Stran 4 od 5 PrvaPrva 12345 ZadnjiZadnji
Rezultati 31 do 40 od 41

Tema: Cz brno combo

  1. #31

    Privzeto

    No pa da še jaz kaj dodam k teji temi. Brno combo v kal 308/12/76 uporabljam letos že/šele tretjo sezono. Tudi prej sem imel češko kombinirko, model cz zh308, tako da lahko naredim dobro primerjavo. Starejša je po 3.-4. strelu začela kar pošteno razmetavati, nova drži strele zelo dobro. Les, tako oblika kot barva sta veliko bolj dovršena na novejši (slike ne pokažejo dobro te elegance). Teža je neprimerljiva, saj je novejša lažja za cca 1kg! kar je bil tudi primarni razlog za moj nakup.Rokovanje je zelo dobro, odlično sede v ramo, varovalka je veliko bolj "ergonomična" kot pri starejši. Odsun je minimalen, ne glede na majhno težo puške, tudi s šibrenimi naboji 12/76 ni nobenega problema. Pa še dodaten plus- na novejšo se da namontirati snemljivo montažo (ki stane polovico suhlove) brez pomoči puškarja.
    Uglavenm sem z nakupm zelo zadovoljen, sploh pa, ker rad jagam lisice in kune. Me je pa razočarala novica, da jih od letos ne proizvajajo več, ker je baje premalo povpraševanja. Škoda, ker je puška res najbolj dovršena od vseh čeških kombinirk do sedaj.

  2. #32
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Puška zgleda res v redu.
    Ampak glede na čuden izbor kalibrov, ni čudno, da se ne prodaja dobro. Sploh ni variante 16/7×65R.

  3. #33

    Privzeto

    Ne razumem zakaj bi morala biti v 7x65r/16, ker je v drugih kalibrih veliko vecja izbira streliva. Nekateri so skepticni ker 308 oz 3006 nima roba, sam nisem imel nikoli s tem problemov... glede 16 pa je tudi problem, ker ga skoraj nihce ne uporablja vec, vecinoma samo se 12 in pa 20. Tako da se mi zdi izbor kalibrov dokaj logicen

  4. #34
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Podkum
    Prispevki
    875

    Privzeto

    Jaz pa mislim, da je splošno povpraševanje po novih kombiniranih puškah zelo slabo. Večina lovcev nabavlja le še nove repetirne risanice. Kar je verjetno posledica nezanimanja za lov na malo divjad.

  5. #35

    Privzeto

    Trenutno imam samo repetirne puške. Jagam veliko tudi lisice. Imel sem včasih tudi češko kombinirko. Da imam samo še repetirke sta razloga dva.
    Prvič, se mi je izkazalo, da en strel s šibrami lisica dostikrat "odnese", rezerve pa pri kombinirki ni (boljši bi bil driling...). Krogla je pa dosti bolj zanesljiva in tudi veliko dlje seže.
    Drugič, z dvojno cevjo in dvojnim sprožilcem ter nekatere celo z raznimi selektorji in kombiniranimi sprožilci, znajo biti dosti komplicirane v situaciji, v kateri se mudi.

    Nenazadnje so šle kombinirke preprosto iz mode. Danes je puška samo orodje. Moderna je plastika, navoji, kompenzatorji, moderatorji. Kar pa na kombinirko ne gre.

  6. #36
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Citat jože64 je objavil: Pokaži objave
    Ne razumem zakaj bi morala biti v 7x65r/16, ker je v drugih kalibrih veliko vecja izbira streliva. Nekateri so skepticni ker 308 oz 3006 nima roba, sam nisem imel nikoli s tem problemov... glede 16 pa je tudi problem, ker ga skoraj nihce ne uporablja vec, vecinoma samo se 12 in pa 20. Tako da se mi zdi izbor kalibrov dokaj logicen
    Navedenih kalibrov jaz v kombinirki sploh ne bi hotel imeti. Nekateri mislijo, da je večje tudi boljše, a ni tako. Puška je težja in glomaznejša, močnejša sta pok in odsun, zadetek pa zato pogosto slabši.
    16 je gotovo po krivici zapostavljen. Že leta z njim uspešno streljam lisice, tudi do 50 m daleč in po stotinah uplenjenih lahko rečem, da je učinek celo bolj trenuten kot pri krogli. Seveda mora biti puška natančna in strelivo pravo (elektroplastika 4 mm je odlična).
    Pri kroglah mi je 7 mm za evropsko divjad maksimum. Lahko pa bi ponudili še npr 7×57R, 6,5×57R, .243 in .223.
    Pri iskanju ranjene divjadi vedno vprašam tudi za orožje, kaliber, kroglo, pa se ne spomnim, da bi kdaj iskal kaj streljanega z 9,3 mm. Pa je teh pušk kar nekaj. Ni razlog v tem, da z njimi vse pade, pač pa so ti kanoni, po začetnem navdušenju, ko jih lovci dodobra spoznajo, večinoma v omarah ali pa v oglasih.

