Rezultati 1 do 6 od 6

Tema: Preizkus deformiranja krogle

  1. #1

    Privzeto Preizkus deformiranja krogle

    Za svoj 6,5x55 karabin sem si omislil preizkus s tole municijo: http://www.hornady.com/store/6.5X55-...International/

    Z natančnostjo na 100m sem zadovoljen in bi jo uporabil tudi za jago, predvsem srnjad. Predtem bi pa rad preveril, kako se res odpira. Proizvajalec je objavil le preskuse s .308 kalibrom, in očitno razpiranje krogle pada z manjšanjem hitrosti/razdalje. 6,5x55 pa ima še nižje energije/hitrosti in bi rad vedel, kaj lahko pričakujem na 100m, predno pritisnem na prvo srno. Do sedaj sem uporabljal Lapua Mega in Norma Oryx in je praktično vse padlo na mestu, samo za srnjad, sploh mladiče, je ta municija bolj "macola za muho".

    Torej, kaj bi bila ustrezna imitacija trupla, pa da bom kroglo zanesljivo našel. Nekje sem prebral , da se uporabi namočene telefonske imenike. Koliko metrov naj jih imam za kroglo energije cca 2500 joulov hitrost 800m/sek? Kateri material bi še vsaj približno imitiral zadetek v meso? Pa seveeda poceni variante za doma me zanimajo, in to take, ki jih je že kdo sprobal, pogooglal sem že. Hvala! V zameno bom poročal o rezultatih :)

  2. #2

    Privzeto

    Namočeni cajtngi, lahko si pa zmešaš gel, maš recept na netu. Če bi rad vidu samo kako ti kroglo odpre lahko pa 200 litrški sod nafilaš z vodo pa z vrha not ustreliš, seveda iz primerne razdalje.

  3. #3

    Privzeto

    Citat Dule je objavil: Pokaži objave
    Namočeni cajtngi, lahko si pa zmešaš gel, maš recept na netu. Če bi rad vidu samo kako ti kroglo odpre lahko pa 200 litrški sod nafilaš z vodo pa z vrha not ustreliš, seveda iz primerne razdalje.
    Ta s sodom se mi zdi kar zanimiva; verjetno plastični sod ali lahko kovinski? Si sprobal in je krogla bila v sodu na koncu? Hvala!

  4. #4

    Privzeto

    Citat Dule je objavil: Pokaži objave
    Namočeni cajtngi, lahko si pa zmešaš gel, maš recept na netu. Če bi rad vidu samo kako ti kroglo odpre lahko pa 200 litrški sod nafilaš z vodo pa z vrha not ustreliš, seveda iz primerne razdalje.
    Aja, pa še to, koliko metrov naj bo cajtngov ali imenikov? 1 meter bo dovolj?

  5. #5
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  6. #6

    Privzeto

    Citat mugo je objavil: Pokaži objave
    Fajn film. Bo kar papir. pa cca 60cm ga bo očitno več kot zadosti. Če me bo prijelo bom kar več različne municije sprobal. :)
    Zdaj pa v boj z ostalo konkurenco pri zbiranju odpadnih cajtngov :)

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •