Stran 7 od 12 PrvaPrva ... 34567891011 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 61 do 70 od 117

Tema: Ženske v lovstvu

  1. #61
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Štajerska, prlekija
    Prispevki
    117

    Privzeto

    Ne morem verjet. Upam, da bo LZS zavzela pravo stališče in navsezadnje tudi ukrepala.

    Med drugimi pa v prošnji za donatrostvu navajajo da se zavzemajo za varovanje narave in skrb za divjad. Sram jih je lahko. GOTOVE SO!

  2. #62

    Privzeto

    Citat iztok66 je objavil: Pokaži objave
    varovanje narave in skrb za divjad. Sram jih je lahko
    Pred kratkim je lovka uplenila edinega mladiča medvedki. Ta je mrtvega mladiča odnesla 8km daleč. Vodnik krvosledca je dohitel medvedko, ko je ob mladiču počivala. Spet ga je vzela in odšla naprej. Vodnik je zasledovanje prekinil saj je tvegal napad medvedke. Nje ni smel ustreliti (bilo bi izzivanje in ne samoobramba) čeprav je lovka hotela "svojega" mladiča. Medvedka, ki ga je dojila, varovala in še mrtvega nosila je pa vedela, da je njen.
    Vem, da je medvedov preveč. Ampak LOVEC bo uplenil drugega ali tretjega mladiča. Z preživelim bo medvedka pobegnila. Edinega bo pa branila za vsako ceno.
    Dame in mame. Tako pri pisanju kot na lovu je treba biti ČLOVEK.

  3. #63

    Privzeto

    Mislim, da je tisto Milanovo "pismo predsedniku LZS" dobra parodija.
    Vsaj jaz jo tako prepoznavam. Pa mislim, da se ne motim, če vas pozivam, da ga tako tudi berete. Če pa se bo res tak dokument pojavil, bomo pa že videli original oz. kopijo in ni vrag, da ga kdo tu gori ne obesi.

    Je pa ta parodija dober zadetek v bistvo in bi morala biti opomin kam nas lahko pelje včlanjevanje društev, ki niso upravljavke lovišč!
    Tudi samo vodstvo LZS ima po mojem občutku podobne tendence gibanja v "visoki družbi" in bratenja v krogih, ki zagovarjajo športni lov, lov za denar in z denarjem. Tako da je treba gledati tudi na "moško" stran!
    Verum justicia quod parilitas!

  4. #64

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    Mislim, da je tisto Milanovo "pismo predsedniku LZS" dobra parodija.
    Hvala bogu. Sem že mislil, da je z nami konec.

  5. #65

    Privzeto

    SRŠEN, pravilno ugotavljaš, da je moje pisanje -pismo predsedniku LZS - parodija.
    Naj bo človek v korist živalim in ne v njihovo pogubo, naj jih ceni, ne pa zlorablja.

  6. #66

    Privzeto

    Očitno so iz DSL razposlale prošnjo za financiranje na lovske družine.
    Sem malo pobrskal po Ajpesu in drugih javnih objavah o naši LD, pa nikjer nismo objavili našega e-naslova.

    Očitno so povzele prakso, ki jo izvaja še marsikateri nepoučen in zaplankan lovski funkcionar in javno razpošiljajo osebne podatke. Še sploh, ker se veliko za pošto LD uporabljajo osebni e-naslovi katerega od članov.
    Bi že bil čas, da se vse skupaj prijavi in državi pomaga do okrevanja tudi z kaznijo zaradi kršitve zakona o osebnih podatkih!

    Odločno protestiram, da dobivam pošto od nekega društva na svoj naslov, ker to predstavlja svojevrstno slamo (spam) in kršitev ZOP-a!!!
    Verum justicia quod parilitas!

  7. #67

    Privzeto

    Pozdravljeni.

    Kot sem že nekaj strani nazaj zatrjeval, da to društvo ni prišlo vpo članstvo zato da bi se lovke družile, še vedno trdim da jim je do lovišča in dela pogače, katero pa mi plačujemo.

    Nič nimam proti lovkam, saj jih sam kar nekaj poznam, mislim pa da smo s tem ko smo te sprejeli v članstvo ustrelili mimo. (nisem glasoval - nisem imel možnosti), vendar tako je.

    Kar se pa tiče prakse na LZS-ju glede talanja denarja, je pa bolje da ne sprašujemo.
    Rad bi vedel, koliko denarja se tako na po čez razdeli "bratskim" somišljenikom. Ostali pa naj se prijavljajo na razpise.

    LP

  8. #68

    Privzeto

    LZS se vse bolj ukvarja sama s sabo in z vsem drugim, razen s tistim kar so njene osnovne in temeljne naloge. Nobene javno odmevne akcije ne zna izpeljati več. S plesom javnosti ne bo pridobila na svojo stran. Žled je uničil oz. poškodoval polovico naših gozdov, LZS pa ni znala organizirati akcije za njegovo obnovo. Akcijo "Obnovimo naše gozdove" vodijo taborniki skupaj z Zavodom za gozdove. In kje smo lovci. Gozd je vendar dom za živali in lovci bi morali biti še kako zainteresirani za njegovo obnovo in pri tem aktivno sodelovati. A očitno za take in podobne akcije na LZS ni razumevanja in posluha. Bolje je plesati kot pa saditi sadike (pogozdovati). Po delu pa javnost pozna organizacije. Imamo veliko komisij, rezultatov njihovega dela pa ni. Kot da živijo /mo/ v nekem drugem svetu.
    Naj bo človek v korist živalim in ne v njihovo pogubo, naj jih ceni, ne pa zlorablja.

  9. #69

    Privzeto

    Parodično "Pismo predsedniku LZS" je doživelo odziv v DSL-ju.
    Vodilna dekleta javno izjavljajo, da niso avtorice tega pisanja.
    Ja bejž no bejž, a res ne?!
    Ampak zbodlo pa je, kajne, če je tak odziv?!
    mijooooouuuuuuu...
    Verum justicia quod parilitas!

  10. #70

    Privzeto

    In kot vidim, se nam je pridružila tudi Kolarjeva in lahko pričakujemo še kakšen argument za ali proti.
    Verum justicia quod parilitas!

Stran 7 od 12 PrvaPrva ... 34567891011 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •