Stran 4 od 10 PrvaPrva 12345678 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 31 do 40 od 98

Tema: damask rezilo

  1. #31

    Privzeto

    Tole na te ročaje ne moreš natakniti. So bolj za tiste kjer je ročaj nataknjen.
    Pri teh pa se rog le zbrusi. Kost pa od govedi stegnenica. Se lepo obdeluje. Je lepe rumenkaste barve.

  2. #32

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Tole na te ročaje ne moreš natakniti. So bolj za tiste kjer je ročaj nataknjen.
    Pri teh pa se rog le zbrusi. Kost pa od govedi stegnenica. Se lepo obdeluje. Je lepe rumenkaste barve.
    sem mislil da bi sprednji del prerezal na pol in potem zakovičil na ročaj....samo razmišljanje....

  3. #33

    Privzeto

    Citat 22.mag je objavil: Pokaži objave
    žal sta za alojza 2 noža tako da je vseh pet že "zasedenih"

    lahko pa se dobi nov paket 5 nožev seveda če se najdejo potencialni kupci...
    pa še to po takšni ceni kot jih kupim jih tudi dam naprej....edini problem je carina ker včasih pregledajo včasih pa ne......ter akcijske cene....
    tako da če se vas najde 4 ali 5 posameznikov vam lahko priskrbim nože.....
    Če je tako, sem takoj interesent za 3 kline. 5 je le preveč. Najraje tiste brez dvojnega rezila in bolj ta kratke. Kakšen konec orehovega lesa se mi še valja po koteh in ko bom našel v kakšnem vogalu še voljo, bo dobro imeti to že na zalogi.

    LP
    --------------------------------------------------------
    Vesel sem, ko me ljudje opravljajo za hrbtom. Takrat vem, da sem korak pred njimi.


  4. #34

    Privzeto

    Citat 22.mag je objavil: Pokaži objave
    lahko pa se dobi nov paket 5 nožev seveda če se najdejo potencialni kupci...
    pa še to po takšni ceni kot jih kupim jih tudi dam naprej....edini problem je carina ker včasih pregledajo včasih pa ne......ter akcijske cene....
    tako da če se vas najde 4 ali 5 posameznikov vam lahko priskrbim nože.....
    No, jaz bi vzel dva.

    Citat MLikar je objavil: Pokaži objave
    Če je tako, sem takoj interesent za 3 kline. 5 je le preveč. Najraje tiste brez dvojnega rezila in bolj ta kratke. Kakšen konec orehovega lesa se mi še valja po koteh in ko bom našel v kakšnem vogalu še voljo, bo dobro imeti to že na zalogi.

    LP
    Rad pa bi imel kakšno besedo pri izbiri modelov, mislim pa da ne bo težav kajne M?

  5. #35

    Privzeto

    Vidim, da se bo odslej prepoznalo forumaša na lovu po damask nožu.

  6. #36

    Privzeto

    Alojz, potem bi jaz džentelmensko odstopil rezilo številka 3 in bi tvojega s številko 4. Drži?

  7. #37

    Privzeto

    Sem še sam malo pogledal na ebay, rezila se dobijo od cca 15 USD dalje z vključeno poštnino. Glede na to kako zahteven je postopek izdelave pravega damaščanskega jekla dvomim, da gre za prave izdelke.

  8. #38

    Privzeto

    Citat MLikar je objavil: Pokaži objave
    Če je tako, sem takoj interesent za 3 kline. 5 je le preveč. Najraje tiste brez dvojnega rezila in bolj ta kratke. Kakšen konec orehovega lesa se mi še valja po koteh in ko bom našel v kakšnem vogalu še voljo, bo dobro imeti to že na zalogi.

    LP
    je kar nekaj modelov nožev....tako da bom jutri prilepil slikice in boste videli kako in kaj....

  9. #39

    Privzeto

    Citat teohafy je objavil: Pokaži objave
    Sem še sam malo pogledal na ebay, rezila se dobijo od cca 15 USD dalje z vključeno poštnino. Glede na to kako zahteven je postopek izdelave pravega damaščanskega jekla dvomim, da gre za prave izdelke.
    tudi sam sem bil v dilemi....zato je nastala ta tema.....seveda si lahko vsak sam naroči svoja rezila nikogar nisem in tudi ne bom silil nikogar da jih mora vzeti....prvotno so mi bile te klinge všeč in ker sem hotel unikaten lovski nož sem naročil ta rezila ostala pa sem hotel razdeliti med kolege.....ker pa so tudi vam zgleda všečni sem vam jih odstopil po takšni ceni kot sem jih dobil jaz....in kot zgleda se nas je našlo dovolj kandidatov za še en komplet.....
    alojz in ostali dobijo nože 20.12. pa si lahko ogledate kako zgledajo v živo......
    bomo jutri dorekli kako naprej .....
    lp vsem
    p.s.:je pa res da nisem strokovnjak za nože,čeprav jih je kar veliko "spustilo dušo"pod mojimi rokami, že tovarniško brušen "brije" ter se na rezilu pod lupo vidijo "letnice"

  10. #40

    Privzeto

    Nekateri lovci imajo za pasom lep nož. Za kazat in salamo rezat. Za čiščenje pa iz nahrbtnika potegne drugega.
    Jaz imam švicarskega ali Gerberja za vse. Po vsaki uporabi pa po rezilu narahlo potegnem z diamantnim brusem. In vsak, ki mu ga posodim se čudi ostrini.
    Zato me kvaliteta tega rezila ne skrbi. Ne vem, kje je rezilo narejeno. Ampak tudi kitajci se ne bi trudili z kovanjem nekega nekvalitetnega železa. Se včasih zgodi, da je njihova kopija boljša kot original.

Stran 4 od 10 PrvaPrva 12345678 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •