Rezultati 1 do 7 od 7

Tema: Kako učijo v posameznem ZLD (srna - mladič)

  1. #1

    Privzeto Kako učijo v posameznem ZLD (srna - mladič)

    Zadnjič sem slišal zatrjevanje, da naj bi v lanskem letu v enem od ZLDjev predavatelji učili zelence, da se najprej odstreli srna in da potem mladič počaka, da upleniš še njega.
    Res me zanima, ali je temu tako, zato prosim mlade lovce, da potrdijo ali zanikajo to za njihovo ZLD, da vidim, ali so le nekateri sedeli na ušesih s tem pa da so tudi njihovi mentorji eno ....... vredni, ali pa isto vrednost na kvadrat lahko pripišemo kakšnemu predavatelju.
    Ko slišim take, me sveta jezica pograbi!
    Verum justicia quod parilitas!

  2. #2

    Privzeto

    V Zasavju temu mi bilo tako!

    Takšen način se mi zdi bolj možno, da ga novinci slišijo od "utečenih" članov v družini.

  3. #3

    Privzeto

    Citat TaSl je objavil: Pokaži objave
    V Zasavju temu mi bilo tako!

    Takšen način se mi zdi bolj možno, da ga novinci slišijo od "utečenih" članov v družini.
    Hvala TaSi. Res me zanimajo še odgovori iz ostalih področij, zato se zanje še priporočam.
    Verum justicia quod parilitas!

  4. #4

    Privzeto

    Ne vem, če kje učijo. Vem pa, da je odstrel srne in šele potem mladiča stalna praksa lovcev, ki jim je odstrel mulaste divjadi OBVEZA zaradi pokrivanja trofeje. Zato pa sem vedno PROTI tem obveznemu pokrivanju ki ga nekateri razumejo kot kazen. Mulasto divjad naj strelja tisti, ki se spozna in zadane. Sploh ne razumem euforije streljanja vsevprek. To, kar se dogaja v tem mesecu je že mesarsko delo saj nekateri uplenijo vse kar vidijo z izgovorom "saj moram".
    Še današnja zanimivost. Srna z dvema mladičema na paši. Tesno skupaj. Po daljšem opazovanju izstopi 200m stran sama srna. Zapivka in eden od mladičev steče k njej, ona pa ga podoji. Potem se razidejo. Vsaka z enim mladičem.

  5. #5

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Ne vem, če kje učijo. Vem pa, da je odstrel srne in šele potem mladiča stalna praksa lovcev, ki jim je odstrel mulaste divjadi OBVEZA zaradi pokrivanja trofeje. Zato pa sem vedno PROTI tem obveznemu pokrivanju ki ga nekateri razumejo kot kazen. Mulasto divjad naj strelja tisti, ki se spozna in zadane. Sploh ne razumem euforije streljanja vsevprek. To, kar se dogaja v tem mesecu je že mesarsko delo saj nekateri uplenijo vse kar vidijo z izgovorom "saj moram".
    Še današnja zanimivost. Srna z dvema mladičema na paši. Tesno skupaj. Po daljšem opazovanju izstopi 200m stran sama srna. Zapivka in eden od mladičev steče k njej, ona pa ga podoji. Potem se razidejo. Vsaka z enim mladičem.
    Se povsem strinjam, vendar vsi vemo zakaj je tako kot je. Ker 90% lovce
    v od srnjadi pozna samo srnajaka oz lov nanj, ostalo je pa kazen. Če ni obveznega pokrivanja, bi bili plani narejeni 50%, ker ostali ki jim tudi lov na mulasto divjad ni odveč vseeno ne bi uspeli odtsreliti dovolj (vsaj pri nas je tako).

    Saj tudi tukaj ni nič drugače. Poglej koliko odziva doživi kaka bedasta tema, v tejle, za moje pojme izjemno pomembni, je pa 5 postov.

  6. #6

    Privzeto

    Mulasto divjad smo sami degradirali. Do take mere, da tudi zastreljeno iščemo bistveno manj kot trofejno. Čeprav je odstrela mulaste več (analiza iskanj).
    Spomnim se časov, ko smo tehtali in gledali katera srna je za odstrel. Če je kdo uplenil 2 kosa na lovu je bil že mrhar ali mesar. Danes pa kdo pripelje 4 kose in ga vsi hvalijo. Meni je lov na to divjad izredno lep. Nekateri pa so veseli, če se ta lov zaključi že v septembru in se lahko posvetijo prašičem katere preganjajo na skupnih lovih. Največkrat na istem terenu vsak teden.

  7. #7

    Privzeto

    Se strinjam z napisanim je pa letos težava z vremenom in je trenutna fronta proti divjadi nekako razumljiva.
    Sam sem objavil v temi srnjad post (nanj ni niti enega odgovora) na tematiko o telesni teži uplenjene srnjadi..., koga pa še to sploh zanima, važne so samo slike trofej in po možnosti s čim večjim številom CIC točk...

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •