Citat Brlogar je objavil: Pokaži objave
... Moram pa priznat, da imam občutek, da večini naših članov kar ustreza takšno stanje članske strukture. So pa vedno lepo sprejete in obravnavane gostje, ki se sem ter tja udeležijo naših lovov in so praviloma postavljene na "tabolše" štante
Nekaj je bonton, kavalirstvo in gostoljubnost, drugo pa odnos in pozicija žensk lovk v društvih.

Kar se tiče postavljanja na "boljše" štante, bi morala biti navada za vse lovske prijatelje, ki jih povabimo v goste. Kot gesta gostoljubja in spoštovanja. Govorim o gostih, ne požrešnežih po šusu, ki se itak bolj ali manj sami vabijo ali vsiljujejo. Tisti so zgodba zase, ki jo nerad gledam.

Kar se tiče pozicije lovskih tovarišic pa le mnenje ene od njih, citiram: "ženske se ves čas borimo za enakopravnost, a sedaj naj se pa spet ločujemo po spolu?". Gre za lovko, ki je v svojem okolju spoštovana in tretirana kot enakopravni član in predvsem dobra lovka in vodnica lovskega psa.

Moje mnenje je, da je tak odnos edini pravilen. Sovražim seksistični odnos, ko lovki samo zato ker je ženska po eni strani določajo, da bo kuhala in stregla malico, po drugi strani pa ji nekam lezejo ali celo grabijo za rit in joške. In nekaterim ta pozornost celo paše. Nekatere pa spet vzvišeno mislijo, da so v moški družbi nekaj več samo zato ker so ženske. Zame so to vse le deviacije!

Vsi mi imamo neodvisno od spola svoje sposobnosti, s katerimi lahko doprimoremo lovski družini ali celo zvezam. Nekateri bolj z izvajanjem samega lova, drugi bolj s kakšnimi spretnostmi pri biotehničnih opravilih spet tretji z delom pri upravljanju društva, izobraževanjem itd.
Ko to počnemo enakopravno ne glede na spol, smo lovski tovariši, ko se tako ali drugače ločujemo smo pa separatisti in o tovarištvu ni več govora.

In da se ne bo spet kdo od tal odbijal, to nima nobene zveze z ustanavljanji društev. Lahko se ustanovi tudi društvo lovcev "Predužeče 44" ,"Blaser R93" ali pa "Gojzer št 43", to je povsem legitimno. Le odnos do ostalih, pravice in dolžnosti v krogu v katerega se včlani tako društvo mora biti enakopravno.

Torej tudi v primeru lovk je za dober odnos in sožitje pomebna enakopravnost tako na osebnem kot društvenem in zvezno društvenem nivoju!