelivo, ki več kot zadošča za medveda ali velikega jelena oz. ti kompenzira tudi slabše zadetke na pogonih na divje prašiče.
    Last edited by Robert91922; 4. February 2015 at 10:31.

  10. #70

    Post

    Sam sem bil v isti dilemi in sem na koncu nabavil kaliber 308 in bi to storil še enkrat (ker pač vsak svoje hvali ). Uplenil sem kar nekaj kosov srnjadi ter tudi prašičev. Kot pa je že večkrat ugotovljeno, je veliko odvisno od krogle ter največ od strelca, ki ukrivi prst na petelina. Sam Uporabljam strelivo RWS UNI Classic 11,7g in me zaenkrat se ni pustil na cedilu, vedno je obilna krvna sled ter zanemarljive poškdobe na mesu. To je pač moje mnenje, na koncu pa se vsak odloči sam kaj si želi in hoče. Pa dober pogled

Stran 7 od 19 PrvaPrva ... 3456789101117 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •