Stran 3 od 5 PrvaPrva 12345 ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 41

Tema: Cz brno combo

  1. #21
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    362

    Privzeto

    S trgovcem v NM samo v rokavičkah in z očmi odzadi

  2. #22

    Privzeto

    Citat Pinkfloyd je objavil: Pokaži objave
    S trgovcem v NM samo v rokavičkah in z očmi odzadi
    Prosim pojasni kaj to pomeni.

  3. #23
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    362

    Privzeto

    Da bodi pozoren, ker je lisjak

  4. #24
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Bled
    Prispevki
    664

    Privzeto

    Sam sem velik ljubitelj bokaric. Sicer tele CZ nisem imel v rokah, imel sem jih pa nekaj in moram reči, da je zame osebno Merkel na prvem mestu.

  5. #25

    Privzeto

    NO, če si tak ljubitelj bokaric boš vedel odgovoriti ali vsaj malo podebatirat zakaj tem kombiniranim puškam pravimo "bokarice".
    Ob tem bi spomnil na nemški izraz Bockbusche in češki Kozlovka.
    Verum justicia quod parilitas!

  6. #26
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Bled
    Prispevki
    664

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    NO, če si tak ljubitelj bokaric boš vedel odgovoriti ali vsaj malo podebatirat zakaj tem kombiniranim puškam pravimo "bokarice".
    Ob tem bi spomnil na nemški izraz Bockbusche in češki Kozlovka.
    Mislim, da je offtopic, če razpravljamo o izvoru besede bokarica v tej temi, kot je bil tudi moj post. Pa vseeno, nemški izraz za kombinirano orožje z naveznjenimi cevmi (šibrene in risane cevi) ni Bockbüchse (dve risani cevi) ampak je Bockbüchsflinte. Nisem noben etimolog, ampak na vprašanje si že bolj ali manj sam odgovoril.

  7. #27

    Privzeto

    Bock - ime za kozla (gamsa) in ker se je gamse težko jagalo s šrotom ali idealko, so poleg gladke dali še risano cev za daljši strel. Tako je nastala bokarica oz. kozlička. Gre za čase, ko so večino jagali s šrotom.

    Čeprav zveni moj prvi odgovor glede comba kot protireklama, ga ne bi kar odpisal, pač treba ga je preskusiti pa se bo pokazal kakšen je. Glede kombinirk se mi od novih bolj dopadejo Blaser kot katere druge.
    Last edited by jereb; 4. March 2015 at 01:07.

  8. #28

    Privzeto

    Citat jereb je objavil: Pokaži objave
    Bock - ime za kozla (gamsa) in ker se je gamse težko jagalo s šrotom ali idealko, so poleg gladke dali še risano cev za daljši strel. Tako je nastala bokarica oz. kozlička. Gre za čase, ko so večino jagali s šrotom.
    Bravo jereb!

    To sem želel poudariti, ker se mi zdi tako kot pri gumbarju škoda, da se nekritično pozablja prave pomene in izvore poimenovanj. Čestitam in spoštujem tvoje znanje!

    Ne Lisjak, ni izventematsko, ker ravno na spletnih straneh te firme, sem še pred časom sledil lepo in dobro poimenovanje teh pušk s "Kozlowka", sedaj pa tega tudi tam na žalost ni več. Kaj vse se pozabi in zanemari samo zaradi prodaje!
    Last edited by Sršen; 4. March 2015 at 08:33.
    Verum justicia quod parilitas!

  9. #29

    Privzeto

    Zdravo.

    Kakšna dva meseca sem lastnik Brno COMBO v kalibru 12/308WIN.
    Od vseh lastnosti me je najbolj skrbelo ali so cevi dejansko tako ločene, da ne prihaja do plazenja zadetkov.
    Danes sem postrelil 20 nabojev in sem zelo zadovoljen.

    Prvo tarčo sem streljal na 100m s preže, spredaj naslon roka, zadaj rama, oba komolca naslonjena. Vseh pet strelov prej kot v dveh minutah. Najprej 9 na 4, nato 10,9,10,9.

    Drugo tarčo sem streljal na 70m. Najprej s preže dve 10 in ena 9, nato pa še tri strele stoje naslon na triggerstick. Tu sem pri prvem strelu potegnil dol v nizko 8, potem pa sem se umiril in zadel še dvakrat 9. Zadnji strel sem poizkusil brez uporabe naprožila in moram reči, da je ob umirjenem proženju tudi direkten sprožilec povsem korektno nastavljen. Tudi tukaj sem vse strele oddal v cca 4 minutah in plazenja zadetkov ni videti.

    Na puški imam Leupolda VRX R 3-9x50, streljal sem z S&B target FMJ 147gr (72 centov/kos). Tarča je s forum strelec in je namenjena streljanju na 300m z ostrostrelno puško, tako da rezultat ni za primerjati s streljanem na predpisane tarče LZS, so pa vsi streli, razen morda tiste osmice znotraj t.i. lovske desetke.

    Skratka sem zelo zadovoljen, sploh v primerjavi s starim Suhlovim drillingom, kjer je bilo plazenje zadetkov meni zelo moteče.
    Do sedaj sem uplenil dve lisici, eno s šibrami in drugo s kroglo, zdaj pa imam tudi že 50 praznih tulcev, tako da bo do 1.9. FOX 150gr pripravljen.

    LP
    Pomanjšane sličice Pomanjšane sličice DSCF8763.jpg‎   DSCF8764.jpg‎  

  10. #30
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Na drugi tarči si imel grupo (brez flajerja) okoli 45 mm, kar je solidno za tak način streljanja. Res ni videti, da bi zadetki plezali. Vendar je na lovu zelo malo situacij, kjer bi ta pomanjkljivost prišla do izraza, saj navadno zadostuje en sam strel.
    Sam imam suhl driling, s katerim veliko jagam že več deset let in se ne spomnim situacije, da bi kdaj za zgrešen strel lahko okrivil plezanje zadetkov. Pri drugem strelu se razlika komaj kaj pozna, potem pa res vse bolj. Pri srnjadi in prašičih je to itak zanemarljivo, srak in vran pa z velikim kalibrom nikoli nisem streljal. Za to je bila vložna cev 22WMR.

Stran 3 od 5 PrvaPrva 12345 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •