Rezultati 1 do 8 od 8

Tema: ali smo še ljudje????

  1. #1

    Privzeto ali smo še ljudje????

    ravnokar sem na fb-ju delil link do prihajajoče dobrodelne tekme za tovariša Janinija.....
    nekatere stvari me zelo ganejo,ljudje v stiski sploh tisti ki so nam blizu jih srečujemo čeprav jih ne poznamo vendar si z njimi prisrčno stisnemo roko jih opazujemo od kje jemljejo energijo ko jih udari usoda....ni lepšega občutka ko nekomu pomagaš po svojih močeh tako tovarišu Daniju kot Janiju....
    in potem vidim objavo ene od KOLEGIC ki deli sliko kužkov ki so bili ravnokar "rešeni šintarja" v RIJEKI..in kako jih bodo pripeljali k nam ter jih posvojili.... pa mi nekaj ne da miru pripnem link do tekme ter pripis da me zanima koliko delitev ter koliko pomoči bo prijel.....IN ŽE PRVI KOMENTAR KAKO JE TO PROVOKACIJA IN,DA SE TUKAJ POGOVARJAJO TISTI KI IMAJO RADI ŽIVALI IN LJUDI jagrov pa ne.........in naslednji komentar ZAKAJ TA OBJAVA TUKAJ KER TU SE POGOVARJAJO O ŽIVALCAH.......res sem malo piknil-tak sem- ampak ne vem več ali sem še normalen? ne vem več ali sploh razumem ljudi.....zgleda da je z mano nekaj zelo narobe.........pa da ne bo pomote tudi meni ni vseeno ko vidim srno-mladiča na treh nogah ker se pač je falilo in ni bilo krvi....ni mi vseeno ko vidim mladiča ki išče srno katero je prejšnji dan nekdo uplenil zavoljo doseganja plana.....in tudi sam imam, psa žal ne lovskega, ki se mu godi boljše kot meni.....
    nekoč mi je prišel na ušesa stavek nekako takole- lovska barve je zelena ker se vse življenje učimo in tudi ko nas zagrebejo smo še vedno zelenci.........
    ALI SMO ŠE SPLOH LJUDJE???????????????????????

  2. #2

    Privzeto

    v pol ure toliko komentarjev in to takšnih da te začne boleti glava in tI resnično začne iti na kozlanje........upajmo da nikoli ne bomo rabili pomoči TAKŠNIH LUBEČIH "LJUDI"......nihče pa se ni niti toliko potrudil da bi delil povezavo....oz da bi se sam postavilv vlogo pomoči potrebnega......
    RAVNOKAR SEM POHODIL MRAVLJICO ......ZBIRAMO DOBRODELNE PRISPEVKE ZA MRAVLJIŠČE TER IŠČEMO DOBRE LJUDI KI BI SI POSTELJO DELILI Z MRAVLJIČEM.............

    povezavo sem zbrisal iz njihove strani, ker je pomoč sočloveku očitno tabu za njih ter jih zbode besedilo da se iščejo sponzorji za zakuhanček kruh kozarčke.....hkrati pa jih moti ker ne vedo kaj potrebuje...........

    sram me je da sem bitje ČLOVEK

  3. #3
    Član od
    Aug 2008
    Lokacija
    Štajerska-Pohorje
    Prispevki
    504

    Privzeto

    Strinjam se s tabo 22 mag.
    Tudi mene je sram.

  4. #4
    Član od
    Jun 2010
    Prispevki
    298

    Privzeto

    Očitno si naletel na skupino osebkov,ki jim je dobrodelnost tuja.Nikar ne bodi prizadet,saj je bojših mnogo,samo najti jih je treba.

  5. #5

    Privzeto

    22mag, iz lastne izkušnje, ki še traja ti lahko o teh deklicah, ki po svetu iščejo zavržene pse in jih vozijo k nam, kaj zanimivega povem.
    Ni mi še čisto jasno ali gre tu za denar ali samo polnjenje lastnega ega, vendar zgodba gre nekako takole.
    Pse privlečejo iz kakšnih zakotij, poznam primer Prištinskega psa iz smetišča, ki je bil pripeljan k nam in začasno dodeljen naivnemu paru (no vsaj pol, druge polovice ne poznam dovolj) da skrbi zanj, dokler ne najdejo zanj stalnega doma.
    Pes je bil shiran, poln bolh, garij in kaj si ga veš česa še. Kako je prišel čez mejo pitaj boga, ko pa vemo kako težko je že kupljenega mladiča od vzreditelja pripeljati. Kakor sem spraševal in izvedel, gre za zelo zmedene ali pa zelo pretkane "projekte" vsekakor neuravnovešenih glav, ki namesto da bi reševale probleme, ustvarjajo nove.

    Rezime mojega zanimanja okoli tega je, da "se mani čorovog posla" in čim dlje stran od teh osebkov, ker sorry, ampak normalno mi ne delujejo. Pač še en davek dandanašnjega stalnega in vedno večjega pobebavljenja ljudi.

    Na Janijevi tekmi se pa vidimo, kajne?!
    Verum justicia quod parilitas!

  6. #6

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    22mag, iz lastne izkušnje, ki še traja ti lahko o teh deklicah, ki po svetu iščejo zavržene pse in jih vozijo k nam, kaj zanimivega povem.
    Ni mi še čisto jasno ali gre tu za denar ali samo polnjenje lastnega ega, vendar zgodba gre nekako takole.
    Pse privlečejo iz kakšnih zakotij, poznam primer Prištinskega psa iz smetišča, ki je bil pripeljan k nam in začasno dodeljen naivnemu paru (no vsaj pol, druge polovice ne poznam dovolj) da skrbi zanj, dokler ne najdejo zanj stalnega doma.
    Pes je bil shiran, poln bolh, garij in kaj si ga veš česa še. Kako je prišel čez mejo pitaj boga, ko pa vemo kako težko je že kupljenega mladiča od vzreditelja pripeljati. Kakor sem spraševal in izvedel, gre za zelo zmedene ali pa zelo pretkane "projekte" vsekakor neuravnovešenih glav, ki namesto da bi reševale probleme, ustvarjajo nove.

    Rezime mojega zanimanja okoli tega je, da "se mani čorovog posla" in čim dlje stran od teh osebkov, ker sorry, ampak normalno mi ne delujejo. Pač še en davek dandanašnjega stalnega in vedno večjega pobebavljenja ljudi.

    Na Janijevi tekmi se pa vidimo, kajne?!
    saj nimam nič proti če jih skrbi za živali prav je tako ampak neka meja mora biti če človek potrebuje pomoč mu pomagajmo če ne moreš drugega pa vsaj deli objavo in se vzdrži komentarjev ne pa da napadejo z vsem svojim idiotizmom in zafustriranostjo in pokažejo da nimajo pojma za kaj se gre.....če bi mogoče kateri od teh "LJUDI" kdaj prišel na kakšno takšno pririditev bi videl da pa lovci morda nismo takšni šintarji kot nas prikazujejo.....
    Janija sem prvič videl letos na ligi....priznam malo sem čudno pogledal....mlad dečko na berglah...pač mogoče je imel kakšno "poškodbico" in bo okreval...nisem spraševal...NE MOREŠ VRJETI KOLIKO VOLJE ŽELJE STRASTI JE V NJEMU.....potem pa zadnja tekma v preteklem letu....katasrofa čisto skručen....in nato njegova ŽIVLJENSKA pripoved.....DRAGI TOVARIŠI NE ZAVEDAMO SE KAJ IMAMO IN KAKO SREČNI SMO.............in samo nekoga nad nami lahko prosimo da ne bomo nikoli šli po stopinjah DANIJA, JANIJA........
    ko tole pišem je ob meni pes eh kaj pes-če bi bil pes bi bil zunaj privezan z ketno ob zamrzjeni posodi vode brez hrane- to je družinski član za njega skrbimo huje kot za otroka in ima pri bajti več pravic kot jaz ;) in vem da bo nekoč prišel čas....ko se bomo morali ločiti od njega....čeprav z bolečino v srcu....in sigurno ga ne bomo zavrgli v kakšen keson za smeti, na smetišče......
    in kako mi gre na kurac ko mi napišejo kaj pa ti veš o dobrodelnosti.......ja bemu mast od kar pomnim če kdo rabi pomoč jo dobi če ne drugače z besedo....in če je le mogoče bi dal drugemo čeprav sam nimam......
    se opravičujem toda resnično mi je dvignilo pokrov ....
    ja Seršen seveda se vidimo in tudi kar je bilo obljubljeno Janiju je že na poti.....
    pa še nekaj me prav zanima koliko lovskih družin se bo odzvalo in pomagalo-NAKAZALO KAK EVRO-vrjetno bolj malo KO PA BO TREBA PROSLAVITI KAKŠEN LJUBILEJ KATEREGA OD "VPLIVNIH"-pravilno imenovanih funkcionarjev pa ne bo nobenega problema......
    pozabljamo da smo si lovci enakovredni ....preveč mešamo politiko svoje privatno življenje v lov...če bi delali z vestjo in odgovorno ne bi rabili nikakršnih pravilnikov in vsega kar nas samo obremenjuje.........
    resnično me je malo zaneslo ne vem kaj mi je vrjetno polna luna in težave......sedaj pa bom zopet bolj tiho včasih pomaga da malo zavpiješ :)

  7. #7

    Privzeto

    #...pozabljamo da smo si lovci enakovredni ....preveč mešamo politiko svoje privatno življenje v lov...če bi delali z vestjo in odgovorno ne bi rabili nikakršnih pravilnikov in vsega kar nas samo obremenjuje.........#

    Mislim, da je v tem stavku srž problema

  8. #8
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Citat 22.mag je objavil: Pokaži objave
    ravnokar sem na fb-ju delil link do prihajajoče dobrodelne tekme za tovariša Janinija.....
    nekatere stvari me zelo ganejo,ljudje v stiski sploh tisti ki so nam blizu jih srečujemo čeprav jih ne poznamo vendar si z njimi prisrčno stisnemo roko jih opazujemo od kje jemljejo energijo ko jih udari usoda....ni lepšega občutka ko nekomu pomagaš po svojih močeh tako tovarišu Daniju kot Janiju....
    in potem vidim objavo ene od KOLEGIC ki deli sliko kužkov ki so bili ravnokar "rešeni šintarja" v RIJEKI..in kako jih bodo pripeljali k nam ter jih posvojili.... pa mi nekaj ne da miru pripnem link do tekme ter pripis da me zanima koliko delitev ter koliko pomoči bo prijel.....IN ŽE PRVI KOMENTAR KAKO JE TO PROVOKACIJA IN,DA SE TUKAJ POGOVARJAJO TISTI KI IMAJO RADI ŽIVALI IN LJUDI jagrov pa ne.........in naslednji komentar ZAKAJ TA OBJAVA TUKAJ KER TU SE POGOVARJAJO O ŽIVALCAH.......res sem malo piknil-tak sem- ampak ne vem več ali sem še normalen? ne vem več ali sploh razumem ljudi.....zgleda da je z mano nekaj zelo narobe.........pa da ne bo pomote tudi meni ni vseeno ko vidim srno-mladiča na treh nogah ker se pač je falilo in ni bilo krvi....ni mi vseeno ko vidim mladiča ki išče srno katero je prejšnji dan nekdo uplenil zavoljo doseganja plana.....in tudi sam imam, psa žal ne lovskega, ki se mu godi boljše kot meni.....
    nekoč mi je prišel na ušesa stavek nekako takole- lovska barve je zelena ker se vse življenje učimo in tudi ko nas zagrebejo smo še vedno zelenci.........
    ALI SMO ŠE SPLOH LJUDJE???????????????????????


    Vidim, da nas še nekaj je!

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •