Stran 1 od 10 12345 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 98

Tema: damask rezilo

  1. #1

    Privzeto damask rezilo

    pozdravljeni
    kaj menite o spodnjih slikah gre za pravo damask jeklo ali pa so samo jedkani vzorci?
    nekje sem zasledil da naj bi se na običajna rezila samo jedkali oz gravirali vzorci in takšna rezila naj bi se prodajala kot damask......
    "Damascus is created by forge welding multiple layers of steels ,(1095,15N20 Janapese High Carbon Tool Steels) and 286 layers. Heat treatment TEMPER is 58 HRC ROCKWELL TESTED,.."

    hvala za pomoč
    Pomanjšane sličice Pomanjšane sličice P1010156.jpg‎   P1010153.jpg‎   P1010127_zps472b5c70.jpg‎   P1010126_zpsf835315e.jpg‎   P1010157.jpg‎  


  2. #2
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Na slikah niso jedkani vzorci, ampak damaščansko jeklo.

  3. #3

    Privzeto

    Citat Jagermaister je objavil: Pokaži objave
    Na slikah niso jedkani vzorci, ampak damaščansko jeklo.
    po čem sklepaš?

    vzorec med rezilom in ročajem se razlikuje verjetno po tem ali je kakšna druga skrivnost? cena se mi zdi malo sumljiva ampak dandanašnji itak vsemu pada cena.....

  4. #4

    Privzeto

    Z kislino so vsekakor jedkani. Da se vzorec bolje vidi. Po sliki pa ni možno videti ali je spodaj dejansko damast ali je le jeklo brez plasti. To se vidi na brušenem rezilu kjer pa je ploskev široka le kakšna 2mm.
    Sem pa danes gledal pravi damast. 25â?? je kuhinjski nož v Lidlu. Vzorec ni jedkan. Nož je poliran in so plasti lepo vidne tudi na hrbtni strani.
    Hm. Oboje je možno.
    Last edited by alojz1; 6. December 2014 at 21:34.

  5. #5

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Z kislino so vsekakor jedkani. Da se vzorec bolje vidi. Po sliki pa ni možno videti ali je spodaj dejansko damast ali je le jeklo brez plasti. To se vidi na brušenem rezilu kjer pa je ploskev široka le kakšna 2mm.
    Sem pa danes gledal pravi damast. 25â?? je kuhinjski nož v Lidlu. Vzorec ni jedkan. Nož je poliran in so plasti lepo vidne tudi na hrbtni strani.
    Hm. Oboje je možno.
    hvala :) sem si kar mislil da se neda ugotoviti po slikah....5 rezil je cca 100€ z poštnino ....
    upajmo da bodo vsaj ostrino držali v primeru "fake" damaska :)

  6. #6

    Privzeto

    Pet jih sigurno ne boš rabil. Jaz takoj vzamem dva. Velja?

  7. #7

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Pet jih sigurno ne boš rabil. Jaz takoj vzamem dva. Velja?
    ko bo tako daleč- finance- ti sporočim ......

    katerih 5 zgornjih ali spodnjih bi bilo bolj primernih za lovski nož? dolžine rezila so od 9-12 cm .....

    drugače pa sem že pisal božičku mogoče pa preseneti z darilom kljub temu da sem uplenil njegovega "rudolfa"

  8. #8

    Privzeto

    Enega bi pa jaz!

  9. #9

    Privzeto

    Citat TaSl je objavil: Pokaži objave
    Enega bi pa jaz!
    se bomo zmenli :)


    kdo se ponudi da bo zrihtal jelenov rog za platnice?

  10. #10

    Privzeto

    Moj bo iz kosti. So mi pa zgornji skoraj bolj všeč.

Stran 1 od 10 12345 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •