Rezultati 1 do 7 od 7

Tema: Železni tulci

  1. #1

    Privzeto Železni tulci

    Pozdravljeni!

    Ker na forumu nisem zasledil debate o tem odpiram novo temo.
    V svoji puški uporabljam lovsko kroglo v železnih (vojaških) tulcih. Lovski tovariš mi je priporočil, da naj te naboje zamenjam za medeninaste, ker naj bi železni uničevali puško. Ker sem z učinkom teh krogel izredno zadovoljen in bi jih menjal s težkim srcem sem se odločil da prej o tem povprašam še tukaj.
    Je kdo imel zaradi uporabe železnih tulcev v lovski puški kakšne težave oz. je že za kaj takšnega slišal?
    lp

  2. #2

    Privzeto

    Če niso zarjaveli ampak lakirani ni nič narobe.

  3. #3

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Če niso zarjaveli ampak lakirani ni nič narobe.
    Ne, niso zarjaveli. Kupljeni so pred približno pol leta v lovski trgovini. In sicer so to naboji Bernaul.

  4. #4
    Član od
    Aug 2012
    Lokacija
    Posavje
    Prispevki
    413

    Privzeto

    Če ti Barnaul strelivo dobro služi, kar se tiče natančnosti in učinka na divjadi, ni nobenega razloga, da začneš kupovat 5x dražje germansko strelivo zvenečega imena
    Resda bolj umaže cev kot katero drugo dražje strelivo, ampak korozivnih substanc nima kot npr. vojaško surplus strelivo z berdan netilkami.
    Napiši prosim, v katerem kalibru ga uporabljaš in kakšen je učinek na različnih vrstah divjadi oz. kar si dosedaj uplenil.

  5. #5

    Privzeto

    Pa še res je. Bolje kupiti cenejše in malo več streljati. Končni rezultat bo veliko boljši kot z dragim strelivom samo 3 strele na preizkusu in potem na divjad. Zadetek pa kjerkoli in malo mimo.
    Sam nimam predsodkov. Mislim celo da ni krogle, ki je za dobrega strelca zanič. Pomembno je kam je zadeto.

  6. #6

    Privzeto

    Uporabljam ga v kalibru 7,62x54r. Z temi kroglam sem uplenil 3 kose jelenjadi, nekaj kosov srnjadi in gamsa. Rezultati pa so bili naravnost presenetljivi. Vse je padlo na mestu ali pa zgolj naredilo korak, potem pa padec. Izhodna rana pa največkrat v velikosti kovanca za 2 evra. Kar se tiče podplutb lahko povem zgolj za mladiča srnjadi in teleta, ki sem ju odkupil so bile minimalne.
    Edino kar me pri teh nabojih zmoti je, da se ob strelu očitno napihne netilka in posledično je oteženo odpiranje puške (prelamača).
    Ker sem sam vseeno mnenja, da se dobitna kombinacija ne menja sem se odločil da teh nabojev ne menjam. Drži pa tudi to da za ceno petih škatel Bernoula dobim eno "kvalitetnejšega" streliva (npr. Lapua)

  7. #7

    Privzeto

    Citat knezan je objavil: Pokaži objave
    Edino kar me pri teh nabojih zmoti je, da se ob strelu očitno napihne netilka in posledično je oteženo odpiranje puške (prelamača).
    Mislim, da ni netilka ampak lakiran tulec. Malo jih z oljem namaži pa bo.

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •