No pa da še jaz kaj dodam k teji temi. Brno combo v kal 308/12/76 uporabljam letos že/šele tretjo sezono. Tudi prej sem imel češko kombinirko, model cz zh308, tako da lahko naredim dobro primerjavo. Starejša je po 3.-4. strelu začela kar pošteno razmetavati, nova drži strele zelo dobro. Les, tako oblika kot barva sta veliko bolj dovršena na novejši (slike ne pokažejo dobro te elegance). Teža je neprimerljiva, saj je novejša lažja za cca 1kg! kar je bil tudi primarni razlog za moj nakup.Rokovanje je zelo dobro, odlično sede v ramo, varovalka je veliko bolj "ergonomična" kot pri starejši. Odsun je minimalen, ne glede na majhno težo puške, tudi s šibrenimi naboji 12/76 ni nobenega problema. Pa še dodaten plus- na novejšo se da namontirati snemljivo montažo (ki stane polovico suhlove) brez pomoči puškarja.
Uglavenm sem z nakupm zelo zadovoljen, sploh pa, ker rad jagam lisice in kune. Me je pa razočarala novica, da jih od letos ne proizvajajo več, ker je baje premalo povpraševanja. Škoda, ker je puška res najbolj dovršena od vseh čeških kombinirk do sedaj.