  7. #37

    Privzeto

    Jaz sem imel na kombinirki 12 in ni bilo ne vem kaj. Mogoče prekratka cev (ZH ima kar kratke cevi) in preveč odprt čok ali kaj takega.
    Res je škoda da pri robnih nabojih vsak najprej pomisli na 7×65R, pa še tega so začeli izpodrivati naboji, ki sploh roba nimajo. Ker so 6,5×57R in 7×57R tudi učinkoviti naboji predvsem za divjad manjše in srednje teže. In tudi prilagojeni za prelamače.
    Zadnjih 30 let je mlado in staro hotelo razanco in rezervo, miselnost je pa težko spremeniti čez noč. Tako dandanes niti v prelamačah več ni prostora za robne kalibre.

    Citat Jagermaister je objavil: Pokaži objave
    Navedenih kalibrov jaz v kombinirki sploh ne bi hotel imeti. Nekateri mislijo, da je večje tudi boljše, a ni tako. Puška je težja in glomaznejša, močnejša sta pok in odsun, zadetek pa zato pogosto slabši.
    16 je gotovo po krivici zapostavljen. Že leta z njim uspešno streljam lisice, tudi do 50 m daleč in po stotinah uplenjenih lahko rečem, da je učinek celo bolj trenuten kot pri krogli. Seveda mora biti puška natančna in strelivo pravo (elektroplastika 4 mm je odlična).
    Pri kroglah mi je 7 mm za evropsko divjad maksimum. Lahko pa bi ponudili še npr 7×57R, 6,5×57R, .243 in .223.
    Pri iskanju ranjene divjadi vedno vprašam tudi za orožje, kaliber, kroglo, pa se ne spomnim, da bi kdaj iskal kaj streljanega z 9,3 mm. Pa je teh pušk kar nekaj. Ni razlog v tem, da z njimi vse pade, pač pa so ti kanoni, po začetnem navdušenju, ko jih lovci dodobra spoznajo, večinoma v omarah ali pa v oglasih.

  8. #38

    Privzeto

    Citat mprimoz je objavil: Pokaži objave
    Jaz pa mislim, da je splošno povpraševanje po novih kombiniranih puškah zelo slabo. Večina lovcev nabavlja le še nove repetirne risanice. Kar je verjetno posledica nezanimanja za lov na malo divjad.
    Jaz pa ravno lezem v kombinirke. Sem zadnja leta v najbolj sproščenih obdobjih tudi po dve puški vlačil na prežo. Sedaj imam Suhlov driling z vložno cevjo. Ko bo enkrat BD14 padla cena... :)

  9. #39
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    To je odlična kombinacija (sam imam isto). Veliko bolje, kot veliko dražji bok driling, kjer moraš za mali kaliber ugotoviti, katera municija najbolje sovpada z večjo kroglo in potem uporabljati le tisto. Vložna cev je prosto plavajoča in jo lahko nastreliš za vsako municijo posebej. Če pa rabiš dodatno šibreno cev, vložno enostavno odviješ in vzameš ven.

  10. #40
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    NeverLand
    Prispevki
    104

    Privzeto

    Citat Jagermaister je objavil: Pokaži objave
    Navedenih kalibrov jaz v kombinirki sploh ne bi hotel imeti. Nekateri mislijo, da je večje tudi boljše, a ni tako. Puška je težja in glomaznejša, močnejša sta pok in odsun, zadetek pa zato pogosto slabši.
    16 je gotovo po krivici zapostavljen. Že leta z njim uspešno streljam lisice, tudi do 50 m daleč in po stotinah uplenjenih lahko rečem, da je učinek celo bolj trenuten kot pri krogli. Seveda mora biti puška natančna in strelivo pravo (elektroplastika 4 mm je odlična).
    Pri kroglah mi je 7 mm za evropsko divjad maksimum. Lahko pa bi ponudili še npr 7×57R, 6,5×57R, .243 in .223.
    Pri iskanju ranjene divjadi vedno vprašam tudi za orožje, kaliber, kroglo, pa se ne spomnim, da bi kdaj iskal kaj streljanega z 9,3 mm. Pa je teh pušk kar nekaj. Ni razlog v tem, da z njimi vse pade, pač pa so ti kanoni, po začetnem navdušenju, ko jih lovci dodobra spoznajo, večinoma v omarah ali pa v oglasih.
    Pri večih šibrenih ceveh sem tudi sam prišel do zaključka, da je 16 odličen, še posebej pri strelih na lisico. Če sem kdaj moral z 12 popravljati, je pri 16 po navadi padla pokošena, brez da bi z repom mignila.

Stran 4 od 5 PrvaPrva 12345 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •