Rezultati 1 do 3 od 3

Tema: Prijava škode od divjadi

  1. #1

    Privzeto Prijava škode od divjadi

    Glede na zakon o prijavi škode, ki jo je povzročila divjad piše, da mora oškodovanec prijaviti škodo pisno.Mene pa zanima, ali uporabljate,oziroma zahtevate, da prijavitelj prijavi škodo na obrazcih,katere sem videl na spletu http://www.kgzs.si/LinkClick.aspx?fi...&tabid=225,ali pač kakor sam napiše na list papirja in pošlje.Zanima me še kako rešite primer, kjer lastnik ni zavaroval,oziroma zahteval zaščitna sredstva,na območjih, kjer se škode pojavljajo pogosto,kajti tudi sam je odgovoren za zaščito.Hvala za odgovore in resno debato.

  2. #2
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    362

    Privzeto

    Pri nas dobiš prijavo po škodi na karirastem papirju, starem vsaj 15 let, odtrganem iz bloka, napisano na roko
    Nemoreš pač pričakovat od starejših kmetov računalniške pismenosti. Obrazcev pa ne delimo.
    Pri nas vsi lastniki, ki zahtevajo zaščitna sredstva jih tudi dobijo. Tudi sami spodbujamo kmete k uporabi, jih na to opozarjamo, kjer se pojavljajo škode, prav tako tudi redno pregledujemo (ne)delovanje pastirjev.
    V kolikor kmet zavrne uporabo zaščitnih sredstev, ku mu jih kot LD vsako leto posojamo brez kakršnihkoli "prispevkov", torej popolnoma zastonj, ni upravičen do odškodnine. Tukaj se pa hitro konča, ker imamo kar nekaj takih, ki vsako leto zavračajo pastirje pa tudi vsako leto podajo prijavo. Pač poskušajo srečo...
    Govorim pa za divje prašiče in ograde travnikov/poljščin, ker jih je pri nas kar veliko (6LDjev - 1000 prašičev).
    Last edited by Pinkfloyd; 16. September 2014 at 02:01.

  3. #3

    Privzeto

    Pri nas mora biti prijava pismena. Odzovemo se oz. pogledamo vsako prijavljeno škodo,ocenimo in poravnamo. Vedno gledamo, da ne pridemo v konflikt z lastnikom in do sedaj smo še vedno rešili vse probleme. Tam, kjer so se škode ponavljale in so bili zneski večji, smo probleme rešili tako, da smo ponudili pastirja. Do sedaj so vsi lastniki sprejeli, da so zadovljni, jim pa še pomagamo ograditi.

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •