Stran 1 od 5 12345 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 41

Tema: Cz brno combo

  1. #1
    Član od
    Aug 2010
    Lokacija
    Ljubljana
    Prispevki
    83

    Privzeto Cz brno combo

    Nekaj časa že opazujem to puško.
    Zanima me če jo je kdo že držal v roki. Mogoče celo streljal z njo?

    Zanima me kaki so sprožilci? U bistvu me najbolj zanima kak je občutek pri držanju puške (sicer enemu paše ena drugemu druga, pa vseeno so tudi bolj univerzalne)?

    Glede na to da bom večinoma streljal srnjad - redkeje jelenjad in gamsa - predvidevam da je .308 bolj priporočljiv od 8x57IRS. Tudi zaradi večje izbire municije.

    http://www.czub.cz/en/catalog/365-sh...rno_Combo.aspx

    LP Nace

  2. #2
    Član od
    Aug 2012
    Lokacija
    Posavje
    Prispevki
    413

    Privzeto

    V opisu te puške sta na voljo samo 2 kalibra: 308 win in 30-06. Moje mnenje: vzemi 30-06.
    Vrtež cevi ima 12 - možno je, da bolj težkih krogel (ki so daljše) ne bo dovolj zavrtelo in bo večji raztros. Moderne risanice imajo za ta 2 kalibra večinoma vrtež (twist rate) 10.
    Če je tista 12-ka v podatkih kaliber gladke cevi, potem pa v opisu manjka podatek o vrtežu

  3. #3

    Privzeto

    Citat Robert91922 je objavil: Pokaži objave
    V opisu te puške sta na voljo samo 2 kalibra: 308 win in 30-06. Moje mnenje: vzemi 30-06.
    Vrtež cevi ima 12 - možno je, da bolj težkih krogel (ki so daljše) ne bo dovolj zavrtelo in bo večji raztros. Moderne risanice imajo za ta 2 kalibra večinoma vrtež (twist rate) 10.
    Če je tista 12-ka v podatkih kaliber gladke cevi, potem pa v opisu manjka podatek o vrtežu
    Je tudi v kalibru 8x57. Je pa to dokaj nova puška, tako da dvomim če jo ima sploh kakšen slovenec.
    Je pa dokaj ugodna cena 1300 eur na frank***

    http://www.frankonia.de/images/multi...pdf/184860.pdf

    še test
    Lp

  4. #4
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    twist 1:12 je idealen za 165gr(10.7g) kroglo, tako da ne vem v čem je problem.
    Z 1:11 in 185gr kroglo sem ustrelil par takih grup, ki jih vidiš le na Benchrest tekmah
    Streljali smo 185gr kroglo tudi skozi cev z 1:12 twistom in je grupiralo dobro(cca 2 cm 3 strele)
    A vzameš 30-06 ali 308win je pa tvoja stvar, itak je že toliko debat okrog tega da se zna zgodit da boš vzel nekaj tretjega

  5. #5

    Privzeto

    Puška ima kar nekaj dobrih stvari: spiralne vzmeti, ločene cevi, navoj je kar pravi saj težke krogle z bokarco streljati je kar problem. Za okrog 10g pa je super. Najboljša pa je cena glede na kvaliteto.
    Za mene ni dilem. Pa glede kalibra tudi.

  6. #6
    Član od
    Aug 2010
    Lokacija
    Ljubljana
    Prispevki
    83

    Privzeto

    12 je kaliber gladke cevi.
    Kalibri ki se omenjajo v testih, so: 9,3x74R, 8x57IRS, .308Win, .30-06Spr.
    .30-06 imam na karabinu in mi je premočen za srnjad (ima malo ekstra energije, skratka fin kaliber za vso jago - bokarico bi imel za na prežo in zato se mi zdi .308Win boljši).
    Skoraj vse kar ustrelim tudi odkupim in fino bi bilo imeti 2 različna kalibra. Tako da pri meni je kvečjemu dilema med 8x57IRS in .308Win.

  7. #7

    Privzeto

    Citat RemicN je objavil: Pokaži objave
    Tako da pri meni je kvečjemu dilema med 8x57IRS in .308Win.
    Zame ni dilem.

  8. #8
    Član od
    Aug 2010
    Lokacija
    Ljubljana
    Prispevki
    83

    Privzeto

    To si dobro napisal :) Tudi zame ni dileme

    Kaj jaz vidim kot pluse pri tej puški (napram starejšim modelom):
    +ločene cevi
    +dobri mehanski merki
    +oblika kopita (predvsem pištolski ročaj je strm in prakrično takoj začne padati - se ni treba stegovati do prednjega sprožilca)
    +zgleda lepa :)

  9. #9

    Privzeto

    Citat RemicN je objavil: Pokaži objave
    To si dobro napisal :) Tudi zame ni dileme

    Kaj jaz vidim kot pluse pri tej puški (napram starejšim modelom):
    +ločene cevi
    +dobri mehanski merki
    +oblika kopita (predvsem pištolski ročaj je strm in prakrično takoj začne padati - se ni treba stegovati do prednjega sprožilca)
    +zgleda lepa :)
    Tudi zame ne bi bilo dilem (vzel bi 8x57irs, pa nabasanga groma in idealko)

    +nizka cena (točnost ČZ orožja zaenkrat ni bila uprašljiva, tudi tokrat verjamem da je točna)
    +vsi + ki si jih že navedel

    Tudi mene nekaj žuli glede te bokarice
    Lp

  10. #10
    Član od
    Aug 2012
    Lokacija
    Posavje
    Prispevki
    413

    Privzeto

    Citat RemicN je objavil: Pokaži objave
    12 je kaliber gladke cevi.
    Kalibri ki se omenjajo v testih, so: 9,3x74R, 8x57IRS, .308Win, .30-06Spr.
    .30-06 imam na karabinu in mi je premočen za srnjad (ima malo ekstra energije, skratka fin kaliber za vso jago - bokarico bi imel za na prežo in zato se mi zdi .308Win boljši).
    Skoraj vse kar ustrelim tudi odkupim in fino bi bilo imeti 2 različna kalibra. Tako da pri meni je kvečjemu dilema med 8x57IRS in .308Win.
    Zgleda, da je un taprvi link pomanjkljiv, saj sta omenjena kalibra samo 308win in 30-06.
    Poleg tega piše "twist rate", ki pa potem ni nikjer naveden.
    Tudi pri kalibru 12 je priporočljivo, da se napiše malo bolj natančno: 12/70 ali 12/76. 12/89 pa ziher ni, dosedaj sem to varianto pri lovskih puškah zasledil edino pri ruskih Baikal polavtomatih.

Stran 1 od 5 12345 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •