Rezultati 1 do 9 od 9

Tema: odstrel pobeglega bika

  1. #1

    Privzeto odstrel pobeglega bika

    Dopoldan so me prišli prosit za pomoč fantje iz sosednje vasi,saj jim je že včeraj iz hleva ušel 400kg težak bik,ki ga niso mogli uloviti,saj je bežal takoj ko je zagledal karkoli. Potem ko smo skupaj obvestili veterinarskega inšpektorja,lokalnega veterinarja,ki je napisal napotnico za klavnico in ko je bilo z klavnico dogovorjeno,da bodo bika sprejeli,sem obvestil še našega gospodarja in policijo za vsak slučaj,nato pa se je začel lov. Po dveh urah sem se mu približal na 140m in v trenutku ko se je ustavil in me pogledal,sem imel puško že naslonjeno na palice in hornady gmx v kalibru 8x57js je z zadetkom v glavo ubogo žival takoj položil na tla. Vsi smo si močno oddahnili da se je vse dobro končalo,saj smo bili ves čas v bližini prometne ceste,ki jo je bik večkrat prečkal.

  2. #2

    Privzeto

    Kako imate pa "pokrivanje" urejeno? Boš moral sedaj še eno tele ali pa kravo uplenit?

    Kdaj boš kaj prišel na gamsa?

  3. #3

    Privzeto

    Citat Bokarca je objavil: Pokaži objave
    Kako imate pa "pokrivanje" urejeno? Boš moral sedaj še eno tele ali pa kravo uplenit?
    Verum justicia quod parilitas!

  4. #4

    Privzeto

    He,he,upam da nikoli ne bo treba ponavljat kaj takšnega. Je pa bil bik precej velika tarča,tako da bom najprej spet kakšno lisico,preden pridem na gamsa,da se mi oko spet navadi bolj ostro pogledat

  5. #5
    Član od
    Jul 2012
    Lokacija
    Vrbljene
    Prispevki
    486

    Privzeto

    hlevski blagor

  6. #6
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Lovskega inšpektorja ste tudi obvestili?

  7. #7

    Privzeto

    Citat main757 je objavil: Pokaži objave
    Lovskega inšpektorja ste tudi obvestili?
    A zato, ker je šlo za izredni odstrel izven lovne dobe?
    Verum justicia quod parilitas!

  8. #8

    Privzeto

    A potrebuješ dilco za trofejo ;)

  9. #9

    Privzeto



    Zanimiv lov. Glede na to kje živiš se lahko pripraviš, da bo v bližnji prihodnosti "ponorel" tudi kakšen šentjernejski petjelen, boš imel spet delo...

    Pri nas je bila pred nekaj leti podobna dogodivščina s pobeglo kravo. Krava je lastniku ušla iz hleva pozno jeseni in je ni mogel ujeti več kot 3 mesce, vendar pa so jo vseskozi videvali vaščani okoliških vasi. Krava je hodila tudi po krmiščih globoko v gozdu, kjer je pobirala koruzo in sladkorno peso. V času njenega popotovanja naokoli ji je tudi zelo zrasla dlaka, da je ni zeblo, saj je takrat že tudi zapadel sneg. Na koncu jo je lastnik le uspel ujeti in jo še živo pripeljati domov, preden bi srečala POGUMnega lovca.

    POGUMni lovec-brez zamere, zadnji stavek je šala

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •