Stran 1 od 12 1234511 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 117

Tema: Ženske v lovstvu

  1. #1

    Privzeto Ženske v lovstvu

    Ker drugje ne vidim primernega prostora in ker so se lovke potrudile, da so se organizirale v društvo in tudi uspele, da so sprejete v lovsko zvezo Slovenije, tukaj postavljam vprašanje na katerega me zelo zanimajo vaši odgovori.

    V čem vidite pomen žensk-lovk v slovenskem lovstvu in kje vidite njihovo mesto in pomen v LZS?
    Verum justicia quod parilitas!

  2. #2

    Privzeto

    Kar se mene tiče, je to samo in plus. Mogoče pa ponavljam mogoče niso tako sposobne oziroma primerne za dela v lovišču, dočim, kolikor jih jaz poznam so za papirologijo in pa take in podobne zadeve več kot zanesljive in primerne in znajo tudi umiriti napete situacije, na drugačen način.....

  3. #3
    Član od
    Mar 2008
    Lokacija
    jagoda
    Prispevki
    334

    Privzeto

    Ženske so za slovensko lovstvo en velik plus. Javnost jih sicer različno sprejema, vendar ponavadi z občudovanjem. So elegantne, bolj olikane od nas in kar jih jaz poznam so vse dobre lovke.

  4. #4
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    V njih vidim lepše obnašanje in več kulture, kot pri nekaterih jagrih.

  5. #5

    Privzeto

    To kar je plus pri ženskah, predvsem lovkah podpiram, sprašujem pa se ali se bomo lovci sedaj ločevali med moškimi in ženskami.

  6. #6

    Privzeto

    Citat .243 Win. je objavil: Pokaži objave
    To kar je plus pri ženskah, predvsem lovkah podpiram, sprašujem pa se ali se bomo lovci sedaj ločevali med moškimi in ženskami.
    Vidiš, tudi meni da to malo razmišljati.
    Mogoče se bomo v bodoče še bolj ločevali in ustanovili še Društvo lovcev motoristov. Če se obrnemo spet na spol in moderne trende, mogoče še Društvo roza lovcev, Društvo lovcev z Blaserji, Društvo lovcev posestnikov, itd. itn. ...
    In seveda bo pošteno, prav in enakopravno, da se bo vsa ta društva sprejelo v LZS, kjer bomo vsak zase vlekli na svojo stran.
    Ko bo na obzorju kakšno društvo, ki tistim malo višje v hierarhiji ne bo ustrezalo, bomo pa že našli nekaj, za kar jim bomo očitali, da ni v interesu in usmeritvah zveze. Pa četudi ne bo res. Pri teh zadevah je itak vedno pomembno le, da so "naši"!
    Verum justicia quod parilitas!

  7. #7

    Privzeto

    Tudi mene zanima zakaj svoje društvo in zakaj je to društvo v LZS?

    Ali potem lahko ustanovimo društvo moških lovcev in bomo zaprosili za članstvo v LZs. Potemtakem bom dvakrat član LZS!
    V lovski družini in v moškem lovskem društvu.

    Nimam nič proti, vendar se bojim da je to podlaga za kaj drugega?!

    Ali se jaz kot moški lahko učlanim v to društvo?

    Mislim da ja, saj mi zakon to dovoljuje, tako da ne vidim smisla, razen če niso tle kake igrice.

    To je moje osebno mnenje.

  8. #8
    Član od
    Jul 2012
    Lokacija
    Vrbljene
    Prispevki
    486

    Privzeto

    Meni je pa čisto prav da so ustanovile društvo. Interes je očitno da se povezujejo, srečujejo ....skratka letos zato toliko deževnih dni . Pod okriljem LZS so pa tudi zato, da zaradi njihovih aktivnosti, ki so pozitivne za vseSlovensko lovstvo pade tudi kakšen cekinček (pa to verjetno ni glavni razlog) pa tudi nasplošno zaradi narave aktivnosti društva.
    Društvo ljubiteljev lovskih psov pa niso hoteli medse. Pa ne rabi cekinov samo malo bi radi pomagali pri vseh panogah lovskih psov. Pač nismo društvo ženskih kinologinj.

  9. #9

    Privzeto

    Citat aron je objavil: Pokaži objave
    ... Pod okriljem LZS so pa tudi zato, da zaradi njihovih aktivnosti, ki so pozitivne za vseSlovensko lovstvo pade tudi kakšen cekinček ...
    Hmmm , tole pa jaz ne razumem najbolje. V čem bi bila aktivnost nekega društva, ki se ukvarja samo s seboj, pozitivna za vse Slovensko lovstvo?
    Mogoče je pozitivna za čvrstost določenega dela moškega lovstva, samo ne vem pa, kaj ima to pozitivnega za ostale?

    NIč nimam proti temu, da se družijo in imajo društvo, ampak tole članstvo v LZS mi pa ne gre v lajšto!
    Verum justicia quod parilitas!

  10. #10
    Član od
    Jun 2010
    Lokacija
    dolenjska
    Prispevki
    506

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    Hmmm ,

    NIč nimam proti temu, da se družijo in imajo društvo, ampak tole članstvo v LZS mi pa ne gre v lajšto!
    nisi edini
    errare humanum est - motiti se je človeško

Stran 1 od 12 1234511 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •