Rezultati 1 do 5 od 5

Tema: čistilo proti rosenju očal,optike....

  1. #1

    Privzeto čistilo proti rosenju očal,optike....

    kaj uporabljate,kako se obnese, proti rosenju očal optike?
    ste mogoče poizkusili nova NANO čistila? zelo nadležno ko si v teh mrzlih nočeh pihneš na očala in ne vidiš nič,poslednično ne moreš nositi podkape ker se preveč rosi....kako rešite ta problem???

  2. #2

    Privzeto

    Trenutno sem našel samo eno pakngo. Gre za OPTIXHD, nek sprejček iz Nemčije, ki sem ga nabavil na sejmu na Solnograškem. Je v teh dneh delujoč, sicer pa bolj za čiščenje.

    Imam pa še eno tekočino, ki je pa namenska proti rosenju in je v zimskih dneh za tri dni na očalih, pa deluje bp. Samo da najdem embalažo, pa povem. Je pa tudi ta iz istega sejma.

    Cena teh sprejčkov je okrog 15€, so pa manjši okrog 100ml.

    Je pa tako, da ta dober sprejček pozimi dela, hladna vlažna jutra poletja in jeseni pa mu delajo probleme - pri nižji temperaturi se nič ne rosi, pri malo nad nulo pa dela velike kaplje po šipcah.

  3. #3

    Privzeto

    Citat jereb je objavil: Pokaži objave
    Trenutno sem našel samo eno pakngo. Gre za OPTIXHD, nek sprejček iz Nemčije, ki sem ga nabavil na sejmu na Solnograškem. Je v teh dneh delujoč, sicer pa bolj za čiščenje.

    Imam pa še eno tekočino, ki je pa namenska proti rosenju in je v zimskih dneh za tri dni na očalih, pa deluje bp. Samo da najdem embalažo, pa povem. Je pa tudi ta iz istega sejma.

    Cena teh sprejčkov je okrog 15€, so pa manjši okrog 100ml.

    Je pa tako, da ta dober sprejček pozimi dela, hladna vlažna jutra poletja in jeseni pa mu delajo probleme - pri nižji temperaturi se nič ne rosi, pri malo nad nulo pa dela velike kaplje po šipcah.
    sem malo testiral kar navadni cet ga namažeš po steklih pustiš kako minuto obrišeš z krpico in se ne rosi več ampak je vse odvisno kakšno steklo je kot zanimivost leva stran se je še naprej rosila-menjano steklo... desne pa nisem pripravil do rosenja....
    hvala za odg. :)

  4. #4

    Privzeto

    Citat 22.mag je objavil: Pokaži objave
    kaj uporabljate,kako se obnese, proti rosenju očal optike?
    ste mogoče poizkusili nova NANO čistila? zelo nadležno ko si v teh mrzlih nočeh pihneš na očala in ne vidiš nič,poslednično ne moreš nositi podkape ker se preveč rosi....kako rešite ta problem???
    pametne rešitve za očala še nisem našel; omislil sem si enodnevne leče; elegantno; uporabno tudi pri drugih športih (smučanje, vstop v lokale ali diskoteke pozimi, strelski športi....) ;)

  5. #5

    Privzeto

    Imam pa še eno tekočino, ki je pa namenska proti rosenju in je v zimskih dneh za tri dni na očalih, pa deluje bp. Samo da najdem embalažo, pa povem. Je pa tudi ta iz istega sejma.


    Evo našel, gre za klar pilot (KP) čistilo, je pa drugače švicarsko. Deluje.

    LP

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •