Stran 1 od 7 12345 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 70

Tema: izbira kalibra?

  1. #1

    Privzeto izbira kalibra?

    Pozdravljeni! zanima me vaše mnenje in sicer kupujem novo puško in sicer steyer manlicher z optiko swarowski 2.5-15 x 56 . moje uprašanje je kakšen kaliber mi priporočate in zakaj? lovim predusem srnjad v lovišču imamo tudi jelenjad in gamse. kakšen kaliber mi priporočate? lp

  2. #2

    Privzeto

    no še to zdaj uporabljam 308 win geco plus...vendar komadi velikrat potegnejo stran...čeprav je "herc šus" ve kateri kako strelivo bi bilo bolše?

  3. #3

    Privzeto

    Citat blackx je objavil: Pokaži objave
    no še to zdaj uporabljam 308 win geco plus...vendar komadi velikrat potegnejo stran...čeprav je "herc šus" ve kateri kako strelivo bi bilo bolše?

    Kaliber je kar ta pravi, (čeprav meni osebno ni všeč) če si želiš kaj drugega uzemi 30-06 ali 7x64, kjer so hitrosti malo višje kot pri 308. Sam bi ti priporočal kroglo GROM
    Lp

  4. #4

    Privzeto

    Citat blackx je objavil: Pokaži objave
    no še to zdaj uporabljam 308 win geco plus...vendar komadi velikrat potegnejo stran...čeprav je "herc šus" ve kateri kako strelivo bi bilo bolše?
    Če ti pri takih strelih in z tem strelivom še beži, potem kupi 8x68. Bo padlo. Upam.
    Citat blackx je objavil: Pokaži objave
    moje uprašanje je kakšen kaliber mi priporočate in zakaj? lovim predusem srnjad v lovišču imamo tudi jelenjad in gamse. kakšen kaliber mi priporočate? lp
    Last edited by alojz1; 1. December 2014 at 14:57.

  5. #5

    Privzeto

    Pri strelu v srce ti divjad ne beži daleč,
    krvna sled pa je tudi odlična, za takšne strele
    ne potrebuješ močnejšega kalibra.

  6. #6

    Privzeto

    Vidim, da še kdo pametno razmišlja.
    Edino pri strelu v glavo ali hrbtenico bo divjad vedno na nastrelu.

  7. #7

    Privzeto

    Sem gledal zadnjič eno angleško oddajo,
    jelen streljan za plečko z .243 win Geco express,
    naredil je par korakov in padel.
    Strel skozi pljuča ali srce je smrten tudi
    z "švoh" kalibrom, kak fajn natančno pa
    streljamo ko puška nima odsuna pa tak vsi vemo.

  8. #8

    Privzeto

    Geco express velikokrat v kalibru 243Win do srca sploh prišel nebi, sploh pri kakšnih močnejših merjascih. Tudi večje kalibre z mehkejšimi kroglami velikokrat strel v pleče zaustavi in sploh prve stene ne prebijejo,kaj šele da bi šlo naprej.
    Ko svizec zavije čokolado v folijo:icon_smile:

  9. #9
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Vzemi 243win, pa boš imel 2 perfektna kalibra;) Denis, v splošnem prebije 243win več kot vsak .30 kaliber:)

  10. #10
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    V trendu so monolitne krogle. Cel svet jih izdeluje. Nekateri proizvajalci izdelujejo celo puške namenjene za monolitne krogle(Styer). Monolitna krogla potrebuje hitrost. Če pogledaš podatke za 7x64 vidiš, da tovarniško polnjena monolitna krogla dosega višje hitrosti ob nižji teži, kot.308. V tvojem primeru, bi se jaz odločil za 7x64. Premisli.

Stran 1 od 7 12345 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •